Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Dach z papy jak nowy

 

Czas czytania: ~2 min


Zima, choć w ostatnich latach niezbyt sroga bywa prawdziwym testem dla budynków. Na dachach wykonanych z papy w chłodnych i wilgotnych miesiącach mogą się pojawić rysy i pęcherze oraz mniejsze lub większe pęknięcia. Czy to znaczy, że po zimie trzeba od razu wymieniać całe pokrycie dachowe? Niekoniecznie! Eksperci Weber podpowiadają jak szybko i łatwo można naprawić zarówno uszkodzenia punktowe, jak i defekty na większych powierzchniach dachów papowych.

 

Poradnik Weber

Uszkodzenia dachów z papy

Dach w dobrym stanie technicznym chroni mieszkańców budynku i jego użytkowników przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, tworzy warstwę ochronną niczym parasol. Dachy płaskie pokryte papą bitumiczną ze względu na właściwości tego pokrycia są w szczególny sposób narażone na degradację.

 

Pojawiające się punktowo na powierzchni dachu pęcherze czy spękania na większym obszarze mogą skutkować nieszczelnością dachu i występowaniem przecieków. W takich okolicznościach trzeba interweniować szybko i skutecznie. I tu z pomocą przychodzi marka Weber oferując wykonawcom i właścicielom budynków pakiet produktów naprawczych: masę bitumiczną weber.tec 911, powłokę uszczelniającą weber.tec 905 oraz preparat gruntujący weber.tec 902.

 

Jaki problem, taki produkt

Na płaskich dachach papowych można zaobserwować – zwłaszcza w trakcie lub tuż po okresie zimowym - dwa zasadnicze rodzaje uszkodzeń. Są to z jednej strony defekty punktowe, które pojawiają się na stosunkowo niewielkiej powierzchni, z drugiej zaś uszkodzenia powierzchniowe, występujące lokalnie na większej przestrzeni lub nawet na całej powierzchni pokrycia.

 

Do tych różnych rodzajów uszkodzeń eksperci Weber proponują różne produkty. „Masa dekarska weber.tec 911 to świetne rozwiązanie do naprawy uszkodzeń punktowych i niewielkich pęcherzy. Sprawdzi się również przy naprawie powierzchni dachowych w miejscach montażu np. anten, kominków wentylacyjnych czy okien dachowych. Jeśli naprawy wymaga większa zdegradowana powierzchnia dachu, na której występują spękania, wówczas najskuteczniejszą bronią będzie bitumiczna powłoka naprawcza weber.tec 905”, mówi Piotr Krupa, kierownik produktu zaprawy techniczne Weber.

 

Źródło: Weber

Więcej informacji znajdziesz na stronie Weber


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Dach, Dachy, Technologie

Prima Aprilis na spacer
Prima Aprilis na spacer

Wielkanoc – to ważne święta, ale i czas odpoczynku, rodzinnych spacerów i wycieczek. W tym roku drug ...

Konferencja Kolor w architekturze
Konferencja Kolor w architekturze

W ostatnich latach kolor stał się bardziej popularny. Po inspirowanej modernizmem modzie na biel i m ...

Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.
Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.

Weź udział w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023 i oddaj swój głos na najlepszą realizację arch ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera