Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Zielony CD Projekt od Medusa Group

 

Czas czytania: ~2 min


Apple, Google, Facebook – wielkie firmy technologiczne projektują i budują dla siebie siedziby, które odróżniają się do tradycyjnych biurowców. To nowoczesne kampusy, w których zwykle niewiele jest biurek, klasycznych stanowisk pracy, są za to ekologiczne, zatopione w zieleni wielofunkcyjne przestrzenie, w których da się pracować indywidualnie i zespołowo na kilka różnych sposobów. W tą samą stronę chce iść CD Projekt rękami Medusa Group

 

Nowy biurowiec CD Projekt

Biuro dla firmy big-tech

 

To właśnie tzw. big-techy wyznaczają dziś trendy w projektowaniu przestrzeni biurowych. Wizje dotyczące budynków do pracy, które starają się realizować wykraczają poza przyzwyczajenia i utarte schematy, jak projekt biurowca Amazon czy Google. Na polskim gruncie innowacyjne rozwiązania przestrzenne już jakiś czas temu zaczęła wprowadzać firma Allegro. Jednak to wizja stworzona dla CD Projekt wydaje się najbardziej zbliżać do światowych trendów.

 

Giełdowa spółka CD Projekt, jest powszechnie rozpoznawalna na świecie ze względu na wyprodukowane gry komputerowe, ale jest także cenna finansowo. Od lat ma swoją siedzibę przy ulicy Jagiellońskiej, na poprzemysłowym terenie niedaleko dawnej fabryki samochodów FSO na Żeraniu. Firma posiada tam dwa i pół hektara terenu i wzniesione przed lat, mało reprezentacje biurowce. Choć ich wnętrza przebudowano na współczesną modłę, z zewnątrz teren prezentuje się niepozornie. Dlatego też firma zdecydowała się na metamorfozę tej okolicy.

Nowy biurowiec CD Projekt

Zielona architektura campusu CD Projekt

 

W pierwszej kolejności wyrośnie tu wielopoziomowy parking, obłożony blachą i porośnięty zielenią, zmieści 129 aut (w tym elektryczne), na dachu zaś powstanie przestrzeń rekreacyjna. Od strony budynków biurowych parking (będzie miał dwa piętra pod- i dwa naziemne) zostanie uformowany tarasowo, a kolejne uskoki bryły porośnie zieleń. Pojawi się ona także na dachu, wraz z m.in. miejscem do uprawiania sportu.

 

Rośliny mają być podlewana deszczówką, której zbiorniki są także wpisane w projekt. Dzięki budowie garażu na terenie obecnie zajmowanym przez auta ma powstać „miasteczko”, kampus zabudowań potrzebnych do funkcjonowania rozwijającej się firmie.

 

Wśród planowanych obiektów, których budowa może ruszyć już w 2023 roku, jest m.in. sześciokondygnacyjny biurowiec. Projektująca go pracownia Medusa Group sięgnęła tu po drewno, które zostanie wykorzystane przy konstrukcji. Biurowiec ma być także obudowany ażurowymi i porośniętymi zielenią balkonami. W budynku przewidziano poza miejscami do pracy także m.in. sale kinowo-wykładową, a także profesjonalne studia audio.

 

Fot: CD Projekt, Medusa Group


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Hot

Lofty w fabryce
Lofty w fabryce

W 1887 roku Hugo Bressel przy ulicy Cegielnianej (dziś to ul. Wólczańska) uruchomił niewielką fabryk ...

E-konferencja: Dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze. Skorupa budynku.
E-konferencja: Dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze. Skorupa budynku.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku

Znamy wyniki głosowania internautów szesnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publicznoś ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera