Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


BMI Braas stawia na nowoczesne technologie produkcji

 

Czas czytania: ~3 min


Rozbudowane portfolio pokryć dachowych marki Braas od lat przekonuje klientów nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim ponadprzeciętną jakością i wytrzymałością. Odznaczające się tymi cechami dachówki betonowe zawdzięczają swoje parametry autorskim rozwiązaniom produkcyjnym – technologiom Protegon, Star, Cisar, Lumino oraz najnowszej w ofercie - Aerlox.

 

Technologia Protegon – ochrona przed promieniowaniem podczerwonym

Długotrwała ekspozycja na promieniowanie podczerwone, którego źródłem jest słońce, może przyczynić się do niszczenia połaci dachowych. Zapewnienie im ochrony poprzez dodanie pigmentu do masy cementowej sprawia, że dachówki Braas plasują się w rynkowej czołówce, odbijając nawet trzy razy więcej podczerwieni niż produkty oferowane przez konkurencyjne marki. Pozwala to obniżyć temperaturę spodniej strony dachówki nawet o 10⁰C, a tym samym podnieść komfort użytkowania poddasza (co ma szczególne znaczenie latem, kiedy temperatury są odczuwalnie wyższe). W technologii Protegon produkowane są popularne dachówki płaskie Tegalit.

Dachówki marki Braas

Dachówka Tegalit Protegon

fot. BMI Braas

Technologia Star - krysztalowy połysk

A jeżeli inwestor poszukuje dachówki tradycyjnej i błyszczącej? Właściwą odpowiedzią może być dachówka Classic Star. Jej klasyczny kształt przekonuje zarówno tradycjonalistów jak i miłośników nowoczesnej architektury. Star to technologia pozwalająca tworzyć dachówki betonowe o jeszcze większym kryształowym połysku. Do produkcji dachówek Classic Star również stosowane są pigmenty odbijające promieniowanie podczerwone, co wpływa na zmniejszenie nagrzewania się całego dachu. Model ten dostępny jest w kolorach czarny błyszczący, mocca i szary kryształ.

 

Technologia Cisar – estetyka na lata

Do zachowania właściwości, jakimi powinno odznaczać się profesjonalne pokrycie dachowe – odporności na działanie czynników zewnętrznych, gładkości i nienagannego wyglądu – przyczynia się również technologia Cisar. Kluczowe znaczenie ma w tym wypadku zastosowanie trzech warstw: nośnej (swoistego „fundamentu” dla kolejnych powłok), wygładzającej (zabezpieczającej dachówkę przed podatnością na zabrudzenia, zachodzenie mchem i nasiąkanie wodą) oraz uszlachetniającej (odpowiadającej za połysk i intensywny, trwały kolor). Do modeli produkowanych z wykorzystaniem technologii Cisar należą dachówki: Bałtycka Cisar, Romańska Cisar, Teviva Cisar, Celtycka Cisar.

Dachówki marki Braas

Dachówka Bałtycka Cisar

fot. BMI Braas

Technologia Lumino – ochrona przed promieniowaniem UV

Powłoka Lumino opracowana przez Braas na bazie farby akrylowej chroni połać dachową zarówno przed działaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych, jak i niekorzystnym wpływem promieniowania UV. Dachówki Celtycka i Romańska zostały nią pokryte dwukrotnie, aby mogły jeszcze dłużej urzekać nowoczesnym stylem i znakomitym wyglądem.

Dachówki marki Braas

Dachówka Celtycka Lumino

fot. BMI Braas

Technologia Aerlox – niższa waga dachówki betonowej

Jednym z ograniczeń stosowania dachówki betonowej jest wytrzymałość konstrukcji dachu. Wychodząc naprzeciw tym problemom BMI Braas opracował technologię Aerlox, dzięki której masę dachu o powierzchni 200 metrów kwadratowych można zredukować nawet o 2 tony. Pozwala to nie tylko na zastosowanie bardziej filigranowej konstrukcji dachu, ale także ograniczenie emisji CO2 związanej z transportem. Warto zauważyć tutaj, że waga dachówki została obniżona przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości i trwałości tradycyjnej dachówki betonowej. Niebagatelną zaletą tego rozwiązania jest także znaczne poprawienie komfortu pracy dekarzy – mają mniej do dźwigania i przerzucania. Jedynym wzorem dachówki dostępnym w tej technologii jest dachówka Romańska Aerlox.

Dachówki marki Braas

Dachówka Romańska Aerlox

fot. BMI Braas

Artykuł Partnera


Podepnij swój artykuł

tagi

Dach, Dachy, Technologie

Milestone Wrocław Fabryczna - akademik nowej generacji
Milestone Wrocław Fabryczna - akademik nowej generacji

373 pokoi, a w nich 512 łóżek ma się pomieścić w akademiku, jaki powstanie przy ulicy Fabrycznej we ...

Nowoczesna nadbudowa
Nowoczesna nadbudowa

Nadbudowa kamienicy przy ulicy Kościuszki 22 w Krakowie ma połączyć w sobie „dwa odmienne charaktery ...

Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad
Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad

Jak zaprojektować nowoczesny i funkcjonalny dom przy jednoczesnym zachowaniu intymności dla jego mie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera