Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


UNStudio projektuje wieżowiec w Warszawie

 

Czas czytania: ~2 min


Wieżowiec The Bridge, bo taką nazwę nadano nowej bryle, zaprojektowanej na terenie od lat oddanej pod obiekty związane z biznesem warszawskiej dzielnicy Wola, będzie miał 174 metry wysokości. Tym, co ma wyróżniać ów projekt architektoniczny na tle innych, podobnych, mają być jego autorzy. Drapacz chmur zaprojektowało znane holenderskie biuro UNStudio, założone przez nie mniej znanych architektów, Bena van Berkela i Caroline Bos.

 

Wieżowiec The Bridge

UNStudio dla stolicy

Na warszawskiej Woli wciąż przybywa nowych wieżowców, nawet ktoś na bieżąco śledzący nowe realizacje architektoniczne w mieście może się pogubić wśród kolejnych wież. Niedługo do tego grona dołączy The Bridge – stanie tuż obok wpisanego do rejestru zabytków i niedawno starannie wyremontowanego budynku biurowego wydawnictwa Bellona, wzniesionego w latach 1949-1958 przez architektów Stefana Putowskiego, Kazimierza Marczewskiego oraz współpracującego z nimi Zygmunta Skibniewskiego, dla Wojskowych Zakładów Graficznych. The Bridge zostanie połączony wspólnym lobby z biurowcem Bellony.

 

Za projekt architektoniczny wieżowca The Bridge odpowiada holenderska pracownia UNStudio, współpracująca przy tym przedsięwzięciu z reprezentującą Polskę Polsko Belgijską Pracownią Architektury Projekt, która wcześniej dla tego samego inwestora opracowała wizję realizacji architektonicznych wieżowca Warsaw Spire i biurowca Warsaw UNIT. „Przy projektowaniu nowego wysokościowca zawsze zastanawiamy się, jak będzie on funkcjonowały w szerszym, miejskim kontekście. Warszawski obiekt, dzięki unikalnej organizacji przestrzennej, zintegruje okoliczne przestrzenie publiczne; a co najważniejsze – odnowi związek miasta z jego dziedzictwem, łącząc w jedną kompozycję historyczny budynek Bellony z nową wieżą” – tłumaczył Arjan Dingste, dyrektor i starszy architekt w UNStudio.

Wieżowiec The Bridge

Nowy wieżowiec w Warszawie

40-piętrowy The Bridge poza prawie pięćdziesięcioma tysiącami metrów kwadratowych powierzchni biurowej ma oferować także mini-park, który powstanie u jego podnóża od strony ulicy Grzybowskiej. Na parterze wieży znajdzie się także miejsce na połączoną ze skwerem kawiarnię. Budynek ma być też dostępny w pełnym tego słowa znaczeniu, ma być również wyposażony w specjalnie przez inwestora stworzony  system operacyjny, pozwalający na efektywne zarządzanie obiektem. Ma spełniać wymogi certyfikatów WELL i BREEAM.

 

The Bridge - metryczka projektu wieżowca

Lokalizacja: Warszawa, ul. Grzybowska/Twarowa

Inwestor: Ghelamco

Projekt architektoniczny: Unstudio, współpraca: Polsko Belgijska Pracownia Architektury Projekt

Powierzchnia biurowa:  47 tys. m2

Projekt: 2020
Realizacja: 2024

Źródło: ghelamco.com


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Projekt Wieżowca, Projekt Architektoniczny, Projekt Budynku

Drewniany dom na Warmii
Drewniany dom na Warmii

W urokliwej okolicy wsi Cerkiewnik na Warmii wznosi się parterowy dom o powierzchni 75 mkw, który st ...

Architektura do codziennych zakupów
Architektura do codziennych zakupów

O tym, jak zmienił się w ostatnich latach nasz sposób robienia zakupów powstały już analizy i badani ...

E-konferencja: Światło w architekturze. III edycja.
E-konferencja: Światło w architekturze. III edycja.

Światło odgrywa dużą rolę w każdej dziedzinie życia. Zwłaszcza w architekturze, ponieważ ma znaczący ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera