Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Aranżacja sypialni - materace Hilding do spania na podłodze

 

Czas czytania: ~5 min


Bardzo modny w ostatnich latach minimalizm wnosi do życia wiele zmian, między innymi (a może przede wszystkim) w sposobie aranżacji mieszkania. Szczególnie odczuć można to w sypialni, gdzie oprócz łóżka niewiele elementów wystroju jest potrzebnych. Warto jednak podkreślić, że coraz częściej również samo łóżko jest redukowane wyłącznie do materaca.

 

materace Hilding

Spanie na podłodze coraz popularniejsze

Materace Hilding do spania na podłodze to pomysł zyskujący coraz większą rzeszę zwolenników. To rozwiązanie, które jest nie tylko niezwykle ekonomiczne, ale również wygodne pod względem aranżacyjnym. Właśnie z tego powodu idealnie sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach, w których to prostota odgrywa główną rolę. Jednak nie tylko do takich aranżacji materac do spania na podłodze będzie idealnie pasował. Również wnętrza urządzone w stylu orientalnym mogą wiele zyskać na takim rozwiązaniu. 

 

Spanie na podłodze a zdrowie

To co jest charakterystyczne dla rezygnacji z ramy łóżka na rzecz samego materaca to to, że obniża się wysokość spania. A warto wiedzieć, że nie zawsze jest to rozwiązanie najlepsze dla naszego zdrowia. Szczególnie alergicy i astmatycy powinni dobrze przemyśleć takie rozwiązanie, ponieważ przy podłodze gromadzi się najwięcej kurzu, który przemieszcza się przy każdym podmuchu, co oznacza, że może on bez większych problemów dotrzeć również do dróg oddechowych i zaburzyć spokojny sen, powodując problemy z oddychaniem. 

 

Dlaczego rama łóżka jest ważna?

Każdy producent materacy i łóżek zakłada, że te dwa elementy będą użytkowane razem i właśnie z taką intencją tworzy swoje produkty. Rezygnując ze stelaża, należy więc podczas zakupów wziąć pod uwagę kilka dodatkowych spraw.

 

Po pierwsze wentylację, która jest zaburzona, kiedy materac jest ułożony bezpośrednio na podłodze. Materac nie może bowiem w pełni spełniać swojej funkcji - oddychać. Zbyt ściśle przylega do podłoża, tym samym zatkane są skumulowane zwykle w ostatniej jego warstwie kanaliki, które odpowiadają za prawidłową wentylację. Mówiąc w prostych słowach: ciepło z materaca nie jest odprowadzane na zewnątrz, a więc osobie, która na nim śpi, jest po prostu bardzo gorąco. I tu pojawia się kolejny problem, a mianowicie higiena snu. Im jest nam cieplej, tym bardziej się pocimy, a jako że w materacu ułożonym na podłodze nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza, owa wilgoć pozostaje w jego wnętrzu, co może prowadzić do powstawania grzybów i pleśni. 

 

Po drugie rama łóżka daje materacowi oparcie i pomaga równomiernie rozłożyć ciężar ciała osoby, która na nim leży. Bez tej pomocy poszczególne warstwy w materacu tracą swoje właściwości, mogą nawet pękać. Taki materac nie nadaje się do użytkowania i trzeba go wymieniać, tak więc zdecydowanie skraca się okres jego przydatności do użycia. W sytuacji ułożenia materaca na podłodze dużo gorzej radzą sobie materace piankowe, które są po prostu miększe od tych sprężynowych. Dlatego też podczas zakupu materaca do spania na podłodze należy pamiętać, aby wybrać ten nieco twardszy.

 

Materace do spania na podłodze - aranżacje

Materace Hilding do spania na podłodze świetnie sprawdzą się w małych wnętrzach, takich gdzie oprócz łóżka niewiele można zmieścić. Sam materac (bez ramy łóżka) zajmuje bowiem o wiele mniej miejsca. Warto pokusić się tu o modele wyższe składające się z wielu warstw - każdy producent materacy i łóżek posiada takie w swojej ofercie. 

 

Materac można na przykład przysunąć do rogu pokoju (tak aby przylegał zarówno krótszą, jak i dłuższą krawędzią), a na ścianach zamocować panele dekoracyjne (np. te miękkie tapicerowane), dzięki czemu materac zyska dodatkowy wymiar - będzie spełniał również rolę wygodnego siedziska, na którym można poczytać książkę.

 

Materac do spania na podłodze sprawdzi się w orientalnych wnętrzach, gdzie królują tkaniny i ozdobne przedmioty i mocne, wyraziste kolory. Aby stworzyć odpowiedni klimat niezbędne będą kolorowe dywaniki, poduchy, zasłony, figurki, a także kadzidełka.

 

Materac bez ramy idealnie sprawdzi się również w swobodnych pomieszczeniach, chociażby w pokoju nastolatka. Wystarczy wybrać dobrej jakości materac, a jeśli chodzi o samą aranżację wnętrza pozostawić inwencję twórczą młodemu właścicielowi pokoju, który z pewnością będzie wiedział, jakimi przedmiotami, chce być otoczony.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Materace Hilding to wysoka jakość i komfort użytkowania. Decydując się na zakup materaca do spania na podłodze, warto pamiętać, aby zamiast pianki postawić na sprężyny, a poszczególne właściwości dopasować do indywidualnych preferencji użytkownika. Lepiej sprawdzą się tu też materace twarde, ponieważ są bardziej wytrzymałe, natomiast bez ramy łóżka materac narażony jest na szybsze zużycie. Z pomysłu spania tak blisko podłogi powinny zrezygnować osoby, które chorują na astmę lub borykają się z problemami związanymi z układem oddechowym, w tym również alergią na kurz czy roztocza. 

 

Źródło: senpo.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Aranżacja Sypialni, Wyposażenie Wnętrz

Prima Aprilis na spacer
Prima Aprilis na spacer

Wielkanoc – to ważne święta, ale i czas odpoczynku, rodzinnych spacerów i wycieczek. W tym roku drug ...

Konferencja Kolor w architekturze
Konferencja Kolor w architekturze

W ostatnich latach kolor stał się bardziej popularny. Po inspirowanej modernizmem modzie na biel i m ...

Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.
Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.

Weź udział w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023 i oddaj swój głos na najlepszą realizację arch ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera