Spotkanie ON-LINE dla Architektówz cyklu"Konferencja REWITALIZACJA | 2020 - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Rewitalizacja 2020 - konferencja dla architektów online

 

Czas czytania: ~2 min


REWITALIZACJA | 2020 - Pomost między historią i nowoczesnością to konferencja dla architektów online, która odbędzie się 24 września 2020 o godz. 10.00. Spotkanie jest bezpłatne i będzie prowadzona na żywo z możliwością zadawania pytań Prelegentom poprzez chat. W trakcie konferencji zapraszamy na prezentacje rozwiązań dedykowanych obiektom rewitalizowanym.

 

Spotkanie ON-LINE dla Architektówz cyklu"Konferencja REWITALIZACJA | 2020

Renowacja i modernizacja budynków zabytkowych, poprzemysłowych dawnej architektury jest nie lada wyzwaniem dla architektów, stojących przed wyborem materiałów, które unowocześnią bryłę i jednocześnie pozwolą zachować jej unikatowy charakter.

 

Podczas spotkania będzie można zobaczyć rozwiązania, które wyznaczyły nowe standardy w renowacji budynków zabytkowych oraz miejsca i najbardziej prestiżowe obiekty w Polsce, w którym historia łączy się z nowoczesnością dzięki nieco szerszym możliwościom projektowym. Wysublimowane konstrukcje, tworzące klimatyczne industrialne wnętrza, gdzie zastosowano kontrastujące z nowoczesnością naturalne materiały, takie jak kamień i drewno. Nowoczesne i wielofunkcyjne kompleksy z mieszkaniami, biurami, restauracjami, przestrzeniami hotelowymi, galeriami. A to wszystko dzięki niemal nieograniczonym możliwościom konstrukcyjnym z zachowaniem struktur budynków, pod nadzorem konserwatora zabytków.

 

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Wojciech Sobierański - twórca i właściciel marki Regalia Polska Manufaktura oraz Danuta Barańska, Dyrektor Kreatywny Tétris Polska, która od blisko 20 lat zajmuje się projektowaniem architektury kubaturowej oraz wnętrz użyteczności publicznej.

 

W programie konferencji dla architektów:

- Drugie życie centrów handlowych - rewitalizacja

- Systemy poprawiające bezpieczeństwo ewakuacji i komfort przebywania osób z niepełnosprawnościami w budynkach poddanych rewitalizacji. Systemy ratunkowej komunikacji głosowej oraz systemy przyzywowe do toalet dla niepełnosprawnych w aspekcie prawnym.

- Wyjątkowe meble i elementy wystroju wnętrz z oryginalnego starego drewna w inwestycjach komercyjnych, prywatnych i użyteczności publicznej. Case Study: Oryginale stare drewna, wiekowa cegła lub płytka ceglana na przykładzie realizacji dla właściciela restauracji gwiazdek Michelin oraz Hotelu & SPA (5 gwiazdek)

- Odwodnienia dachów, tarasów i terenów przyległych w obiektach rewitalizowanych, jako ważny element właściwego zabezpieczenia budynku i zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania w ramach dostosowania budynków do wymaganych potrzeb użytkowania

- Modernizacja oświetlenia w cyfrowym świecie –  poprawa samopoczucia, lepsze wykorzystanie przestrzeni, atrakcyjny obiekt

- Nieograniczonym możliwości w renowacji wnętrz obiektów zabytkowych dzięki dekoracyjnym systemom podłogowym i ściennym oraz systemom tarasowym i elementom architektury krajobrazu

- Nowoczesne projekty architektoniczne instalacji wodnych. Projektowanie, budowa fontann interaktywnych i ich konserwacja w obrębie inwestycji prywatnych, publicznych oraz biznesowych  - okiem Kierownika Budowy i Generalnego Projektanta 

 

Więcej informacji o konferencji architektonicznej znajdziesz na stronie organizatora.

 

Jesteśmy Patronem Medialnym konferencji


Podepnij swój artykuł

tagi

Konferencja Dla Architektów

Dom Nad Jeziorem od Toya Design
Dom Nad Jeziorem od Toya Design

Gdy dostaje się do zabudowania zieloną działkę w Puszczy Noteckiej, jest jasne, że bryła domu ma swo ...

Projekt architektoniczny na stulecie
Projekt architektoniczny na stulecie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie w 2019 roku obchodziła stulecie istnie ...

Nagroda Roku SARP: najlepszy dom jednorodzinny
Nagroda Roku SARP: najlepszy dom jednorodzinny

Nagroda Roku SARP – to prestiżowy i ceniony konkurs, w którym architekci oceniają prace swoich kole ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera