Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Industrialny projekt domu pod Warszawą

 

Czas czytania: ~2 min


Studio KRES Architekci stworzyło projekt domu w stylu industrialnym, do wykonania którego zostanie użyta w głównej mierze cegła jako element elewacji. Budynek stanie w podwarszawskiej miejscowości o nazwie Blizny Jasińskiego i będzie miał 191 m2 powierzchni. Celem architektów było opracowanie projektu domu, który efektywnie wykorzystuje stosunkowo niewielką powierzchnię działki, a także przeznacza sporą przestrzeń na ogród.

 

Projekt domu pod Warszawą
Projekt domu pod Warszawą

Prosta bryła budynku

Projekt autorstwa KRES Architekci przedstawia dwukondygnacyjny dom położony na niewielkiej posesji. Bryła obiektu charakteryzuje się prostotą i regularnym układem przestrzennym. Aby zapewnić domownikom poczucie prywatności, umiejscowiony od strony północnej front budynku jest pozbawiony okien. Za to od strony południowej i zachodniej dom otwiera się na otoczenie i ogród. Bryła budynku została wzbogacona o wiatę garażową i przestronny taras. Na parterze przewidziano pomieszczenia gospodarcze, techniczne, gabinet i łazienkę, a także część dzienną złożoną z jadalni, kuchni oraz dwukondygnacyjnego salonu. Pomieszczenia na piętrze zostały wyraźnie podzielone na dwie strefy dzięki klatce schodowej i przeciwległej pralni. Po jednej stronie znajduje się główna sypialnia z garderobą oraz łazienką, a po drugiej 3 sypialnie i łazienka.

Projekt domu pod Warszawą
Projekt domu pod Warszawą

Ażurowa elewacja z cegieł

Do wykończenia domu w podwarszawskiej miejscowości zostanie zastosowana cegła klinkierowa w rdzawym kolorze. Duża powierzchnia ściany frontalnej, która pozbawiona jest okien, zostanie ozdobiona ceglanymi ażurami. Oryginalny układ cegieł wzbogaca fasadę poprzez światłocień oraz przykuwa wzrok. Motyw ceglanego ażuru w formie przepuszczającej promienie słoneczne zostanie zastosowany również w łazienkach na piętrze i w ścianie wiaty garażowej. Część domu obejmująca dwukondygnacyjny salon zostanie zaznaczona ciemnymi płytami włóknocementowymi. Elewacja zostanie dopełniona elementami z betonu architektonicznego oraz zielenią pokrywającą wiatę garażową. Od strony południowej i zachodniej obiekt otwiera się na otoczenie dzięki dużym, czarnym oknom ze szprosami. Warto przyjrzeć się innym projektom wykorzystującym ażurową elewację. Jest to chociażby Music Box w Aspen czy dwa bliźniaki na warszawskim Służewcu.

 

Zobacz galerię zdjęć projektu domu

Budynek z ażurową elewacją – metryczka projektu domu

Autorzy projektu: KRES Architekci

Nazwa projektu: Dom jednorodzinny w Warszawie

Lokalizacja: Blizne Jasińskiego pod Warszawą

Data projektu: 2021

Powierzchnia użytkowa: 191 m2

Źródło: kresarchitekci.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Dom, Projekt Domu, Cegły, Projekt Architektoniczny, Projekt Budynku

Nagroda Roku SARP 2022 przyznana
Nagroda Roku SARP 2022 przyznana

Przyznawana od 1983 roku Nagroda Roku SARP - to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w ...

Osiedle z drewna i cegły
Osiedle z drewna i cegły

Współczesny świat nie jest łatwym miejscem do życia. Wszechobecny pośpiech i presja, życie w zatłocz ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera