Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Rewitalizacja 2020 - konferencja dla architektów online

 

Czas czytania: ~2 min


REWITALIZACJA | 2020 - Pomost między historią i nowoczesnością to konferencja dla architektów online, która odbędzie się 24 września 2020 o godz. 10.00. Spotkanie jest bezpłatne i będzie prowadzona na żywo z możliwością zadawania pytań Prelegentom poprzez chat. W trakcie konferencji zapraszamy na prezentacje rozwiązań dedykowanych obiektom rewitalizowanym.

 

Spotkanie ON-LINE dla Architektówz cyklu"Konferencja REWITALIZACJA | 2020

Renowacja i modernizacja budynków zabytkowych, poprzemysłowych dawnej architektury jest nie lada wyzwaniem dla architektów, stojących przed wyborem materiałów, które unowocześnią bryłę i jednocześnie pozwolą zachować jej unikatowy charakter.

 

Podczas spotkania będzie można zobaczyć rozwiązania, które wyznaczyły nowe standardy w renowacji budynków zabytkowych oraz miejsca i najbardziej prestiżowe obiekty w Polsce, w którym historia łączy się z nowoczesnością dzięki nieco szerszym możliwościom projektowym. Wysublimowane konstrukcje, tworzące klimatyczne industrialne wnętrza, gdzie zastosowano kontrastujące z nowoczesnością naturalne materiały, takie jak kamień i drewno. Nowoczesne i wielofunkcyjne kompleksy z mieszkaniami, biurami, restauracjami, przestrzeniami hotelowymi, galeriami. A to wszystko dzięki niemal nieograniczonym możliwościom konstrukcyjnym z zachowaniem struktur budynków, pod nadzorem konserwatora zabytków.

 

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Wojciech Sobierański - twórca i właściciel marki Regalia Polska Manufaktura oraz Danuta Barańska, Dyrektor Kreatywny Tétris Polska, która od blisko 20 lat zajmuje się projektowaniem architektury kubaturowej oraz wnętrz użyteczności publicznej.

 

W programie konferencji dla architektów:

- Drugie życie centrów handlowych - rewitalizacja

- Systemy poprawiające bezpieczeństwo ewakuacji i komfort przebywania osób z niepełnosprawnościami w budynkach poddanych rewitalizacji. Systemy ratunkowej komunikacji głosowej oraz systemy przyzywowe do toalet dla niepełnosprawnych w aspekcie prawnym.

- Wyjątkowe meble i elementy wystroju wnętrz z oryginalnego starego drewna w inwestycjach komercyjnych, prywatnych i użyteczności publicznej. Case Study: Oryginale stare drewna, wiekowa cegła lub płytka ceglana na przykładzie realizacji dla właściciela restauracji gwiazdek Michelin oraz Hotelu & SPA (5 gwiazdek)

- Odwodnienia dachów, tarasów i terenów przyległych w obiektach rewitalizowanych, jako ważny element właściwego zabezpieczenia budynku i zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania w ramach dostosowania budynków do wymaganych potrzeb użytkowania

- Modernizacja oświetlenia w cyfrowym świecie –  poprawa samopoczucia, lepsze wykorzystanie przestrzeni, atrakcyjny obiekt

- Nieograniczonym możliwości w renowacji wnętrz obiektów zabytkowych dzięki dekoracyjnym systemom podłogowym i ściennym oraz systemom tarasowym i elementom architektury krajobrazu

- Nowoczesne projekty architektoniczne instalacji wodnych. Projektowanie, budowa fontann interaktywnych i ich konserwacja w obrębie inwestycji prywatnych, publicznych oraz biznesowych  - okiem Kierownika Budowy i Generalnego Projektanta 

 

Więcej informacji o konferencji architektonicznej znajdziesz na stronie organizatora.

 

Jesteśmy Patronem Medialnym konferencji


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Konferencja Dla Architektów

Flow – drugi etap projektu w centrum Łodzi
Flow – drugi etap projektu w centrum Łodzi

„Dwa miesiące po oficjalnej inauguracji Flow ruszamy z budową drugiego - znacznie większego i zróżni ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera