Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nagroda im. Jana Baptysty Quadro 2020 dla najlepszego budynku w Poznaniu

 

Czas czytania: ~2 min


18 października 2021 podczas uroczystej gali na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ogłoszono laureata Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. To była już 23. edycja tego cenionego konkursu, który organizuje poznański ratusz. Każdy mieszkaniec mógł zgłosić do konkursu dowolny obiekt architektoniczny, który został oddany do użytku w ubiegłym roku i mieścił się w granicach administracyjnych stolicy Wielkopolski. Z nadesłanych propozycji jury wybrało dziewięć obiektów – finalistów, spośród których ostatecznie wybrano ten najlepszy.

 

Wyniki konkursu architektonicznego

Jury Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro obradowało pod przewodnictwem Bartosza Gussa, zastępcy prezydenta Poznania; w skład jury weszli także m.in. przedstawiciele poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz inicjatora nagrody, firmy UWI Inwestycje S.A. 18 października 2021 roku podczas uroczystej gali na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich jury ogłosiło, że najlepszą nową realizacją architektoniczną wzniesioną na terenie Poznania w 2020 roku jest osiedle Nowy Strzeszyn projektu pracowni Insomnia. „Dziś mieszkańcy oczekują odpowiedzialnych i ekologicznych decyzji projektowych. Pandemia uświadomiła wszystkim, jak ważna jest bliskość zieleni. Coraz częściej rozmawiamy o zmianach klimatu i o tym, jak istotne jest każde drzewo. "Nowy Strzeszyn", który w tym roku został przez jury uznany za najlepszą realizację 2020 roku, spełnia te oczekiwania. Bardzo się cieszę, że w stolicy Wielkopolski dobra architektura powstaje nie tylko w centrum miasta. Gratuluję projektantom i życzę kolejnych tak udanych prac” – mówił podczas uroczystości wręczenia nagród Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Zobacz najładniejsze budynki Poznania

Spośród 9 zakwalifikowanych do finału budowli jury wybrało nie tylko laureata głównej nagrody, ale także dwie realizacje, które zasłużyły na wyróżnienie. Okazały się nimi: Dom Rozcięty projektu pracowni PL.architekci oraz niewielkie osiedle „Trójpole” zaprojektowane przez biuro Ultra Architects.

W tym roku dominowały zgłoszenia budownictwa mieszkalnego wielorodzinnego, co zapewne jest odzwierciedleniem obecnej sytuacji na rynku budowlanym. Jury odnotowało także zwiększone zainteresowanie budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi” – podsumowuje tegoroczną edycję konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro Wojciech Krawczuk, prezes poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 

Źródło: nagrodaquadro.pl, poznan.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Nagroda Architektoniczna, Osiedle Mieszkaniowe

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera