Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Biała Kamienica – stylizowany projekt z Łodzi

 

Czas czytania: ~2 min


Biała Kamienica – bo taką nazwę nosi ta inwestycja – stanie u zbiegu ulic Więckowskiego i Zachodniej, w samym centrum Łodzi. Choć jak na razie okolica pozostaje dość zaniedbana, a okoliczne kamienice czekają na remonty, nowa inwestycja ma być nie tylko stylowa, ale i luksusowa. „Wyjątkowo charakterystyczną bryłą składającą się z białej elewacji oraz bogactwa detalu architektonicznego zawierającego liczne zdobienia i wysublimowany układ przestrzenny wnętrz budynek ma nawiązywać do tradycyjnej kamienicznej zabudowy Łodzi” – pisze o tym przedsięwzięciu inwestor.

 

Projekt białej kamienicy dla Łodzi

Kamienica XXI wieku

Każdy wie, że zabytkowe kamienice – to jeden z największych walorów zabudowy Łodzi. Przez lata zaniedbane, dziś powoli są remontowane, bo przywrócenie im świetności – to nie tylko poprawa jakości życia mieszkańców, ale i atrakcyjności całego miasta. W Łodzi realizowane są także projekty na różne sposoby związane z tym typem zabudowy, w oryginalny sposób się je rozbudowuje (przebudowa kamienicy w Łodzi), szuka się także form na współczesne obiekty do kamienic pasujące i z nimi korespondujące (współczesna kamienica w Łodzi).

Projekt białej kamienicy dla Łodzi

Firma Yuniversal Development postanowiła w centrum miasta, wśród zaniedbanych, ale oryginalnych łódzkich kamienic wznieść całkiem nowy, luksusowy budynek mieszkalny. Biała Kamienica ma mieć siedem kondygnacji i pomieścić 69 mieszkań (w tym rozległe apartamenty z tarasami na ostatnim piętrze). Parter zajmą lokale usługowe oraz parking, który znajdzie się także pod ziemią. „Szczęśliwi nabywcy odczują satysfakcję płynącą z przebywania w tych wyjątkowych przestrzeniach, które jednocześnie spełniając wszystkie współczesne standardy budownictwa wielorodzinnego, także zapewnią komfort, wygodę i prestiż” – podkreśla inwestor.

Projekt białej kamienicy dla Łodzi
Projekt białej kamienicy dla Łodzi

Dekoracyjny projekt mieszkaniowy

Aby nabywcom lokali ów prestiż zapewnić, o zaprojektowanie budowli poproszono prof. profesor Roberta Sobańskiego, wykładowcę w Instytucie Architektury Wnętrz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. To on opracował koncepcję były, która, choć współczesna, ma być zarazem pełna zdobień i detali, jakie zwykle kojarzymy z zabudową historyczną. Jak wspomina sam autor, w swoim projekcie sięgnął po tak charakterystyczne dla architektury mieszkaniowej XIX wieku formy neostylów – neogotyku, neorenesansu, neobaroku, neoklasycyzmu, a także secesji czy eklektyzmu. To dzięki temu budowla ma się odróżniać od innych powstających obecnie obiektów ilością stylizowanego detalu. „Projektując Białą Kamienicę starałem się, żeby była hołdem i kontynuacją miejsca” – mówi Robert Sobański.

Projekt białej kamienicy dla Łodzi

Biała Kamienica - metryczka projektu budynku

Lokalizacja: Łódź, ul. Więckowskiego/Zielona
Inwestor: Yuniversal Development
Projektant:  prof. Robert Sobański

Projekt: 2021
Planowana realizacja: 2024

Źródło: yuniversalpodlaski.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt Architektoniczny, Projekt Budynku, Architektura Mieszkaniowa, Budynek Mieszkalny

 Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły
Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły

W willowej dzielnicy Słupska wzdłuż dawnego koryta rzeki Słupi powstał Dom 7w1 projektu pracowni Arc ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera