Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Pomysł na inwestycję z 40% zyskiem? Prefabrykacja w budownictwie wielorodzinnym!

 

Czas czytania: ~7 min


Inwestycje w nieruchomości są w dalszym ciągu popularne. Widać to po szybko rosnącym rynku mieszkań na wynajem, które są jedną z ulubionych form lokaty kapitału przez Polaków. W związku z tym, że inwestorzy coraz chętniej skłaniają się do wejścia na rynek nieruchomości, w sektorze pojawiają się nowe modele inwestycji, przyciągające inwestorów stabilnością, sprawdzalnością i potencjalnie wysoką stopą zwrotu. Na polski rynek wkroczyła między innymi innowacyjna wersja technologii taniego budownictwa firmy Technobeton. Pomysł na biznes tej firmy pozwala na około 40% zwrotu z inwestycji, a technologia znalazła zastosowanie już w 12 inwestycjach w Polsce.

 

Prefabrykacja Technobeton

Inwestycja w Chełmie w technologii Technobeton

Inwestorzy, decydując się na ofertę Technobetonu, uzyskują:

- projekt bloku złożonego z dowolnie łączonych małych i dużych modułów,

- materiały potrzebne do wybudowania stanu surowego,

- pomoc naszych projektantów przy adaptacji bazowego projektu do lokalnych warunków oraz wymagań inwestora.

 

Dlaczego nasza oferta jest tak korzystna dla deweloperów?

- Pozwala na znaczną redukcję kosztów budowy;

- Umożliwia uproszczenie procesu budowy;

- Zapewnia wysoką jakość wykonania budynków i ich funkcjonalność.

 

Technologia Technobetonu w Polsce dopiero zyskuje popularność, chociaż w Europie Zachodniej istnieje już od lat 70. i korzysta z niej większość małego i średniego budownictwa.We Francji niemal 80% wszystkich budynków wielorodzinnych jest wznoszonych z wcześniej wyprodukowanych prefabrykatów. Pozwala to na znaczną redukcję kosztów budowy oraz jej uproszczenie. Jednocześnie budynki zachowują wysoką jakość wykonania i są bardzo funkcjonalne.

 

Technobeton swoją metodę prefabrykacji opracował dzięki współpracy z francuską firmą SEAC Guiraud Freres. Technologia ta obejmuje prefabrykacje większości elementów budynku. Dzięki temu firma proponuje kompleksową ofertę inwestycyjną w postaci projektu bloku złożonego z dowolnie łączonych małych i dużych modułów i produkowanych materiałów potrzebnych do wybudowania stanu surowego. Technobeton oferuje także usługi biura projektowego, oferującego pomoc przy adaptacji bazowego projektu do lokalnych warunków oraz wymagań inwestora.

Prefabrykacja Technobeton

Inwestycja w Dęblinie w technologii Technobeton

Modelowa inwestycja z 2017 roku!

Innowacyjny sposób na inwestycje w nieruchomości został już przetestowany na polskim rynku, a jego efekty przekroczyły początkowe oczekiwania. By udowodnić skuteczność opracowanego rozwiązania, w 2017 roku przygotowano pierwsze modelowe osiedle wybudowane w technologii prefabrykatów z użyciem projektu firmy Technobeton - Nowy Świat w Lublinie. Składa się ono z sześciu bloków, a w każdym z nich znajduje się od 36 do 48 mieszkań o powierzchni od 27 do 62 metrów kwadratowych. Dzięki technologii Technobetonu udało się zapewnić...

 

...Krótszy czas budowy i niższe koszty

Budowa trzech bloków trwała 10 miesięcy od rozpoczęcia do osiągnięcia stanu deweloperskiego - to czas o jedną trzecią krótszy od potrzebnego na postawienie budynków za pomocą tradycyjnych metod. Co więcej koszt samej budowy okazał się niższy aż o około 40%. Dzięki temu pierwszy etap inwestycji składający się z trzech bloków rozpoczęty w styczniu mógł być oddany do użytku już w listopadzie, a mieszkania były sprzedawane po cenie znacząco niższej od średniej na lubelskim rynku. Dzięki temu już po trzech miesiącach od rozpoczęcia sprzedaż została zakończona, przy czym uzyskano...

 

...Niższą średnią cenę sprzedaży

Średnia cena sprzedaży wyniosła 4 tysiące złotych brutto za metr kwadratowy przy koszcie wybudowania bloku w stanie deweloperskim, bez kosztu działki i przyłączy zewnętrznych, na poziomie 1680 złotych netto za metr kwadratowy. Pokazuje to wysoką stopę zwrotu z inwestycji w bardzo krótkim czasie. Sprawdzone rozwiązanie od razu znalazło wielu zainteresowanych taką formą inwestycji.

 

Już dziś technologia Technobeton znalazła zastosowanie w ramach 12 projektów inwestycji: dwóch w Lublinie i po jednym w Radomiu, Przemyślu, Wieliszewie, Kobyłce, Łomiankach, Pruszkowie, Dęblinie, Świdniku, Chełmie i Legnicy.

Prefabrykacja Technobeton

Inwestycja w Legnicy w technologii Technobeton

PROJEKT DLA WSZYSTKICH INWESTORÓW

- Jest to projekt dla wszystkich inwestorów. Dedykowany także tym, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w działaniu na rynku nieruchomości i w sektorze budowlanym oraz tych, którzy nie byli zadowoleni z sukcesów ekonomicznych swoich wcześniejszych projektów z uwagi na złe projektowanie, wysokie koszty budowy (…). Jako firma jesteśmy w stanie przeprowadzić inwestora przez cały proces inwestycyjny. Dzięki temu ryzyko projektowe, budowlone i wykonawcze jest ograniczone absolutnie do minimum - mówi Piotr Turski, prezes zarządu Technobetonu (wypowiedź z 2019 r.).

 

- Przede wszystkim inwestorom pokazujemy zrealizowone już projekty, znajdujące się w wielu miejscach, na różnych rynkach, a zakończone takim samym sukcesem sprzedaży.  Nasze rozwiązanie zostało wielokrotnie, praktycznie przetestowane. Dlatego mamy pewność, że proponowony projekt jest dobry i wiemy, jakie są rzeczywiste koszty inwestycji i zyski - dodaje.

 

Jak kształtują się koszty i zyski z inwestycji w 2021?

Modelowa inwestycja została oddana w 2017 roku, dlatego firma oszacowała koszty i zyski inwestycji uwzględniając zmiany, jakie zaszły na rynku w ostatnich latach. Jak prezentują się wyniki obecnie?

Prefabrykacja Technobeton

Przykładowa inwestycja w Technologii technobeton w 2021 r.

Przykładowy koszt wybudowania jednego metra kwadratowego PUM (powierzchni użytkowej mieszkań) w technologii taniego budownictwa mieszkaniowego Technobeton bez działki, sieci zewnętrznych i zagospodarowania terenu wynosi obecnie około 2450 złotych za mkw. Jeśli natomiast uwzględnimy średni koszt zakupu działki, budowy sieci zewnętrznych i kosztów sprzedaży mieszkań całkowity koszt inwestycji powinien wynieść 3200 złotych za mkw.

 

W kalkulacji przyjęto niską na wielu rynkach cenę sprzedaży mieszkania - 4900 złotych brutto za jeden mkw. i po 5 tysięcy złotych brutto za jedno miejsce postojowe naziemne i piwnicę.

 

Koszt inwestycji wyniesie około 13 milionów złotych. Natomiast przychód z inwestycji około 19 milionów złotych. Prognozowany zysk z inwestycji wyniesie zatem około 6 milionów złotych brutto i 5 milionów złotych netto już po uwzględnieniu podatku dochodowego. Rentowność proponowanej inwestycji jest zatem bardzo wysoka - wynosi około 40% w okresie około 2 lat tj. od momentu zakupu działki do wybudowania i sprzedaży mieszkań.

Prefabrykacja Technobeton

Przykładowa rentowność inwestycji wielorodzinnej w 2021r. Prefabrykacja w systemie Technnobeton.

W ciągu 2 lat inwestor ma więc szansę na zwrot z zainwestowanego kapitału na poziomie prawie 130% kapitału, który wniósł. Biorąc pod uwagę fakt, że Polacy chętnie wybierają bezpieczne formy inwestycji, ta propozycja może stać się kuszącą alternatywą dla inwestycji realizowanych tradycyjnymi metodami.

 

Plusy technologii Technobeton:

- sprawdzona inwestycja

- sprawdzona technologia

- krótki czas budowy - w ciągu jednego sezonu

- niskie wymagania dotyczące specjalistycznych umiejętności ekipy budowlanej czy sprzętu wykorzystywanego na budowie

- powtarzalność i modułowość projektu

- minimum procedur wynikających z zastosowania gotowego modułowego projektu

- udział sztabu doświadczonych ludzi pracujących na sukces inwestycji

 

Minusy technologii Technobeton:

- nie jest to projekt oferujący finalnie produkt dla klienta zamożnego - dla części z klientów zainteresowanych mieszkaniem może stanowić problem np. brak parkingów podziemnych pod budynkiem.

- można go jednak zrekompensować garażem podziemnym lub nadziemnymniezwiązanym z bryłą budynku

- ograniczenie wysokości budowanego budynku do 6 kondygnacji.

Prefabrykacja Technobeton

Inwestycja w Świdniku w technologii Technobeton

OKIEM INWESTORA

- Podjęcie decyzji o rozpoczęciu projektu opartego na nowym pomyśle na inwestycję na rynku nieruchomości wymaga trochę odwagi, ale jeżeli inwestor myśli o przygotowaniu ekonomicznego projektu mieszkaniowego, to nie ma lepszego pomysłu niż tanie budownictwo. Dla każdego inwestora najważniejsze są korzyści i zyski, jakie przynosi inwestycja i konkurencyjność finalnego produktu. Technologia taniego budownictwa sprawia, że możemy budować budynki mieszkalne taniej i szybciej, a przez to oferować tańsze mieszkania, co z kolei przekłada się na ich satysfakcjonującą i szybką sprzedaż.

 

- Firma zapewnia także przeszkolenie pracowników w zakresie budowy w technologii taniego budownictwa. Korzyści wynikające z gotowego projektu osiedla i oferowanej technologii sprawiają, że planujemy kolejne inwestycje w nowych lokalizacjach- mówi Wojciech Chotkowski, inwestor realizujący projekt osiedla w Wieliszewie (wypowiedź z 2019 r.).

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie Technobeton: www.technobeton.pl

Zobacz e-konfernecję nt prefabrykacji w architekturze.


Technobeton istnieje od 2007 roku i jest dynamicznie rozwijającą się firmą o polskim kapitale i europejskiej myśli technicznej.

 

Firma wykorzystała doświadczenie producenta wyrobów budowlanych, wiedzę o najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych, a także znajomość rynku deweloperskiego i funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych, aby stworzyć nowoczesny projekt taniego budownictwa mieszkaniowego. Dzięki temu oferuje kompleksową ofertę inwestycyjną w postaci projektu bloku złożonego z dowolnie łączonych małych i dużych modułów, produkowanych materiałów potrzebnych do wybudowania stanu surowego, a także biura projektowego oferującego pomoc przy adaptacji bazowego projektu do lokalnych warunków oraz wymagań inwestora.


Podepnij swój artykuł

tagi

Technologie, Budownictwo

Milestone Wrocław Fabryczna - akademik nowej generacji
Milestone Wrocław Fabryczna - akademik nowej generacji

373 pokoi, a w nich 512 łóżek ma się pomieścić w akademiku, jaki powstanie przy ulicy Fabrycznej we ...

Nowoczesna nadbudowa
Nowoczesna nadbudowa

Nadbudowa kamienicy przy ulicy Kościuszki 22 w Krakowie ma połączyć w sobie „dwa odmienne charaktery ...

Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad
Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad

Jak zaprojektować nowoczesny i funkcjonalny dom przy jednoczesnym zachowaniu intymności dla jego mie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera