Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ceglane osiedle Riverview w Gdańsku - prezentacja online

 

Czas czytania: ~2 min


Zapraszamy na kolejną prezentację online z cyklu Nowe realizacje. Tym razem będzie to ceglane osiedle Riverview w Gdańsku, którego autorem jest pracownia APA Wojciechowski Architekci. Ze względu na lokalizację - nad kanałem na Stępce w centrum miasta - jego sąsiedztwo oraz historyczny charakter okolicy architekci zdecydowali się domom nadać formy, będące interpretacją brył, które najsilniej kojarzą się z gdańską zabudową. Spotkanie odbędzie się 3 września 2020 o godz. 11:00. poprowadzą go autorzy projektu: Klara Janicka i Szymon Wojciechowski. Obowiązuje rejestracja.

 

Osiedla Riverview  w Gdańsku


Riverview to złożone z siedmiu budynków osiedle i kolejny etap uzupełniania wciąż brakujących luk w zabudowie centrum Gdańska. To zespół domów o charakterystycznych, smukłych, wydłużonych sylwetkach i wysokich dwuspadowych dachach, które nawiązują do kształtów zabytkowych gdańskich kamienic.

 

Architekci wykorzystali cegłę pochodzącą z cegielni o ponad 100-letniej tradycji co dało efekt autentyczności i szlachetności. Poza klasyczną czerwoną cegłą, zastosowano również kilka innych kolorów tego materiału oraz dodatkowo kilka rodzajów płyt włóknocementowych. Dachy pokryte są ceramiczną dachówką, o minimalistycznej, prostej, płaskiej formie.

 

Osiedle Riverview składa się z ponad 230 mieszkań o powierzchniach od 33 do 208 m2. Ponadto znalazły się tu 22 lokalne usługowe oraz 29 biur. Budynki mieszkalne wyposażono w duże balkony i tarasy oraz szereg rozwiązań, pozwalających oszczędzać energię. Osiedle zostało także zaprojektowane z wykorzystaniem proekologicznych rozwiązań i jest pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która będzie się ubiegać o certyfikację LEED. Ważnym uzupełnieniem architektury jest także bujna zieleń.

 

Prowadzący prezentację architektoniczną

Klara Janicka

Klara Janicka

Architekt prowadzący w APA Wojciechowski Architekci.

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, oraz studiów podyplomowych na kierunku „Zarządzanie Projektami” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2007 w APA Wojciechowski. Pracowała przy wielu projektach, między innymi: Riverview w Gdańsku, Elektrownia Powiśle w Warszawie,  Skyliner, Galeria Malta, Galeria Północna i wiele innych. Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, członek SARP.

 

Szymon Wojciechowski

Szymon Wojciechowski

Szymon Wojciechowski ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, a od 1982 roku związany jest zawodowo z pracownią APA – biuro projektów, obecnie APA Wojciechowski Sp. z o. o., w której pełni funkcję Prezesa Zarządu. Jest także członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe w połączeniu z ogromną pasją tworzenia i wrodzonym zamiłowaniem do pięknych brył pozwalają mu współtworzyć budynki, które urzekają nie tylko swoim niepowtarzalnym wyglądem i spektakularnymi wnętrzami, lecz także ogromną funkcjonalnością. Pasję do architektury łączy z głęboką świadomością ekologiczną, stawiając mocny nacisk na realizację projektów zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 

Partnerzy

 

 

Patroni medialni

 

https://sztuka-architektury.pl/assets/front/images/content/jJfor26g4LUR7GcU3sak69WJgkjNd81hchUS0iIe1DNIHucQRclblwjqXENe_wydzial-archjpg-image(1000x_).jpg  

Podepnij swój artykuł

tagi

Webinarium Architektoniczne, Webinarium Dla Architektów, Zaproszenie Dla Studentów Architektury, Zaproszenie Dla Architektów, Dla Studentów Architektury, Realizacja Architektoniczna, Hot

Polski Cement w Architekturze 2022 - wyniki konkursu architektonicznego
Polski Cement w Architekturze 2022 - wyniki konkursu architektonicznego

Konkurs „Polski Cement w Architekturze” od ponad 25 lat organizują wspólnie Stowarzyszenie Architekt ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera