Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


ArchDaily 2021 Building of the Year Awards – polskie nominacje

 

Czas czytania: ~2 min


ArchDaily's 2021 Building of the Year Awards – to już dwunasta edycja popularnego plebiscytu na najlepsze realizacje architektoniczne świata. Konkurs organizuje poczytny portal poświęcony architekturze, Archdaily.com, a jego cechą charakterystyczną jest, że głosy mogą tu oddawać mieszkańcy całego świata, czytelnicy i internauci.

 

Serdecznie zachęcamy do głosowania na nominowane do nagród polskie realizacje architektoniczne. W tym roku bierze ich udział w konkursie kilkanaście; najsilniejszą reprezentację Polska ma w kategoriach „Domy” i „Wnętrza”.

 

Wśród domów w ArchDaily's 2021 Building of the Year Awards głosować można na „Dom z dziurą” projektu pracowni RS + Robert Skitek, na dom w górach spod kreski Kropka Studio, na budynek mieszkalny w Wilczej Porębie studia de.materia, dom w Borach Tucholskich z MAKA.STUDIO, „Dom z zacięciem” spod kreski PAG Pracownia Architektury Glowacki, dom ze starej cegły pracowni Wrzeszcz Architekci, na Herba House projektu Pracowni Projektowej Jakub Sucharski czy na dom Nemo House, dzieło Przemka Olczyka i jego pracowni Mobius.

Najlepsze polskie budynki

Wśród budynków  wielorodzinnych na nagrody szansę mają „Dom dla bezdomnych” xystudio oraz UNIKATO pracowni KWK Promes. Do kategorii „Architektura przemysłowa” zakwalifikował się budynek mieszczący pracownię znanej artystki, Moniki Sosnowskiej. To projekt biura Architecture Club. Wśród budynków biurowych uznanie już zyskały Concordia Design we Wrocławiu pracowni MVRDV oraz amfiteatr Brain Embassy spod kreski pracowni mode:lina. Przestrzeń kulturalno-rekreacyjna Kontenerart 19 projektu pracowni  wiercinski-studio ma szansę na nagrodę w aż dwóch kategoriach, „Architektura publiczna oraz krajobraz”, a także „Obiekty w małej skali i instalacje”.  Polska ma reprezentację także w kategorii obiektów sportowych – to przystań kajakarska w Tychach, dzieło pracowni RS + Robert Skitek.

Warto też zwrócić uwagę na nominowane w ArchDaily's 2021 Building of the Year Awards wnętrza. Są wśród nich: butik z biżuterią KOPI spod kreski NOKE Architects (nominowany w kategorii „Architektura komercyjna”) oraz „Dom z dziurą” biura RS + Robert Skitek, restauracja w Concordia Design Wrocław (proj. mode:lina architekci), apartament z widokiem oraz apartament z lat 50, oba pracowni Atelier Starzak Strebicki, także amfiteatr Brain Embassy pracowni mode:lina.

 

Źródło: boty.archdaily.com


Podepnij swój artykuł

tagi

Międzynarodowy Konkurs Architektoniczny, Polska Architektura, Konkurs Międzynarodowy

Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem
Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem

Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie został wybudowany w 1973 roku według projektu ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami
Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami

Żółty krokodyl – to właśnie widzą w tej bryle dzieci. Dorośli dostrzegają w pilastym dachu echo fabr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera