Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Konferencja BIM DAYS 2021 już za nami

 

Czas czytania: ~2 min


Zakończyła się szósta edycja konferencji Autodesk BIM DAYS 2021 | Cyfrowa współpraca. Trzydniowe wydarzenie zgromadziło przed ekranami komputerów blisko 800 osób. Uczestnicy wysoko ocenili poziom merytoryczny konferencji, na którą złożyło się blisko 40 sesji z udziałem międzynarodowych prelegentów.

 

BIM DAYS 2021

Tegoroczna edycja konferencji koncentrowała się wokół kwestii istotnych dla wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego – architektów, konstruktorów i instalatorów, wykonawców oraz inwestorów prywatnych i publicznych. Przewodnimi tematami spotkania były: zrównoważony rozwój, cyfryzacja w branży, współpraca w oparciu o jeden inteligentny model.

 

Konferencję otworzył Paul Fleming, dyrektor AEC w regionie EMEA, prezentacją „Zrozumieć cyfrową transformację w branży architektoniczno-budowlanej.” W wystąpieniu podkreślił rolę BIM w kompleksowej cyfryzacji firm. Wskazał też na przyspieszenie adopcji rozwiązań chmurowych, między innymi ze względu na zmianę metod pracy spowodowaną przez Covid.

 

Zrównoważony rozwój

Istotną część konferencji poświęcono zagadnieniu zrównoważonego rozwoju. Podczas BIM DAYS 2021 miała miejsce premierowa prezentacja raportu „Zrównoważony rozwój cyfrowy w Polsce”. Opracowanie to udowadnia, że elementy zrównoważonego rozwoju już dzisiaj znajdują swoje odzwierciedlenie w strategiach firm.

 

Najlepsze praktyki

Od kilku już lat BIM DAYS stanowi miejsce wymiany doświadczeń. W tym roku swoim know-how podzieliło się kilkanaście firm.

 

Zagadnienia związane z BIM prezentowane były z różnych punktów widzenia – projektantów, wykonawców, a także inwestorów i deweloperów. Tematy obejmowały zarówno praktyki związane z wdrożeniem BIM w firmach, w tym niezwykle ważne aspekty miękkie, jak i efektywnym  wykorzystaniem rozwiązań Autodesk, włączając elementy automatyzacji. Poruszono również wątek zastosowania BIM w przypadku obiektów już istniejących – skanowanie i tworzenie modeli BIM z chmury punktów.

 

Cyfryzacja branży budowlanej

Jak podejść do cyfryzacji w branży budowlanej? Od czego zacząć? Jak przeprowadzić proces. Dwie perspektywy – konsultanta zewnętrznego oraz lidera wewnątrz firmy – zaprezentowano podczas dyskusji w drugim dniu konferencji.

 

Nowości Autodesk – automatyzacja

BIM jest coraz powszechniej stosowany. Korzyści wynikające z lepszej współpracy w ramach inteligentnego modelu są widoczne dla wszystkich uczestników procesu architektoniczno-budowlanego. Co dalej? Autodesk zaprezentował kierunki rozwoju oprogramowania i liczne nowości. Wśród nich znalazły się rozwiązania chmurowe dające możliwość usprawnienia współpracy na placu budowy, przechowywania nieograniczonej ilości danych na jednej platformie, przeglądania projektów oraz ich bieżącej aktualizacji. Ważne miejsce zajęły nowe trendy – sztuczna inteligencja, projektowanie generatywne, rozwiązania takie jak Spacemaker, Tandem, Innovyze, GroundForces, Autodesk Construction Cloud, Upachin. Wypełniają one „cyfrowe luki” w procesie realizacji inwestycji: od koncepcji poprzez rozruch aż do eksploatacji.

 

Zobacz nagranie konferencji.

Podepnij swój artykuł

tagi

Konferencja Dla Architektów

 Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły
Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły

W willowej dzielnicy Słupska wzdłuż dawnego koryta rzeki Słupi powstał Dom 7w1 projektu pracowni Arc ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera