Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Centrum Inicjatyw Kulturalnych – wyniki konkursu architektonicznego

 

Czas czytania: ~2 min


19 marca 2020 roku ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego na projekt Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie. Ze względu na ogłoszony stan zagrożenie epidemiologicznego uroczystość (podobnie jak wcześniej obrady jury) odbyła się w formie telekonferencji, bez udziału publiczności. Konkurs architektoniczny zorganizowany był przez Gminę Michałowice oraz Oddział Warszawski SARP.

 

Projekt architektoniczny w małej miejscowości

Kilka miesięcy temu opisywaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na projekt kampusu edukacyjnego w gminie Michałów. Centrum Inicjatyw Kulturalnych ma być kolejną inwestycją w tej gminie, także stworzoną w oparciu o projekt konkursowy. Na konkurs dotyczący siedziby Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie nadesłano 52 projekty architektoniczne.

 

Sąd Konkursowy zdecydował się przyznać trzy nagrody oraz wyróżnienie honorowe. Jak zapisano w uzasadnieniu werdyktu: „Najwyżej oceniona została praca najlepiej spełniająca zarówno wymogi formalne regulaminu konkursu jak i merytoryczne dotyczące stworzenia unikatowego obiektu użyteczności publicznej, mającego być wiodącym elementem kreacji kultury w miejscowości Komorów. Ma on służyć mieszkańcom w tworzeniu i podtrzymywaniu więzi społecznych. Sąd konkursowy dokonał swojego wyboru biorąc pod uwagę nie tylko zalety funkcjonalne wybranej pracy, ale także proponowane rozwiązania pro-ekologiczne oraz przemyślenia projektowe biorące pod uwagę szczupły budżet Inwestora”.

 

Poznaj laureatów konkursu architektonicznego

Pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym na gmach w Komorowie otrzymała praca, nadesłana przez zespół w składzie: Joanna Gajda (Kopenhaga), Casper Dam (Kopenhaga) i Patrycja Kinga Wójcik (Warszawa). Jury doceniło w tym projekcie spójną wizję obiektu wpisującego się w kontekst Miasta Ogrodu Komorowa, formę adekwatną dla podmiejskiej, willowej struktury tej miejscowości - pawilonów zatopionych w zieleni, zarazem stanowiących „stelaż” dla zieleni na elewacjach i dachu budynku. W uzasadnieniu werdyktu zapisano także: „Praca wyróżnia się czytelną konsekwencją w operowaniu wątkiem diagonalnie ułożonych struktur elewacji, do których niebanalne odniesienia znajdujemy we wnętrzach budynku. Użycie ciemnego drewna jako wiodącego materiału zastosowanego na zewnątrz dla zmniejszenia skali i skontrastowanie go z naturalną, ciepłą barwą tego samego materiału użytego we wnętrzach czyni obiekt przyjemnym w odbiorze. Całość sprawia wrażenie przemyślanej kompozycji w każdej z warstw: urbanistycznej, architektonicznej i użytkowej”.

Drugą nagrodę w konkursie architektonicznym na projekt Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie otrzymał projekt Natalii Wilczak i Małgorzaty Wiśniewskiej z Warszawy.

Trzecią nagrodę przyznano Piotrowi Kłoskowskiemu z Warszawy.

Wyróżnienie Honorowe Sądu Konkursowego otrzymała pracownia M.O.C. Architekci z Katowic.

Źródło: sarp.warszawa.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego, Projekt Architektoniczny

Dom Trybuna - projekt wielofunkcyjnej przestrzeni z widokiem na jezioro
Dom Trybuna - projekt wielofunkcyjnej przestrzeni z widokiem na jezioro

Dom Trybuna projektu pracowni MIDI Architekci zlokalizowany jest na długiej, opadającej działce w po ...

Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku. Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.
Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku. Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najba ...

G19 - nowa jakość zabudowy wielorodzinnej w Warszawie
G19 - nowa jakość zabudowy wielorodzinnej w Warszawie

Na narożnej działce w miejscu dawnej Fabryki Mydła i Świec „Adamczewski i S‑ka” działającej od lat 2 ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera