Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


3 najlepsze sposoby na naukę rysunku architektonicznego

 

Czas czytania: ~3 min


Wiele osób marzy o tym, aby dobrze rysować i wyrażać w ten sposób swoją kreatywność, ale poddaje się jeszcze przed albo tuż po rozpoczęciu pierwszych prób twierdząc, że brakuje im talentu. Warto jednak nie zniechęcać się po pierwszych trudnych doświadczeniach i mieć na uwadze to, że sztuka rysowania nie jest sztuką łatwą i wymaga czasu. Nauka rysunku architektonicznego okazuje się szczególnie trudna na samym początku, kiedy chce się szybko widzieć efekty, przyspieszyć cały proces i szybko dojść do wymarzonego poziomu.

 

totuwarszawa.pl, rysunek architektoniczny

Jednak cała nauka wymaga cierpliwości, a w celu osiągnięcia wysokiego poziomu umiejętności rysunkowych, należy być konsekwentnym i nie zniechęcać się. Warto też wspomóc naukę rysunku odpowiednimi sposobami, które ją usprawnią.

 

Wybór dobrego kursu rysunku

Istnieje wiele dobrej jakości poradników i stron poświęconych nauce rysowania. Jednak, dla wielu osób praca na własną rękę z książką lub kursem online może być niewystarczająca. Niejednokrotnie upieranie się przy samodzielnej formie nauki rysunku w rzeczywistości spowalnia cały proces.

 

Samodzielne kursy do wykonywania w domu sprawdzą się u osób z dużą motywacją i samodyscypliną. Mogą być również pomocne dla tych, którzy wcześniej uczęszczały już na kurs rysunku, jak na przykład stacjonarny kurs rysunku w Krakowie czy Warszawie. 

 

Dla większości osób na początek przygody z nauką rysowania, polecane jest jednak znalezienie odpowiedniego kursu w profesjonalnej szkole rysunku. W Internecie można znaleźć dużą liczbę szkół z zajęciami oferowanymi stacjonarnie, a w dobie pandemii nawet zdalnie, więc warto zapoznać się z ich ofertą i wybrać najlepsze dla siebie. 

 

Systematyczność

Niezależnie od szkoły, na którą padnie wybór, warto zaangażować się w kurs i zachować systematyczność. W nauce rysunku, podobnie jak w innych dziedzinach, nie ma dróg na skróty i w celu osiągnięcia widocznych postępów trzeba regularnie pracować.

 

Poza uczęszczaniem na kurs rysunku, jak na przykład kurs rysunku w Warszawie, który oferuje totuwarszawa.pl, warto wyrobić sobie nawyk ćwiczenia rysunku w domu. Można również stawiać sobie konkretne i osiągalne cele, jak na przykład ćwiczenie przez 30 minut dwa razy w tygodniu. 

 

Przy ćwiczeniach w domu warto wygospodarować sobie dobrze doświetlone, spokojne i wygodne miejsce oraz zadbać o odpowiednie przygotowanie narzędzi, aby problemy logistyczne lub techniczne nie przeszkadzały w nauce. 


 

Konstruktywna krytyka

Wiele osób źle znosi krytykę, ale to właśnie na własnych błędach można się najszybciej nauczyć. Jeżeli dane błędy są cały czas powtarzane i przez nikogo nie korygowane, będą skutecznie hamować rozwój warsztatu rysunkowego. 

 

Uczęszczając więc na kurs rysunku w Warszawie lub kurs rysunku w Krakowie, warto poddawać się regularnie ocenom nie tylko prowadzącego kurs, ale również innych uczestników. Najprawdopodobniej oni również kiedyś zmagali się z takimi samymi trudnościami i można uzyskać od nich cenne wskazówki. 

 

Podsumowując, bardzo ważne jest to, żeby wybrać odpowiednią szkołę i odpowiedni kurs rysunku dla siebie, systematycznie pracować monitorując postępy i nie bać się konstruktywnej krytyki, aby wyłapywać błędy. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość i nie starać się przyspieszać na siłę procesu uczenia się. Nauka rysowania zawsze będzie wymagać czasu i samodyscypliny, ale stanie się również świetną zabawą i relaksem. 

 

Źródło: totuwarszawa.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Dla Studentów Architektury

Dom letniskowy jak za czasów PRL
Dom letniskowy jak za czasów PRL

Dom Wolin, zaprojektowany dla prywatnego inwestora przez biuro projektowe Pankowska & Rohrhofer, poł ...

Laboratorium z podwójną skórą
Laboratorium z podwójną skórą

Selvita to istniejące od 2007 roku polskie przedsiębiorstwo branży farmaceutycznej z siedzibą w Krak ...

Modularny Dom Wieloczłonowy
Modularny Dom Wieloczłonowy

Dom Wieloczłonowy, autorstwa PL.architekci, stanowi odpowiedź na potrzebę lokalizacji obszernej prze ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera