Architektura przyjazna seniorom 2019 - konferencja dla architektów - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Architektura przyjazna seniorom - konferencja dla architektów

 

Czas czytania: ~2 min


26 listopada 2019 o godz. 8:30 w Warszawie (Novotel, ul. Marszałkowskiej 94) odbędzie się konferencja dla architektów pt. Architektura przyjazna seniorom. Udział w spotkaniu daje duże szanse na przewagę konkurencyjną i nowe kompetencje dla architektów.

 

Konferencja dla architektów Architektura przyjazna seniorom

Konferencja dla architektów

Seniorzy są najszybciej przyrastającą grupą wiekową w Polsce. Obecnie 25 proc. społeczeństwa to osoby powyżej 65. roku życia, ale według przewidywań w 2030 r. będzie to powyżej 35 proc., a w 2050 r. - nawet 45 proc. Jednocześnie dwukrotnie zwiększy się udział w populacji osób w wieku późnej starości (80 lat i więcej).

 

Aby zapobiec kryzysowi systemu ochrony zdrowia, rządy wszystkich krajów w Europie uruchamiają programy mające na celu zagospodarowanie przestrzeni publicznej w sposób odpowiadający nowym potrzebom społecznym oraz zabezpieczenie budynków będących przestrzeniami codziennej użyteczności seniorów pod kątem ich potrzeb. Dotyczy to w dużej mierze placówek medycznych.

 

Zmiana rynku generuje dla architektów szansę biznesową na wyróżnienie się poprzez specjalizację w projektowaniu przestrzeni przyjaznej seniorom, będącej odpowiedzią na nowe potrzeby lokalnych społeczności, wynikające ze zmian demograficznych.

 

Modyfikacja architektury i przestrzeni w kierunku zaspakajania potrzeb seniorów jest nie tylko wyzwaniem, ale i koniecznością. W ramach polityki senioralnej realizowanych jest szereg programów:

- Program Miasta Warszawa zakłada rozwój infrastruktury przyjaznej seniorom w latach 2018-2024, a także budowę domów pomocy społecznej, m.in. dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

- Program Senior plus, w ramach którego powstają nowe domy seniora, które muszą ułatwiać funkcjonowanie nie tylko pensjonariuszom, ale i pracownikom, wykonującym różne obowiązki (także lekarzom czy pielęgniarkom).

- Program Dostępność plus. Poprawa dostępności bloków, mieszkań, instytucji publicznych i otaczającej przestrzeni. Program zakłada zmiany ustawowe, w ramach których wszystkie nowe inwestycje budowlane będą spełniać warunki dostępności.

 

Dostosowanie istniejących placówek medycznych do potrzeb osób starszych, oraz przebudowa obiektów użyteczności publicznej, jak również tworzenie oddziałów geriatrycznych przy istniejących placówkach będzie wyzwaniem dla architektów na najbliższe lata. W związku z tym zasadnym jest nabywanie dodatkowych kompetencji w tym zakresie.

 

Zagadnienia związane z tą tematyką będą przedmiotem wykładów podczas konferencji organizowanej przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, pod patronatem Ministerstwa Zdrowia.

 

Udział w konferencji jest szansą na nawiązanie relacji biznesowych, zdobycie potencjalnych klientów oraz pozyskanie nowych kompetencji. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat NIZP-PZH. Konferencja dotyczyć będzie zasad projektowania dla seniorów, zagadnień związanych z architekturą przestrzeni publicznej oraz projektowaniem placówek medycznych, w tym przychodni, szpitali i domów opieki, uwzględniających potrzeby osób starszych.

 

Więcej informacji o konferencji dla architektów znajdziesz na stronie organizatora.

 

Jesteśmy Patronem Medialnym konferencji. 


Podepnij swój artykuł

tagi

Konferencja Dla Architektów

Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak z nagrodą Międzynarodowej Unii Architektów
Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak z nagrodą Międzynarodowej Unii Architektów

Międzynarodowa Unia Architektów (Union Internationale des Architectes, UIA) jak co roku przyznała na ...

Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb
Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb

Dachy są najbardziej narażonymi na działanie czynników warunków atmosferycznych elementami budynków ...

Webinarium Triflex: Diabeł często tkwi w szczegółach. Innowacyjne rozwiązania do uszczelniania skomplikowanych detali na dachach, balkonach i parkingach
Webinarium Triflex: Diabeł często tkwi w szczegółach. Innowacyjne rozwiązania do uszczelniania skomplikowanych detali na dachach, balkonach i parkingach

Zapraszamy do udziału w webinarium architektonicznym, podczas którego przedstawione zostaną przykład ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera