Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ceglane osiedle Riverview w Gdańsku - prezentacja online

 

Czas czytania: ~2 min


Zapraszamy na kolejną prezentację online z cyklu Nowe realizacje. Tym razem będzie to ceglane osiedle Riverview w Gdańsku, którego autorem jest pracownia APA Wojciechowski Architekci. Ze względu na lokalizację - nad kanałem na Stępce w centrum miasta - jego sąsiedztwo oraz historyczny charakter okolicy architekci zdecydowali się domom nadać formy, będące interpretacją brył, które najsilniej kojarzą się z gdańską zabudową. Spotkanie odbędzie się 3 września 2020 o godz. 11:00. poprowadzą go autorzy projektu: Klara Janicka i Szymon Wojciechowski. Obowiązuje rejestracja.

 

Osiedla Riverview  w Gdańsku


Riverview to złożone z siedmiu budynków osiedle i kolejny etap uzupełniania wciąż brakujących luk w zabudowie centrum Gdańska. To zespół domów o charakterystycznych, smukłych, wydłużonych sylwetkach i wysokich dwuspadowych dachach, które nawiązują do kształtów zabytkowych gdańskich kamienic.

 

Architekci wykorzystali cegłę pochodzącą z cegielni o ponad 100-letniej tradycji co dało efekt autentyczności i szlachetności. Poza klasyczną czerwoną cegłą, zastosowano również kilka innych kolorów tego materiału oraz dodatkowo kilka rodzajów płyt włóknocementowych. Dachy pokryte są ceramiczną dachówką, o minimalistycznej, prostej, płaskiej formie.

 

Osiedle Riverview składa się z ponad 230 mieszkań o powierzchniach od 33 do 208 m2. Ponadto znalazły się tu 22 lokalne usługowe oraz 29 biur. Budynki mieszkalne wyposażono w duże balkony i tarasy oraz szereg rozwiązań, pozwalających oszczędzać energię. Osiedle zostało także zaprojektowane z wykorzystaniem proekologicznych rozwiązań i jest pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która będzie się ubiegać o certyfikację LEED. Ważnym uzupełnieniem architektury jest także bujna zieleń.

 

Prowadzący prezentację architektoniczną

Klara Janicka

Klara Janicka

Architekt prowadzący w APA Wojciechowski Architekci.

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, oraz studiów podyplomowych na kierunku „Zarządzanie Projektami” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2007 w APA Wojciechowski. Pracowała przy wielu projektach, między innymi: Riverview w Gdańsku, Elektrownia Powiśle w Warszawie,  Skyliner, Galeria Malta, Galeria Północna i wiele innych. Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, członek SARP.

 

Szymon Wojciechowski

Szymon Wojciechowski

Szymon Wojciechowski ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, a od 1982 roku związany jest zawodowo z pracownią APA – biuro projektów, obecnie APA Wojciechowski Sp. z o. o., w której pełni funkcję Prezesa Zarządu. Jest także członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe w połączeniu z ogromną pasją tworzenia i wrodzonym zamiłowaniem do pięknych brył pozwalają mu współtworzyć budynki, które urzekają nie tylko swoim niepowtarzalnym wyglądem i spektakularnymi wnętrzami, lecz także ogromną funkcjonalnością. Pasję do architektury łączy z głęboką świadomością ekologiczną, stawiając mocny nacisk na realizację projektów zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 

Partnerzy

 

 

Patroni medialni

 

https://sztuka-architektury.pl/assets/front/images/content/jJfor26g4LUR7GcU3sak69WJgkjNd81hchUS0iIe1DNIHucQRclblwjqXENe_wydzial-archjpg-image(1000x_).jpg  

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Webinarium Architektoniczne, Webinarium Dla Architektów, Zaproszenie Dla Studentów Architektury, Zaproszenie Dla Architektów, Dla Studentów Architektury, Realizacja Architektoniczna, Hot

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego
Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego

To była jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszaw ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera