Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Dyplom z Archicadem 2020 – wyniki konkursu dla młodych architektów

 

Czas czytania: ~3 min


W lipcu 2021 roku ogłoszono wyniki konkursu „Dyplom z Archicadem 2020”. Była to już czwarta edycja konkursu, który skierowany jest do absolwentów studiów magisterskich i/lub inżynierskich (licencjackich) dotyczących architektury, urbanistyki, architektury wnętrz i architektury krajobrazu. Oceniane w nim były prace dyplomowe wykonane z użyciem programu Archicad.

 

Wyniki konkursu dla studentów architektury

Do konkursu „Dyplom z Achicadem 2020” zgłoszonych zostało prawie 300 prac z uczelni z całej Polski. Oceniało je jury w składzie: mgr inż. arch. Robert Konieczny (KWK Promes), mgr inż. arch. Szymon Wojciechowski (APA Wojciechowski), mgr inż. arch. Witold Szymanik (WSC), mgr inż. arch. Piotr Buśko (Profil), mgr inż. arch. Wojciech Gwizdak (2G Studio), mgr inż. arch. Rafał Ślęk (WSC), przyznając nagrody i wyróżnienia osobno dyplomom magisterskim osobno inżynierskim.

 

W opinii jury wśród dyplomów magisterskich najlepsza okazała się praca Cezarego Kępki pt. „Potencjał architektury pływającej w zagospodarowaniu nadbrzeży w dużych miastach. Projekt pływalni rekreacyjnej z przystanią pasażerską na Wiśle w Warszawie”. Dyplom powstał na Politechnice Warszawskiej, a jego promotorem był dr inż. arch. Łukasz Piątek. W uzasadnieniu werdyktu jurorzy napisali: „Nagrodę przyznano za dostrzeżenie problemu niewykorzystania potencjału rzek przepływających przez polskie miasta oraz ciekawą propozycję zastosowania barek rzecznych, które umożliwiają wzbogacenie programu funkcjonalnego warszawskich bulwarów o otwarte pływalnie, przystanie i inne funkcje rekreacyjne. Odwrócenie się Warszawy od Wisły jest problemem urbanistycznym, z którym miasto próbuje walczyć od lat, realizując kolejne inwestycje. Przedstawiona koncepcja jest ciekawą propozycją dołożenia kolejnego elementu układanki, uwzględniająca tradycję tego typu kąpielisk po praskiej stronie Wisły (plaża braci Kozłowskich). Na pochwałę zasługuje zaprezentowana warstwa analityczno-faktograficzna jak i spójna grafika, wizualizacje oraz zdjęcia z makiety”.

Drugą nagrodę w kategorii dyplomów magisterskich otrzymała Dorota Ryżko. Jej dyplom obroniony na Politechnice Warszawskiej pod kierunkiem mgr inż. arch. Macieja Miłobędzkiego i dr inż. arch. Piotra trębacza nosił tytuł: „Rola proporcji w architekturze współczesnej. Projekt budynku przy Placu Grzybowskim w Warszawie”.

Trzecią nagrodę jury przyznało Mateuszowi Wojtankowi za pracę pt. „Aurora. Obserwacja nieba w północnej Norwegii”, która powstała na Politechnice Krakowskiej pod opieką dr inż. arch. Rafała Zawiszy, prof. PK.

W tej kategorii wręczono także dziesięć wyróżnień.

 

Konkurs „Dyplom z Archicadem 2020” – to także nagrody dla dyplomów inżynierskich. I tu najlepszym okazał się projekt dyplomowy z Politechniki Warszawskiej. Jego autorką jest Maria Anna Moskal, pracująca pod kierunkiem Macieja Miłobędzkiego. Pracę pt. „Dom studencki na warszawskiej Ochocie” jury doceniło za „dobre wpasowanie budynku w otoczenie, dzięki czemu uzyskano estetycznie spójne połączenie z istniejącą architekturą dzielnicy. Na podkreślenie zasługuje rodzaj użytych materiałów, a także przedstawienie projektu w interesującej formie graficznej”.

Drugą nagrodę w tej kategorii otrzymała Kamila Gołąbek z Politechniki Rzeszowskiej za dyplom pt. „Centrum zdrowia psychicznego i medytacji. Projekt architektoniczny uwzględniający wytyczne z zakresu psychologii środowiskowej”, obroniony pod kierunkiem dr inż. arch. Magdaleny Szpytmy.

Trzecią nagrodę otrzymała Natalia Wojtaś, której promotorką była dr hab. inż. Joanna Jabłońska. Dyplom obroniony na Politechnice Wrocławskiej nosił tytuł: „Dom Jogi – manifest natury w architekturze”.

W tej kategorii przyznano także pięć wyróżnień.

 

Źródło informacji: wsc.pl/dyplom-z-archicadem-2020


Podepnij swój artykuł

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego, Projekt Architektoniczny

Mała architektura dla Krakowa
Mała architektura dla Krakowa

Od 1 lipca 2022 roku obowiązuje w Krakowie tzw. uchwała krajobrazowa, według której pojawiające się ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami
Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami

Żółty krokodyl – to właśnie widzą w tej bryle dzieci. Dorośli dostrzegają w pilastym dachu echo fabr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera