Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Projekt przedszkola z cegły

 

Czas czytania: ~1 min


Wśród realizacji architektonicznych nominowanych w konkursie Brick Award znalazły się obiekty o bardzo różnej funkcji, skali, charakterze. W kolejnych publikacjach postaramy się opisać kilka z nich, bo lista nominowanych w plebiscycie Brick Award to wielkie bogactwo form i architektonicznych pomysłów na zastosowanie cegły.

 

Przedszkole z cegły Chuon Chuon Kim 2

Projekt architektoniczny dla najmłodszych

Jedną z dostrzeżonych przez jury konkursu Brick Award realizacji architektonicznych jest zaprojektowana przez biuro KIENTRUC O szkoła  Chuon Chuon Kim 2 w Wietnamie. To budynek przeznaczony dla młodszych dzieci, dostosowany skalą, stylem, aranżacją przestrzeni do potrzeb, gustu, ale i percepcji małych ludzi.

Przedszkole z cegły Chuon Chuon Kim 2

Podobno prawie każdy, kto mija tę budowlę zatrzymuje się, zaciekawiony jej nietypową formą architektoniczną. Ceglany obiekt ma nieregularny kształt, liczne wykusze, nietypowo osadzone okna, a na teren szkoły prowadzi furtka w kształcie drzwi niczym do tajemniczego ogrodu. Już na pierwszy rzut okna budynek kreuje wrażenie, że jest miejscem radosnej przygody.

Przedszkole z cegły Chuon Chuon Kim 2

Bogactwo ceglanej architektury

Autorzy projektu architektonicznego potwierdzają, że taki właśnie był ich cel – chcieli stworzyć bryłę kameralną, dość prostą, ale jednocześnie o formie atrakcyjnej dla jej młodszych użytkowników, a więc nieco odróżniającą się od „zwykłych” budynków. Sięgnięcie po cegłę i pozostawienie jej w surowej formie w budynku miało także swój cel: architekci są przekonani, że dzieciom kojarzy się ona z klockami Lego. Co tylko podnosi atrakcyjność szkoły w ich oczach.

Przedszkole z cegły Chuon Chuon Kim 2

KIENTRUC O, autorzy projektu architektonicznego szkoły, sięgnęli po kolory w sposób wyważony – nie ulegli pokusie budowy kolorowego niczym zabawka obiektu. Ceglane elewacje w stonowany sposób uzupełnili barwnymi detalami, tak, aby te raczej pomagały orientować się w poszczególnych przestrzeniach wnętrza.

 

Foto: Oki Hiroyuki, brickaward.com/Nominations.html


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Realizacje Zagraniczne, Realizacja Budynku, Realizacja Architektoniczna

Cedrowy dom pod Montrealem
Cedrowy dom pod Montrealem

Pośród kanadyjskich czerwonych klonów pracownia Ravi Handa Architect zrealizowała swój projekt domku ...

Supernowoczesny biurowiec w centrum Wilna
Supernowoczesny biurowiec w centrum Wilna

Zintegrowany z planem miasta Wilna i popularnym placem publicznym przylegającym do terenu, supernowo ...

Ostatnie dni głosowania! Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.
Ostatnie dni głosowania! Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najba ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kubatura
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera