Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Rozbudowa domu w wiejskim stylu

 

Czas czytania: ~1 min


Choć położony w pobliżu tętniących życiem kompleksów handlowych i biurowych, dom projektu Roberta Diaza w Studio City ma klimat wiejskiej posiadłości, nasuwa skojarzenia raczej ze słoneczną farmą niż dużym miastem. Taki był cel architektów, którzy przystępując do przebudowy istniejącego tu wcześniej budynku właśnie taki nastrój chcieli osiągnąć. W przypadku tej realizacji Rob Diaz był odpowiedzialny zarówno za projekt rozbudowy bryły, jak i za nową aranżację jej wnętrz – obie miały ze sobą korespondować, wspólnie tworzyć spójny efekt.

 

Architekt Rob Diaz

Drewniany dom jednorodzinny

 

Pierwotnie stojący na tej działce dom liczył nieco ponad 150m2 powierzchni, miał jedną kondygnację i mieścił kilka ciasnych, ciemnych pokoi. W wyniku przebudowy zyskał drugie piętro, podwoił swoją powierzchnię oraz nieco zmienił kształt, który czyni jego bryłę bardziej ciekawą, mniej nudną czy monotonną. Dom bowiem wygląda, jakby składał się w dwóch podobnych do siebie, krytych dwuspadowymi dachami domów, które zintegrowano za pomocą cofniętego, przeszklonego łącznika.

Architekt Rob Diaz
Architekt Rob Diaz

Aby zachować „wiejski” nastrój budynku dom został obłożony ciemnymi deskami na wzór tradycyjnych zabudowań gospodarskich. To, że nie przypomina on dosłownie wiejskiej stodoły udało się osiągnąć za pomocą niuansów i detali, które wskazują jasno, że mamy do czynienia z nowoczesnym, wygodnym, a nawet dość luksusowym budynkiem mieszkalnym. Przestrzeń przed domem została zaaranżowana z użyciem prostych elementów małej architektury i naturalnych materiałów.

Architekt Rob Diaz
Architekt Rob Diaz

Projekt rozbudowy domu

 

Zintegrowane stylistycznie z bryłą wnętrze domu ma, jak mówi architekt, stanowić połączenie rezydencji typowej dla słonecznej Kalifornii z domem w prostym stylu skandynawskim z lekkim dodatkiem luksusu. Ten ostatni zapewniają kosztowne materiały, z których wykonano kilka detali wewnątrz domu (jak alabastrowy kominek). Skandynawski klimat tworzy szeroko tu wykorzystywane drewno, wyraziste, choć nie jaskrawe kolory, prostota form pojawiających się w domu mebli. Na modłę kalifornijską architekt zadbał zaś o to, by wnętrza były jasne i przestrzenne. 

Źródło: www.robdiazdesign.com

Architekt Rob Diaz
Architekt Rob Diaz

Podepnij swój artykuł

tagi

Hot, Architektura Zagraniczna, Projekt Domu, Projekty Architektoniczne

Ceglana rozbudowa hospicjum dla dzieci Caritas
Ceglana rozbudowa hospicjum dla dzieci Caritas

„To spełnienie naszych marzeń i naszych pacjentów. Kiedy w szpitalu rodzice dowiadują się, że dzieck ...

Lektury na Światowy Dzień Architektury
Lektury na Światowy Dzień Architektury

Ostatnia dekada w Polsce miłośnikom architektury mija zapewne pod znakiem zakupów: bardzo dynamiczni ...

Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły
Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły

Przemysłowa historia terenu, na którym swoją siedzibę wzniosła firma NT Industry sięga początku XIX ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera