Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


O architekturze, sztuce, produkcji i jedzeniu - rozmowa z architektami

 

Czas czytania: ~1 min


W europejskich miastach jest wiele budynków, które kiedyś służyły produkcji najbardziej podstawowych produktów: żywności. Piekarnie, browary, fabryki przetworów były przestrzeniami pracy, a zarazem tworzyły tożsamość miast. Dzisiaj służą często innym funkcjom albo dopiero muszą być na nowo przywrócone do życia, musimy znaleźć nowe sposoby korzystania z nich. To już trzecie spotkanie z cyklu “Footprints. Dziedzictwo dla przyszłości”. Zapraszamy do rozmowy z tymi, którzy uczestniczyli w procesie przywracania do życia dwóch dawnych miejsc produkcji: Piekarni Mechanicznej na warszawskiej Pradze oraz Fabryki Dżemów we Lwowie. Spotkanie online odbędzie się 24 marca 2022 o godz. 18:00. Transmisja na kanale YouTube.

 

O architekturze, sztuce, produkcji i jedzeniu

Centrum Sztuki „Fabryka Dżemów” to projekt rewitalizacji neogotyckiego zespołu poprzemysłowego na Podzamczu we Lwowie. Dziś toczy się tam proces adaptacji na centrum sztuki współczesne, Centrum ma zostać otwarte w 2022 roku. Celem jest prezentacja sztuki tworzonej na Ukrainie i w Europie Środkowo-Wschodniej, a także uczestnictwo w międzynarodowym dyskursie dotyczącym współczesnych globalnych i lokalnych wyzwań społecznych.

 

Piekarnia przy ul. Stolarskiej na Pradze Północ produkowała chleb przez ponad 100 lat, od około 1900 roku, kiedy powstała wraz z przylegającym do niej niewielkim wielorodzinnym budynkiem mieszkaniowym. Już w okresie transformacji ta jej funkcja zakończyła się i Piekarnia stała wiele lat pusta, podczas gdy przylegające do niej mieszkania służyły jako komunalne. Dwie podjęte próby nadania jej nowej funkcji, związanej z kulturą i rozrywką, nie powiodły się.

 

W spotkaniu wezmą udział:

1. Bozhena Pelenska, dyrektorka Centrum Sztuki Fabryka Dżemów

2. Małgorzata Borys i Maciej Kaufman, reprezentujący zespoły projektowe MAMarchitekci i Zaczyn, tworzący autorskie koncepcje adaptacji Piekarni.

 

Więcej o spotkaniu z architektami znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Rozmowa Z Architektem, Spotkania Dla Architektów, Spotkanie Z Architektem

Nowoczesne przedszkole w Mesznej
Nowoczesne przedszkole w Mesznej

Dynamiczny rozwój Gminy Meszna, napędzany wzrostem liczby mieszkańców przenoszących się z miast do m ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.
W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.

Rozwój narzędzi wspomagających projektowanie to przede wszystkim integracja różnych technik i metod ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera