Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


3 najlepsze sposoby na naukę rysunku architektonicznego

 

Czas czytania: ~3 min


Wiele osób marzy o tym, aby dobrze rysować i wyrażać w ten sposób swoją kreatywność, ale poddaje się jeszcze przed albo tuż po rozpoczęciu pierwszych prób twierdząc, że brakuje im talentu. Warto jednak nie zniechęcać się po pierwszych trudnych doświadczeniach i mieć na uwadze to, że sztuka rysowania nie jest sztuką łatwą i wymaga czasu. Nauka rysunku architektonicznego okazuje się szczególnie trudna na samym początku, kiedy chce się szybko widzieć efekty, przyspieszyć cały proces i szybko dojść do wymarzonego poziomu.

 

totuwarszawa.pl, rysunek architektoniczny

Jednak cała nauka wymaga cierpliwości, a w celu osiągnięcia wysokiego poziomu umiejętności rysunkowych, należy być konsekwentnym i nie zniechęcać się. Warto też wspomóc naukę rysunku odpowiednimi sposobami, które ją usprawnią.

 

Wybór dobrego kursu rysunku

Istnieje wiele dobrej jakości poradników i stron poświęconych nauce rysowania. Jednak, dla wielu osób praca na własną rękę z książką lub kursem online może być niewystarczająca. Niejednokrotnie upieranie się przy samodzielnej formie nauki rysunku w rzeczywistości spowalnia cały proces.

 

Samodzielne kursy do wykonywania w domu sprawdzą się u osób z dużą motywacją i samodyscypliną. Mogą być również pomocne dla tych, którzy wcześniej uczęszczały już na kurs rysunku, jak na przykład stacjonarny kurs rysunku w Krakowie czy Warszawie. 

 

Dla większości osób na początek przygody z nauką rysowania, polecane jest jednak znalezienie odpowiedniego kursu w profesjonalnej szkole rysunku. W Internecie można znaleźć dużą liczbę szkół z zajęciami oferowanymi stacjonarnie, a w dobie pandemii nawet zdalnie, więc warto zapoznać się z ich ofertą i wybrać najlepsze dla siebie. 

 

Systematyczność

Niezależnie od szkoły, na którą padnie wybór, warto zaangażować się w kurs i zachować systematyczność. W nauce rysunku, podobnie jak w innych dziedzinach, nie ma dróg na skróty i w celu osiągnięcia widocznych postępów trzeba regularnie pracować.

 

Poza uczęszczaniem na kurs rysunku, jak na przykład kurs rysunku w Warszawie, który oferuje totuwarszawa.pl, warto wyrobić sobie nawyk ćwiczenia rysunku w domu. Można również stawiać sobie konkretne i osiągalne cele, jak na przykład ćwiczenie przez 30 minut dwa razy w tygodniu. 

 

Przy ćwiczeniach w domu warto wygospodarować sobie dobrze doświetlone, spokojne i wygodne miejsce oraz zadbać o odpowiednie przygotowanie narzędzi, aby problemy logistyczne lub techniczne nie przeszkadzały w nauce. 


 

Konstruktywna krytyka

Wiele osób źle znosi krytykę, ale to właśnie na własnych błędach można się najszybciej nauczyć. Jeżeli dane błędy są cały czas powtarzane i przez nikogo nie korygowane, będą skutecznie hamować rozwój warsztatu rysunkowego. 

 

Uczęszczając więc na kurs rysunku w Warszawie lub kurs rysunku w Krakowie, warto poddawać się regularnie ocenom nie tylko prowadzącego kurs, ale również innych uczestników. Najprawdopodobniej oni również kiedyś zmagali się z takimi samymi trudnościami i można uzyskać od nich cenne wskazówki. 

 

Podsumowując, bardzo ważne jest to, żeby wybrać odpowiednią szkołę i odpowiedni kurs rysunku dla siebie, systematycznie pracować monitorując postępy i nie bać się konstruktywnej krytyki, aby wyłapywać błędy. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość i nie starać się przyspieszać na siłę procesu uczenia się. Nauka rysowania zawsze będzie wymagać czasu i samodyscypliny, ale stanie się również świetną zabawą i relaksem. 

 

Źródło: totuwarszawa.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Dla Studentów Architektury

Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie
Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie

Działające od wiosny 2022 roku Orientarium w Łodzi - to jedna z najnowocześniejszych tego typu placó ...

Mała architektura dla Krakowa
Mała architektura dla Krakowa

Od 1 lipca 2022 roku obowiązuje w Krakowie tzw. uchwała krajobrazowa, według której pojawiające się ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera