Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Biała Kamienica – stylizowany projekt z Łodzi

 

Czas czytania: ~2 min


Biała Kamienica – bo taką nazwę nosi ta inwestycja – stanie u zbiegu ulic Więckowskiego i Zachodniej, w samym centrum Łodzi. Choć jak na razie okolica pozostaje dość zaniedbana, a okoliczne kamienice czekają na remonty, nowa inwestycja ma być nie tylko stylowa, ale i luksusowa. „Wyjątkowo charakterystyczną bryłą składającą się z białej elewacji oraz bogactwa detalu architektonicznego zawierającego liczne zdobienia i wysublimowany układ przestrzenny wnętrz budynek ma nawiązywać do tradycyjnej kamienicznej zabudowy Łodzi” – pisze o tym przedsięwzięciu inwestor.

 

Projekt białej kamienicy dla Łodzi

Kamienica XXI wieku

Każdy wie, że zabytkowe kamienice – to jeden z największych walorów zabudowy Łodzi. Przez lata zaniedbane, dziś powoli są remontowane, bo przywrócenie im świetności – to nie tylko poprawa jakości życia mieszkańców, ale i atrakcyjności całego miasta. W Łodzi realizowane są także projekty na różne sposoby związane z tym typem zabudowy, w oryginalny sposób się je rozbudowuje (przebudowa kamienicy w Łodzi), szuka się także form na współczesne obiekty do kamienic pasujące i z nimi korespondujące (współczesna kamienica w Łodzi).

Projekt białej kamienicy dla Łodzi

Firma Yuniversal Development postanowiła w centrum miasta, wśród zaniedbanych, ale oryginalnych łódzkich kamienic wznieść całkiem nowy, luksusowy budynek mieszkalny. Biała Kamienica ma mieć siedem kondygnacji i pomieścić 69 mieszkań (w tym rozległe apartamenty z tarasami na ostatnim piętrze). Parter zajmą lokale usługowe oraz parking, który znajdzie się także pod ziemią. „Szczęśliwi nabywcy odczują satysfakcję płynącą z przebywania w tych wyjątkowych przestrzeniach, które jednocześnie spełniając wszystkie współczesne standardy budownictwa wielorodzinnego, także zapewnią komfort, wygodę i prestiż” – podkreśla inwestor.

Projekt białej kamienicy dla Łodzi
Projekt białej kamienicy dla Łodzi

Dekoracyjny projekt mieszkaniowy

Aby nabywcom lokali ów prestiż zapewnić, o zaprojektowanie budowli poproszono prof. profesor Roberta Sobańskiego, wykładowcę w Instytucie Architektury Wnętrz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. To on opracował koncepcję były, która, choć współczesna, ma być zarazem pełna zdobień i detali, jakie zwykle kojarzymy z zabudową historyczną. Jak wspomina sam autor, w swoim projekcie sięgnął po tak charakterystyczne dla architektury mieszkaniowej XIX wieku formy neostylów – neogotyku, neorenesansu, neobaroku, neoklasycyzmu, a także secesji czy eklektyzmu. To dzięki temu budowla ma się odróżniać od innych powstających obecnie obiektów ilością stylizowanego detalu. „Projektując Białą Kamienicę starałem się, żeby była hołdem i kontynuacją miejsca” – mówi Robert Sobański.

Projekt białej kamienicy dla Łodzi

Biała Kamienica - metryczka projektu budynku

Lokalizacja: Łódź, ul. Więckowskiego/Zielona
Inwestor: Yuniversal Development
Projektant:  prof. Robert Sobański

Projekt: 2021
Planowana realizacja: 2024

Źródło: yuniversalpodlaski.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Projekt Architektoniczny, Projekt Budynku, Architektura Mieszkaniowa, Budynek Mieszkalny

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera