Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Bryła z czarnej stali

 

Czas czytania: ~2 min


„Siedziba każdej firmy jest jej wizytówką, dlatego dla właściciela przedsiębiorstwa Voss tak ważny był projekt ich nowego lokum. Liczyła się identyfikacja wizualna wszystkich detali i spójność z marką. Inwestor szukał projektu na światowym poziomie” – wspominają początek swojej pracy nad siedzibą firmy Voss architekci z IFA Group. Nie będzie pewnie dużym zaskoczeniem, że dla firmy zajmującej się m.in. montażem konstrukcji stalowych czy budową magazynów wysokiego składowania paletowego architekci zaproponowali bryłę ze stali.

 

Biurowiec Voss w Rokocinie
Biurowiec Voss w Rokocinie

Nietypowy biurowiec

Dla firmy intralogistycznej P.P.H.U. Voss architekci z pracowni IFA Group stworzyli dwa projekty: budynek całkowicie biały i drugi, całkowicie czarny. Inwestor sięgnął po czerń uznawszy ten kolor za lepiej pasujący do historii i charakteru firmy. Tak powstał projekt budynku, który nie tylko już swoim wyglądem anonsuje funkcję, ale i włącza się do coraz liczniejszego grona bardzo udanych, położonych z dala od centrów miast budynków, projektowanych specjalnie dla konkretnych firm, jak  Bialmed w Piszu, siedziba firmy Puccini w Skarbimierzycach czy siedziba firmy Press Glass w Konopiskach.

Biurowiec Voss w Rokocinie
Biurowiec Voss w Rokocinie

Czarna stal stanowi najważniejszy element wyraz bryły biurowej wzniesionej dla firmy Voss, ale stalowa konstrukcja i chłodny, przemysłowy w klimacie wygląd otrzymały także wnętrza tej budowli. Sami architekci mówią, że bryłę biurowca projektowali niczym rzeźbę, jako przestrzenną strukturę o wyrazistym charakterze. Założony na planie przypominającym literę „L” dwukondygnacyjny budynek otrzymał kształt tradycyjny raczej dla zabudowy mieszkaniowej – został nakryty dwuspadowym dachem bez okapów. Obłożenie wszystkich elewacji oraz dachu czarną blachą nadało jednak obiektowi industrialny, nowoczesny wyraz. „Na fasadzie budynku wykorzystano materiał, którym nasza firma posługuje się na co dzień. Jest to swego rodzaju zewnętrzna wizytówka. Chcieliśmy, aby firma Voss miała spójny wizerunek i to zdecydowanie się udało” – podkreśla inwestor, Krystian von Ossowski.

Biurowiec Voss w Rokocinie
Biurowiec Voss w Rokocinie

Bryła jako wizytówka firmy

Czarny kolor elewacji został także przeniesiony do wnętrz. Czarny jest hol, klatka schodowa i sala konferencyjna na parterze. Wyeksponowane stalowe konstrukcje, ale i utrzymane w odpowiednim stylu meble czy elementy wykończeniowe nadają wnętrzom industrialny charakter. Nieco łagodzą go duże okna oraz obrazy eksponowane w przestrzeni budynku.

 

Zobacz galerię zdjęć biurowca

Siedziba firmy P.P.H.U. Voss - metryczka projektu biurowca

Lokalizacja: Rokocin
Inwestor: P.P.H.U. Voss

Projekt architektoniczny: IFA Group
Realizacja: 2021

Zdjęcia: Kroniki Studio, kroniki.studio

Źródło: ifagroup.pl


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Realizacja Architektoniczna, Realizacja Budynku, Biurowiec, Budynek Biurowy

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kubatura
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera