Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Topiel No 18 – luksus od WWAA

 

Czas czytania: ~2 min


Topiel No 18 – to nazwa realizacji architektonicznej, która wyrosła niedawno na warszawskim Powiślu. Przy ulicy Topiel dobiega końca budowa luksusowego apartamentowca, który zarówno swoją sylwetą, jak i sposobem wykończenia wyraźnie odróżnia się od innych tego typu inwestycji budowanych w okolicy.

 

Apartamentowiec w Warszawie przy ul. Topiel

Luksusowy apartamentowiec na Powiślu w Warszawie

 

O tym, że warszawska dzielnica Powiśle zmieniła się w ciągu ostatnich kilkunastu lat w okolicę nie tylko modną, ale i dość ekskluzywną nie trzeba nikogo przekonywać. Oddana niedawno do użytku, przebudowana na luksusową enklawę Elektrownia Powiśle jest tylko jedną z tych realizacji architektonicznych, które odmieniły oblicze całej dzielnicy. Wiele ważnych procesów (budowa BUW i Centrum Nauki Kopernik, remont wiślanych bulwarów, budowa II linii metra itp.) doprowadziło do tego, że Powiśle stało się modną i drogą dzielnicą.

 

Dowodem na to jest także nowa realizacja architektoniczna pracowni WWAA – apartamentowiec Topiel No 18 jest przedstawiany jako jeden z najdroższych budynków w mieście (ceny mieszkań zaczynają się tu sporo powyżej 20 tys./m2). Ten luksus widać już na pierwszy rzut oka. Architekci z WWAA sięgnęli po wzory przedwojenne: apartamentowiec naśladuje luksusowe, modernistyczne kamienice z końca lat 20. XX wieku. Ma podcięte przyziemie i zaokrąglone naroża, obłe loggie, ujęte w lśniące ramy okna. Nawiązuje do form z Polsce niezwykle lubianych i kojarzących się z „dobrymi czasami”, smakiem i stylem.

 

Żaden element nie jest tu użyty przypadkowo. Na elewacjach domu pojawia się kilka różnych materiałów wykończeniowych – pojawiają się płyty dekoracyjne z elementami naturalnych kamieni, stop metalu w kolorze złotym, beton architektoniczny ze zdobieniami oraz rzadko spotykany w architekturze terazzo. Niezwykle wysmakowany układ tych lśniących i matowych powierzchni tworzy na elewacjach niezwykłą kompozycję, połyskującą w słońcu i już na pierwszy rzut oka sygnalizującą wyjątkowość obiektu. Inwestor nazywa ten sposób wykończenia budowli „biżuteryjnym” i to określenie wydaje się tu wyjątkowo trafne.

Luksusowy Apartamentowiec na Powiślu w Warszawie
Apartamentowiec luksusowy w Warszawie przy ul. Topiel

Poznaj stylowy apartamentowiec od WWAA

 

Realizacja architektoniczna przy ulicy Topiel mieści 44 lokale mieszkalne i dwa użytkowe. O ile od strony ulicy połyskliwa elewacja ma zwartą formę urozmaiconą łukami narożnych okien i loggii, o tyle od strony dziedzińca w budynku pojawiają się duże balkony; wśród przygotowanych dla przyszłych mieszkańców wygód znalazła się luksusowo umeblowana strefa relaksu, salonik dla gości biznesowych, ogród.

 

Apartmentowiec Topiel No 18 - metryczka projektu architektonicznego

 

Lokalizacja: ul. Topiel, Powiśle, Warszawa

Inwestor: Marvipol Development

Projekt architektoniczny:  WWAA - Marcin Mostafa, Natalia Paszkowska, Iwona Borkowska, Michał Kielian, Małgorzata Wilczyńska, Justyna Brząkała, Grzegorz Makarewicz, Dagmara Piszcz, Sylwia Polit, Iga Spaltabaka – Rudnik, Michał Sajdak, Izabela Bieniaszewska, Agnieszka Krudowska, Serena Mainardi, Jolanta Fabiszewska

Konstrukcja: Artur Kowalczyk, Michał Fabisiak, Piotr Ziółkowski

Wykonawca: Warbud

Powierzchnia użytkowa:  4900 m2

Projekt: 2017 - 2018

Realizacja: 2018 – 2020

Apartamentowiec luksusowy w Warszawie przy ul. Topiel
Stylowy apartamentowiec w Warszawie od WWAA
Stylowy apartamentowiec w Warszawie od WWAA

Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Hot

Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie
Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie

Działające od wiosny 2022 roku Orientarium w Łodzi - to jedna z najnowocześniejszych tego typu placó ...

Mała architektura dla Krakowa
Mała architektura dla Krakowa

Od 1 lipca 2022 roku obowiązuje w Krakowie tzw. uchwała krajobrazowa, według której pojawiające się ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kubatura
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera