Architecture Budma Award - wyniki konkursu architektonicznego 2020 - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Architecture Budma Award - wyniki konkursu architektonicznego

 

Czas czytania: ~2 min


Przez lata Budma. Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, największa tego typu impreza w Polsce, skoncentrowane były wokół spraw stricte budowlanych. Od jakiegoś czasu coraz więcej uwagi podczas tej ważnej branżowej imprezy poświęca się także estetyce, m.in. doceniając nowe realizacje architektoniczne.

 

Wyniki konkursu architektonicznego

Już drugi raz podczas Targów Budma rozstrzygany jest konkurs architektoniczny o nazwie  Architecture Budma Award ABA. To nagroda, którą profesjonalne jury wręcza budowlom, uznanym za najbardziej wyróżniające się estetyką, jakością wykonania i funkcjonalnością. W 2019 roku, w czasie pierwszej edycji konkursu architektonicznego Architecture Budma Award ABA nagrodę otrzymała siedziba  Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, projekt autorstwa trzech pracowni architektonicznych: Grupy 5 Architekci, Biura Projektowego Małeccy i BAAS Arquitectura.

 

Na stronie internetowej konkursu można poznać powód jego stworzenia: „Motywacją do zainicjowania konkursu ABA – Architecture Budma Award była chęć uhonorowania wyróżniających się pod względem estetyki, jakości wykonania i funkcjonalności projektów budynków, przestrzeni publicznych, obiektów małej architektury czy też elementów integralnie związanych z architektoniczną formą wzornictwa. Statuetkami nagradzani są architekci, których talent, wiedza, energia i zaangażowanie w pracę kreacyjną doprowadziły do powstania wyjątkowych obiektów.

Architecture Budma Award

Zobacz najlepszą realizację architektoniczną

4 lutego 2020, podczas inauguracji Targów Budma po raz drugi wręczono Architecture Budma Award ABA. Tym razem jury, w skład którego wchodzą eksperci w dziedzinie architektury i designu oraz przedstawiciele instytucji związanych z architekturą za najlepszą realizację architektoniczną ostatniego roku uznało poznańską kamienicę „Żelazko”, zbudowaną według projektu pracowni CDF Architekci.

 

Budynek mieszkalny wielorodzinny „Żelazko”, znajdujący się przy ul. Ogrodowej 19 w Poznaniu – to projekt architektoniczny pracowni CDF Architekci z głównym projektantem Karolem Fiedorem (zespół projektowy: Łukasz Ekwiński, Krzysztof Łuczak, Bartosz Małecki, Tomasz Mor, Zuzanna Pikuła, Aleksandra Sembrat). Obiekt składa się niejako z dwóch części: jedną stanowi zbudowana wg historycznego wzoru kamienica, która stała w tym miejscu jeszcze kilka lat temu. Drugą jest zupełnie współczesna bryła, stanowiąca boczne skrzydło odbudowanej kamienicy.

 

Źródło: budma.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego

Kolorowe domki dla bezdomnych
Kolorowe domki dla bezdomnych

Pracownia Lehrer Architects od jakiegoś czasu tworzy kolorowe projekty dla bezdomnych. Na niemożliwy ...

Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb
Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb

Dachy są najbardziej narażonymi na działanie czynników warunków atmosferycznych elementami budynków ...

Webinarium Triflex: Diabeł często tkwi w szczegółach. Innowacyjne rozwiązania do uszczelniania skomplikowanych detali na dachach, balkonach i parkingach
Webinarium Triflex: Diabeł często tkwi w szczegółach. Innowacyjne rozwiązania do uszczelniania skomplikowanych detali na dachach, balkonach i parkingach

Zapraszamy do udziału w webinarium architektonicznym, podczas którego przedstawione zostaną przykład ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera