Zero Emission Store - ekologiczna instalacja z włóczki - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ekologiczna instalacja z włóczki

 

Czas czytania: ~2 min


Od 16 do 22 grudnia u stóp Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie stać będzie nietypowa instalacja. Stworzyła ją firma innogy Polska, dostarczająca do naszych domów prąd. Projekt nosi nazwę Zero Emission Store i ma za zadanie zachęcać odbiorców do korzystania z odnawialnych źródeł energii.

 

Ekologiczna instalacja

Zobacz niezwykły projekt w przestrzeni publicznej

Zero Emission Store na kilka dni został ustawiony na placu przy dworcu PKP Warszawa Śródmieście,  w samym centrum Warszawy, niedaleko miejsca, w którym powstaje najwyższy wieżowiec w mieście  czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Instalacja powstała na przecięciu ważnych ciągów komunikacyjnych – to ważne, bo jej twórcom zależało, aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców.

 

Instalacja ze światła i włóczki – to projekt artysty, Sławomira Brzoski. Abstrakcyjna forma, stworzona z rozciągniętych w kilku kierunkach nici włóczki i odpowiednio podświetlonych nie jest tylko urozmaiceniem miejskiej przestrzeni. Kolor, na jaki podświetlana będzie codziennie po zmroku instalacja będzie informował przechodniów o jakości powietrza. I tak, jeśli instalacja będzie zielona – oznacza to czyste powietrze, kolor granatowy będzie wskazywał na średni stan powietrza, czerwony – o złym.

Ekologiczna instalacja

Sztuka i światło o jakości powietrza

Za pomocą tego nietypowego projekty firma innogy chce uświadamiać ludzi o tym, jak ważna jest dbałość o jakość powietrze i jak dużą w tym rolę odgrywa świadome korzystanie z energii. Ta pochodząca z odnawialnych źródeł jest oczywiście dla nas lepsza i zdrowsza, nie generuje szkodliwych zanieczyszczeń – efektowna instalacja Sławomira Brzoski ma zachęcać do zmiany źródła energii, do poszerzenia wiedzy na temat jej pochodzenia, do zrozumienia, że każdy z nas ma wpływy na czystość tego, czym oddychamy. Zero Emission Store wykorzystuje do swojego działania wyłącznie energię ze słońca, jest więc przyjazny środowisku i powietrzu. Ponadto po zdemontowaniu włóczka z instalacji zostanie przekazana do schroniska dla bezdomnych zwierząt, gdzie posłuży jako ciepłe wypełnienie legowisk.

Pierwszego dnia istnienia instalacja  Zero Emission Store w centrum Warszawy była podświetlona na czerwono.

 

Źródło: innogy.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Instalacja Architektoniczna

Projekt modernizacji budynku dla dobra mieszkańców
Projekt modernizacji budynku dla dobra mieszkańców

Trwa XXIV edycja ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w., którego celem, jak pisz ...

Centrum przesiadkowe Żory – prezentacja online
Centrum przesiadkowe Żory – prezentacja online

Laureatem tegorocznego Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019 w kategorii kubatura/obiekty publiczn ...

Pracownia Analog z nagrodą Architizer A+Awards
Pracownia Analog z nagrodą Architizer A+Awards

Międzynarodowy konkurs Architizer A+Awards miał w tym roku swoją ósmą edycję. Jego organizatorzy szc ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera