Future Builders – czas porozmawiać o przyszłości budownictwa - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Future Builders – czas porozmawiać o przyszłości budownictwa

 

Czas czytania: ~2 min


Postęp technologiczny nie może stać ponad szacunkiem do środowiska i jego zasobów naturalnych. Wszyscy odczuwamy skutki kryzysu klimatycznego – dlatego tak ważne jest, by w walkę o lepsze jutro włączyła się branża budowlana. Aluprof otwiera w tym celu platformę do rozmów na temat przyszłości budownictwa – Future Builders.

 

Future Builders - prelegenci

Budynki odpowiadają za prawie 40% zużycia energii i 36% emisji dwutlenku węgla w Unii Europejskiej (dane Komisji Europejskiej za 2020 rok). Dlatego tak ważne jest zrównoważone podejście do rozwoju biznesu. Kontynuując misję promowania takiego podejścia, Aluprof 02.09.2021 roku rozpoczyna Future Builders – nowy projekt, dzięki któremu, prowadzone dziś rozmowy zmienią budownictwo przyszłości, by przyszłe pokolenia żyły w lepszym świecie. To miejsce, gdzie eksperci budownictwa i inżynierowie spotykają nieszablonowo myślących architektów i projektantów, a teoretycy urbanistyki i socjologowie przestrzeni mogą skonfrontować swoje wizje z codzienną praktyką przedsiębiorców budowlanych oraz zatrudniających ich deweloperów.

 

W ramach Future Builders organizatorzy zapraszają na cykl spotkań online i wywiadów ze sławami światowej oraz polskiej architektury w specjalnie zaprojektowanym, wirtualnym studiu. Akcja zostanie podsumowana uzupełniającym wydaniem albumu trendów AluBook. Interaktywna forma zakłada, że podczas każdego z wydarzeń zebrane audytorium (złożone z doświadczonych, uznanych oraz początkujących architektów i projektantów, specjalistów branży budowlanej oraz wszystkich pasjonatów tematu) będzie aktywnie uczestniczyć
w dyskusjach.

 

Informacje na temat Future Builders, stojącej za projektem idei oraz poruszanych tematachi potwierdzonych prelegentach można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia - https://future-builders.com/. Za jej pośrednictwem można za darmo zarejestrować się i dołączyć do grona Budowniczych Przyszłości, zgromadzić merytoryczną wiedzę na temat perspektyw w budownictwie, a także sprawdzić ekspertyzy i wypowiedzi zebranych ekspertów branży.

 

– Nowe technologie, najnowsze wyniki badań, omówienie ważniejszych trendów – to główne zagadnienia naszego autorskiego, międzynarodowego projektu. Podczas Future Builders każdy zainteresowany znajdzie wiedzę, inspirację i impuls do poszerzania horyzontów. To forum zatroskanych o lepsze jutro, za które wszyscy jesteśmy przecież współodpowiedzialni – mówi Bożena Ryszka, dyrektor działu Marketingu i PR Aluprof.

 

Pierwsze spotkanie online w ramach Future Builders odbędzie się 2.09.2021 o godzinie 15:00 naszego czasu. Uświetni je obecność Bogdana Zahy – głównego architekta słynnej pracowni Zaha Hadid Architects (założonej przez legendarną Zahę Hadid, zmarłą w 2016 roku), która odpowiada m.in. za projekty Abu Dhabi Performing Arts Centre czy futurystycznego kompleksu Aljada Central Hub w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

Cykl wywiadów został objęty patronatem Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego oraz Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Wydarzenia będą szeroko promowanew mediach branżowych, biznesowych i ogólnoinformacyjnych w kraju i za granicą oraz w sieci, a wśród patronów medialnych znalazły się najbardziej poczytne tytuły architektoniczne w Polsce. Więcej informacji o projekcie oraz zapisy na spotkania online na stronie: https://future-builders.com/

 

Źródlo: Aluprof


Podepnij swój artykuł

tagi

Mieszkania zamiast biurowców
Mieszkania zamiast biurowców

Rada Warszawy przyjęła niedawno projekt firmy Echo Investment, która w oparciu o ustawę Lex Dewelope ...

Wnętrze domu w stylu nowoczesnej stodoły – wywiad i prezentacja online
Wnętrze domu w stylu nowoczesnej stodoły – wywiad i prezentacja online

Dom, którego wnętrza zaprojektowano w stylu nowoczesnej stodoły, mieści się pod Poznaniem. Za projek ...

Odwodnienie dachów płaskich – innowacyjne rozwiązania. Webinarium Galeco
Odwodnienie dachów płaskich – innowacyjne rozwiązania. Webinarium Galeco

Odwodnienie dachów płaskich – innowacyjne rozwiązania Galeco. Wpusty dachowe, adaptery, nowości w of ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera