Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


15 lat Stowarzyszenia DAFA

 

Czas czytania: ~3 min


Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA ma już 15 lat. Z tej okazji 19 maja 2022 w Józefowie odbyło się jubileuszowe spotkanie. Uroczystość uświetniło swoją obecnością ponad 100 członków i przedstawicieli najsolidniejszych firm budowlanych zrzeszonych w Stowarzyszeniu.

 

Stowarzyszenie DAFA

Obchody jubileuszu połączone zostały z Walnym Zebraniem Członków, które było okazją do podsumowania działalności DAFA w 2021 roku.

 

Uroczystego otwarcia obrad dokonał Prezes Piotr Olgierd Korycki, który podziękował za zaangażowanie wielu osób w projekty Stowarzyszenia, stawiające DAFA na pozycji opiniotwórczej organizacji branżowej.

 

Prezes podkreślił, że DAFA ma dostęp do międzynarodowej bazy wiedzy i wytycznych dzięki współpracy członkowskiej z organizacjami branżowymi: (BuGG Bundesverband GebäudeGrün e. V., IFBS - Internationaler Verband für den Metallleichtbau, IFD – International Federation for the Roofing Trade , FLL - Die Forschungsgesellschaft Landschaftsentwicklung Landschaftsbau e.V.).

 

Pani Katarzyna Wiktorska podsumowała ubiegłoroczną działalność szkoleniową, rozpoczynając od zorganizowanego z inicjatywy członków szkolenia poświęconego racjonalizacji ochrony danych osobowych umowach o roboty budowlane.

 

Pani Ewelina Klin zrelacjonowała webinaria WIRTUALNEJ AKADEMII DAFA, obejmujące w ubiegłym roku obszar ppoż, fizyki budowli oraz dachów zielonych. Omówiła również działania Grupy Merytorycznej DACHY ZIELONE skoncentrowane na wydanej w minionym roku aktualizacji „Wytycznych dla dachów zielonych” FLL. Wykorzystanie w praktyce wiedzy z wytycznych będzie miało wpływ na poprawę jakości projektowania, wykonywania oraz pielęgnacji dachów zielonych.

 

Pani Monika Hyjek omówiła działalność Grupy Merytorycznej PPOŻ, skoncentrowane na aktualizacji wytycznych „Bezpieczeństwo pożarowe dachów” w zakresie bezpiecznego wykonywania instalacji solarnych na dachach płaskich. Podsumowała również aktywność Grupy Tematycznej ODDYMIANIE GRAWITACYJNE, zmierzające do opracowania „Poradnika dobrych praktyk w projektowaniu systemów oddymiania grawitacyjnego obiektów budowlanych”, przekazując informację, że prace nad publikacją są na ukończeniu.

 

Realizując fundamentalną misję wspierania firm wykonawczych i reprezentowania ich interesów, Pan Adam Krzanik podsumował współpracę DAFA z inicjatywą generalnych wykonawców, skupionych w Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

 

Pan Henryk Ziobro zrelacjonował aktywność Grupy Tematycznej KOROZYJNOŚĆ, pracującej nad „Zaleceniami ochrony przeciwkorozyjnej”. Poinformował o zaproszeniu do współpracy i zaopiniowania dokumentu przez dr hab. inż. profesora Politechniki Śląskiej Tomasza Tańskiego.

 

Pani Katarzyna Wiktorska przywołała elementy identyfikacji wizualnej, dostępne wyłącznie dla członków Stowarzyszenia, dzięki którym firmy rekomendowane przez DAFA wyróżniają się od innych podmiotów na rynku: widoczny już na budowach symbol „Jakość poparta standardami DAFA”, Katalog Członków DAFA – praktyczne narzędzie, ułatwiające wybór solidnych firm w procesie ofertowania.

 

Jak na okrągłe urodziny przystało, nie zabrakło także dobrej zabawy.  Uroczystościom towarzyszyła szczególnie udana atmosfera i wieczór pod hasłem „15 lat minęło, jak jeden dzień”, którą oprawili artystycznie wybitni muzycy z zespołu Singing Birds.

 

Źródło: dafa.com.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wydarzenie Architektoniczne

Kolonia Zgorzelec znów zamieszkała
Kolonia Zgorzelec znów zamieszkała

Kolonia Zgorzelec – to zespół mieszkalnej kolonii robotniczej w Bytomiu. Zbudowana została w latach ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!

Za nami szesnasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL. Profesjonalne jury oraz publiczność wyb ...

Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.
Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.

Ma 452 metry długości i łączy dwie strony miasta. To nowy most pieszo-rowerowy w Warszawie, który je ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera