Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowoczesne przeszklenia w otoczeniu dawnej zabudowy

 

Czas czytania: ~4 min


Wielkoformatowe przeszklenia od lat nie są domeną jedynie współczesnej architektury willowej, będącej interpretacją klasycznych założeń modernizmu. Jednym z wyjątkowych przykładów projektów zderzenia styli w architekturze jest ,,Dom Przełamany” zaprojektowany przez wiodącego polskiego architekta Igora Kaźmierczaka (S3NS Architekura). Firma KER3MR wykonała w nim przeszklenia wąskoprofilowe, wykorzystując swoje kilkunastoletnie doświadczenie w realizacji domów jednorodzinnych i rezydencji.

 

Dom przełamany w technologii przeszkleń KER3MR

Coraz częściej przeszklenia wiąskoprofilowe znajdują zastosowanie w architekturze miejskiej i podmiejskiej, w kontekście historycznym, na pograniczu styli, gdzie nowe zderza się z istniejącym. Możliwości funkcjonalne i estetyczne, które daje zastosowanie przeszkleń wąskoprofilowych, wykorzystywane są przez najlepszych architektów i stanowią jeden z współczesnych wyznaczników jakości w architekturze.

 

Jednym z wyjątkowych przykładów projektów zderzenia styli w architekturze jest ,,Dom Przełamany” zaprojektowany przez wiodącego polskiego architekta Igora Kaźmierczaka (S3NS Architekura). 

 

Każdy projekt jest inny, każdy projekt jest wyzwaniem i należy go traktować indywidualnie, dokładnie tak jak dobry lekarz traktuje pacjenta. To bardzo ważne by w tej branży być też designerem i wyjść poza schemat- mówi Robert Jopp współwłaściciel firmy KER3MR.

 

Rozwiązania zastosowane w Domu Przełamanym zostały opracowane już na etapie koncepcji i były jednym z kluczowych elementów końcowego odbioru budynku. Zastosowane systemy wąskoprofilowe pozwoliły zatracić granicę pomiędzy ogrodem i częścią mieszkalną. Jednocześnie nadały lekkości bryle budynku. Bezpośrednia i ścisła współpraca z architektem i inwestorami oraz ich wizją już na wczesnym etapie koncepcyjnym, w połączeniu z najwyższej jakości produktem, wiedzą i doświadczeniem, pozwoliły na realizację inwestycji w najwyższym standardzie, bez kompromisów.

Przeszklenia wąskoprofilowe firmy KER3MR

Współczesna interpretacja modernizmu

 

Współczesne możliwości technologiczne dały dwudziestowiecznej szkole Bauhausu i modernizmu nowe życie. Nowoczesne rozwiązania w budownictwie pozwalają na realizację koncepcji funkcjonalnych i estetycznych bez problemów, które istniały w momencie ich formułowania. Stosowane obecnie zespolenia szkła gwarantują zachowanie komfortu termicznego. Przełamywanie barier technicznych tworząc przeszklenia o minimalistycznym designie i maksymalnej powierzchni, na stałe wpisało się w nowoczesną architekturę. Firma KER3MR jest jednym z pionierów wprowadzenia i doskonalenia rozwiązań przeszkleń wąskoprofilowych na rynku polskim. Spełnienie oczekiwań klientów, dbałość o detal i wprowadzenie go w życie od lat jest priorytetem działalności firmy.

 

W projekcie Domu Przełamanego, firma KER3MR jako jeden z pierwszych producentów  w Polsce zastosował napędy do drzwi przesuwnych tarasu (waga skrzydła 400kg), z jednostką napędową umieszczoną w bocznej ramie. Profil pionowy ma szerokość tylko 28mm, a wszystkie ramy zostały obwodowo ukryte w warstwach wykończeniowych. Zastosowane systemy pozwalają na wykonanie skrzydeł o wadze przekraczającej 1000kg i wysokości do 7m.

Napęd do drzwi przesuwnych tarasu z z jednostką napędową umieszczoną w bocznej ramie KER3MR

Wyjście poza ramy (okienne)

 

Firma KER3MR już od ponad 15 lat realizuje projekty domów i budynków użyteczności publicznej stawiając na wyeksponowanie ważnych detali w technice lekkiej obudowy aluminiowo – szklanej.

 

Dlatego bardzo ważnym aspektem każdej realizacji jest właściwy dobór szyb pod względem ich własności termicznych, akustycznych i wymogów konstrukcyjnych.

Współpracując z największymi producentami w kraju, KER3MR ma możliwość zastosowania w projekcie dowolnej powłoki czy odcienia szyby.

 

W Domu Przełamanym odpowiedni dobór szyb pozwolił na maksymalizację komfortu termicznego użytkowników pomieszczeń, przy zachowaniu pełnego doświetlenia. Osiągnięto to poprzez zastosowanie powłok Combi Neutral, które doskonale łączą współczynniki przenikania ciepła z ochroną przed nadmiernym nagrzewaniem spowodowanym promieniowaniem słonecznym. Jednocześnie gwarantują pełen dostęp światła. Zastosowane przeszklenia zapewniają brak strat ciepła zimą i ograniczają nagrzewanie pomieszczeń latem.

okno stałe na bazie tradycyjnych ram aluminiowych ukrytych pod elewacją

W tym projekcie zostało również wykonane okno stałe na bazie tradycyjnych ram aluminiowych ukrytych pod elewacją. Wymiar szyby 3453x3010 mm i waga przekraczająca 580kg

okno stałe na bazie tradycyjnych ram aluminiowych ukrytych pod elewacją
drzwi wejściowe strukturalne

Drzwi wejściowe - zaproszenie do domu

 

Drzwi wejściowe do domu są ważny elementem każdego obiektu, szczególnie w kontekście projektów o wyrafinowanej architekturze. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane drzwi , pasujące do bryły budynku i ogólnej architektury, to swoista wizytówka domu stanowiąca zaproszenie do poznania całej strefy mieszkalnej.

 

Drzwi wejściowe mogą stać się ważnym elementem wykańczającym bryłę budynku.

Dzięki dostępnej technologii, istnieje możliwość wykonania zespołu wejścia w dowolnym wariancie biorąc pod uwagę funkcję, formę, bezpieczeństwo,  wykończenie i wyposażenie.

 

W projekcie Domu Przełamanego zastosowane zostały drzwi wejściowe strukturalne, w których  szyba emaliowana posiada obwodowy step szklany, stanowiący zewnętrzne poszycie skrzydła drzwiowego. Pozwala to na całkowite ukrycie profili zewnętrznych, nie tylko skrzydła drzwiowego, ale i naświetla bocznego – nadaje to idealne lico całej konstrukcji. Odpowiednia technologia pozwala na wyprodukowanie skrzydła rozwiernego  o wysokości 3 m.

 

drzwi wejściowe strukturalne
drzwi wejściowe strukturalne

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

Lofty w fabryce
Lofty w fabryce

W 1887 roku Hugo Bressel przy ulicy Cegielnianej (dziś to ul. Wólczańska) uruchomił niewielką fabryk ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera