Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Festiwal Naturalnego Budowania 2022

 

Czas czytania: ~2 min


Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego zaprasza na trzecią edycję Festiwalu Naturalnego Budowania, który odbędzie się we Wrocławiu od 30 września do 2 października 2022. W programie wydarzenia m.in. spotkanie twórców, warsztaty wykorzystania z naturalnych materiałów budowlanych, wykłady, debaty, a także wystawa połączona z targami. Wśród gości pojawi się wielu zagranicznych i krajowych ekspertów naturalnego budowania, m.in. Hubert Trammer, Magdalena Górska, Anna Zawadzka, Maciej Jagielak, Przemysław Raj.

 

III Festiwal Naturalnego Budowania

Głównymi tematami tegorocznej edycji Festiwalu będą naturalne materiały budowlane w praktyce – nie tylko budowanie z drewna, słomy, konopi i gliny, ale też stosowanie tych materiałów w termomodernizacji, remontach i architektonicznym „upcyclingu” – oraz Gospodarka Obiegu Zamkniętego (GOZ).

 

30 września – pierwszy z trzech dni Festiwalu – to inauguracyjne wykłady i debata we wrocławskim Muzeum Architektury. Wśród zaproszonych prelegentów pojawią się Hubert Trammer – współtwórca Nowego Bauhausu, czy też Aleksander Mielczyński i Maciej Jagielak – doświadczeni architekci projektujący domy słomiane. Drugi i trzeci dzień Festiwalu to wydarzenia w Browarze Mieszczańskim – prelekcje i dyskusje, warsztaty oraz pokazy, a także targi budownictwa naturalnego. Zarówno osoby stawiające pierwsze kroki w tej tematyce, jak i eksperci lub miłośnicy naturalnego budowania podczas tych dwóch dni znajdą dla siebie wiele atrakcji.

 

Smaczkiem – w przenośni i dosłownie – Festiwalu będzie degustacja kuchni azjatyckiej. Organizatorzy zadbali o to, aby przez dwa dni wydarzenia każdy uczestnik mógł skosztować przeróżnych dań z kuchni takich krajów jak Japonia, Chiny, Korea czy Tajlandia. 

 

Tegoroczna edycja Festiwalu jest elementem realizowanego przez OSBN, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu przy IOŚ-PIB projektu „Dekarbonizacja procesów budowlanych – wprowadzenie  materiałów naturalnych o zerowym śladzie węglowym, w tym drewna do gospodarki obiegu cyrkularnego w budownictwie”, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

 

Festiwal Naturalnego Budowania to ogólnokrajowe i jedyne tego typu w Polsce wydarzenie gromadzące profesjonalistów i sympatyków budownictwa naturalnego. Jego celem jest popularyzacja naturalnych materiałów i technik budowania, a w dłuższej perspektywie zmiana kierunku rozwoju współczesnej architektury na zdrową, bardziej przyjazną środowisku i zrównoważoną.

 

Można powiedzieć, że ten rodzaj budownictwa to wielki sprzymierzeniec zrównoważonego rozwoju i wszystkich, którym zależy na osiągnięciu neutralności klimatycznej – mówi Maciej Jagielak z OSBN.

 

Więcej informacji o Festiwalu Naturalnego Budowania znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Zaproszenie Dla Architektów, Zaproszenie Dla Studentów Architektury, Wydarzenia Dla Architektów, Wydarzenie Architektoniczne

Lektury na Światowy Dzień Architektury
Lektury na Światowy Dzień Architektury

Ostatnia dekada w Polsce miłośnikom architektury mija zapewne pod znakiem zakupów: bardzo dynamiczni ...

Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły
Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły

Przemysłowa historia terenu, na którym swoją siedzibę wzniosła firma NT Industry sięga początku XIX ...

Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio
Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio

W czerwcu 2021 roku pracownia Mirosława Nizio podpisała umowę z Muzeum Podlaskim w Białymstoku na pr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera