Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Czarny Kot i spółka. Architektura czasów transformacji - wykład architektoniczny

 

Czas czytania: ~ 1 min


Tu było, tu stało i Muzeum Woli zapraszają na wykład architektoniczny pt. Czarny Kot i spółka. Architektura czasów transformacji, który organizowany jest w ramach wystawy "Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku". Spotkanie online odbędzie się 26 listopada 2020 o godz. 18:00. Transmisja live na Facebooku Muzeum Woli.

 

Czarny Kot i spółka. Architektura czasów transformacji - wykład

Uczestnicy wykładu porozmawiają o architekturze młodego kapitalizmu czasów transformacji. Za przykład posłużą warszawskie realizacje. Hotel Czarny Kot, okrzyknięty najsłynniejszą samowolą budowlaną III RP, jak w soczewce skupia problemy i bolączki krajobrazu miejskiego kształtowanego po 1989 r. Nazywany „królem wśród gargameli” – obiektów budowanych w latach 90. w oderwaniu od kontekstu otoczenia, będących wyrazem indywidualnego gustu właściciela. Jest esencją złego gustu w architekturze, z którym często utożsamiamy architekturę lat 90.

 

Czy jednak słusznie? Czy wśród obiektów o wątpliwej wartości artystycznej, nie znajdziemy „architektonicznych perełek”? Czy wreszcie to co obecnie odbieramy jako kicz, nie staje się powoli dziedzictwem minionej epoki?

 

Spotkanie poprowadzi:

Patrycja Jastrzębska- historyczka sztuki. Kuratorka wystawy “Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku”. Animatorka kultury działająca w obszarze dziedzictwa architektonicznego oraz przestrzeni miejskiej Warszawy. Autorka publikacji “Tu było, tu stało. Znikająca architektura Warszawy po 1989 r.” Prezeska Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Mazowieckiej MASŁAW.

 

Więcej informacji o wykładzie architektonicznym online znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wykład Dla Architektów , Wykład Dla Studentów Architektury

Dom Ogrodu w Poznaniu. Nowa brama do poznańskiej flory
Dom Ogrodu w Poznaniu. Nowa brama do poznańskiej flory

Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu po ponad stuleciu działalności zyskał sw ...

Dom Autorodzinny Koniecznego idzie na sprzedaż
Dom Autorodzinny Koniecznego idzie na sprzedaż

Jeden z betonowych domów Roberta Koniecznego trafił na rynek nieruchomości. Dom Autorodzinny z 2013 ...

Społeczne mieszkalnictwo bez banału ? Czy TBS Grójecka przełamało klątwę budownictwa społecznego ?
Społeczne mieszkalnictwo bez banału ? Czy TBS Grójecka przełamało klątwę budownictwa społecznego ?

Siedemnaście lat oczekiwania, ruchliwe skrzyżowanie i budżet samorządowy. Gdy większość realizacji z ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera