Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Zbuduj miasto z megaklocków - warsztaty architektoniczne

 

Czas czytania: ~3 min


W Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie powstała nowa przestrzeń przygotowana do prowadzenia zajęć edukacyjnych z dziedziny inżynierii, budownictwa i architektury - strefa kreatywności. Zajęcia skierowane są do grup zorganizowanych i rodzin z dziećmi.

 

Warsztaty architektoniczne Zbuduj Miasto Z Mega Klocków

Wł. Muzeum Inżynierii Miejskiej

Warsztaty architektoniczne dla dzieci

Przy użyciu klocków o dużych rozmiarach, dzieci mogą stworzyć swój własny świat, bez ingerencji osób dorosłych, jak również zbudować obiekty rodzące się w ich własnej wyobraźni. Klocki są bardzo funkcjonalne. Stwarzają możliwość wartościowej i rozwojowej zabawy. Swobodna, nieskrępowana aktywność w naszym nowym obszarze edukacyjnym daje możliwość twórczej zabawy. Wspomaga rozwój umiejętności społecznych, pracy w zespole: daje poczucie sprawczości, pozwala na samodzielność. Zabawa klockami to również ciągły ruch, jak również zaangażowanie emocjonalne i intelektualne.

Warsztaty architektoniczne Zbuduj Miasto Z Mega Klocków

Wł. Muzeum Inżynierii Miejskiej

Uczestnicy zajęć będą mogli zbudować miasto przyszłości, mapę okolicy, słynne konstrukcje czy budowle oraz zaprojektowane przez siebie domy marzeń.

Oferowane tematy zajęć:
- Mapa mojej okolicy,
- Miasto przyszłości,
- Wymarzony dom,
- Miasto idealne,
- Wynalazek na plac zabaw,
- Sławne budowle miast,
- Podziemna pajęczyna.

Zajęcia dla osób indywidualnych w każdą sobotę i niedzielę o: 13:00, 15:00
Zajęcia dla grup od wtorku do piątku od godziny: 9:00 do 16:00. 

Jeśli chcesz zarezerwować uczestnictwo w zajęciach: rezerwacja(at)mim.krakow.pl, tel.: 12 428 66 00 wew. 11

Warsztaty architektoniczne Zbuduj Miasto Z Mega Klocków

Wł. Muzeum Inżynierii Miejskiej

Co w programie zajęć architektonicznych?

Mapa okolicy
Nasza najbliższa okolica to codzienność, na którą często nie zwracamy uwagi. Wydaje nam się, że idąc do szkoły, do sklepu czy na boisko, widzieliśmy już wszystko i znamy każdy kąt. Ale czy na pewno? Jak uczestnicy zapamiętali szczegóły ze swojego najbliższego otoczenia, i wspólnie spróbują odtworzyć miejsca, w których przebywają na co dzień.

Miasto przyszłości
Jak będzie wyglądało życie na ziemi za 100 lat? Co się zmieni? Co zniknie, a co nowego pojawi się w naszym otoczeniu? Czy zmieni się kształt budynków, samochodów, pociągów? Możliwości są nieograniczone, wystarczy uruchomić wyobraźnię i wybudować jedyne w swoim rodzaju miasto przyszłości. 

Wymarzony dom
Jaki jest Twój wymarzony dom? Taki prawdziwy, tylko dużo fajniejszy, niż masz teraz? Daj się ponieść wyobraźni! Plac zabaw w salonie, basen ze zjeżdżalnią czy winda na antresolę z łóżkiem? Zastanów się, czego brakuje w Twoim domu, a później to wybuduj. 

Miasto idealne
Miasto idealne - co to według Was tak naprawdę znaczy? Czy takie miasto spełnia tylko podstawowe potrzeby jego mieszkańców, czy też oferuje im coś więcej, by mogli miło spędzić czas wolny? Wspólnie zastanowimy się, co nam się w naszym mieście podoba, a co nam przeszkadza. Co chcielibyśmy zmienić, dodać lub usunąć. Zaprojektuj, a następnie wybudujem swoje idealne miasto.

Wynalazek na plac zabaw
Plac zabaw to jedno z ulubionych miejsc wszystkich najmłodszych mieszkańców miasta. Ale nawet najpiękniejsze huśtawki, najwyższe zjeżdżalnie i najszybsze karuzele mogą się w końcu dzieciom znudzić. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli szansę uruchomić swoją wyobraźnię i wybudować zupełnie nową zabawkę, którą chcieliby umieścić na placu zabaw. 

Sławne budowle miast
Architektura miast od lat fascynuje ludzi na całym świecie. Nie bez powodu podróżują dniami i nocami, by stanąć przy budowli, którą zawsze chcieli zobaczyć na własne oczy. Każde miasto kryje w sobie ciekawe historie zaklęte w interesującej i charakterystycznej dla niego architekturze. Uczestnicy zajęć wcielą się w konstruktorów i spróbują odwzorować jedną ze znanych budowli. 

Podziemna pajęczyna
Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd płynie woda do łazienki, gaz do kuchenki, w jaki sposób prąd dociera do gniazdka w pokoju, a internet do komputera? Podczas zajęć odpowiemy sobie na te pytania oraz wspólnymi siłami wybudujemy podziemną sieć – taką jak te, którymi docierają do naszych domów różne media.

 

Więcej informacji o warsztatach architektonicznych dla dzieci znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Warsztaty Architektoniczne

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera