Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Budownictwo Drewniane - nowy kierunek studiów podyplomowych na SGGW

 

Czas czytania: ~1 min


Trwa rekrutacja na nowy kierunek studiów podyplomowych realizowany na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Studia podyplomowe Budownictwo Drewniane są skierowane przede wszystkim do inżynierów budownictwa, architektów i specjalistów zajmujących się realizacją budownictwa drewnianego, a także menadżerów projektów i przedstawicieli deweloperów. Studia te pozwolą na usystematyzowanie wiedzy oraz podniesienie kompetencji w zakresie projektowania, realizacji i utrzymania obiektów drewnianych. Rekrutacja trwa do 30 września 2022 lub do wyczerpania limitu miejsc.

 

Budownictwo Drewniane

Interdyscyplinarne studia Budownictwo Drewniane składają się z dwóch grup tematycznych: zajęć budowlanych i zajęć o drewnie. Wysoka jakość merytoryczna studiów zostanie zapewniona przez pracowników naukowych Instytutu Inżynierii Lądowej, Instytutu Nauk Drzewnych i Meblarstwa oraz praktyków z firm realizujących budownictwo drewniane w Polsce.

 

W ostatnich latach sektor budowlany przechodzi ewolucję w kierunku zmniejszania negatywnego oddziaływania na środowisko i poszanowania energii. Coraz więcej mówi się o zmianach klimatycznych i postulatach racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi. Konieczna staje się redukcja wytwarzanego w procesie budowlanym dwutlenku węgla oraz wprowadzenie systemowych rozwiązań recyklingu budowlanego.

 

Jednym z najbardziej proekologicznych rozwiązań w budownictwie jest wykorzystywanie bezpiecznych, trwałych, ale zarazem ekologicznych i odnawialnych materiałów budowlanych. Drewno jest takim surowcem, ponieważ dzięki niemu możemy m.in. ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i zużycie wody w procesie budowlanym. Jako surowiec, drewno magazynuje także CO2 i jest doskonałym izolatorem ciepła.

 

Więcej informacji o nowym kierunku studiów znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Dla Studentów Architektury, Zaproszenie Dla Studentów Architektury, Architektura

Bryły od mieszkania
Bryły od mieszkania

Maćków Pracownia Projektowa realizuje kolejny projekt we Wrocławiu, zakończyła właśnie budowę pierws ...

Dom jak azyl
Dom jak azyl

Projekt domu, który zaplanowano jako schronienie dla dzieci pozostających w pieczy zastępczej powsta ...

Kameralny budynek biurowy
Kameralny budynek biurowy

Budynek usługowo-biurowy projektu pracowni ArchiSTYL stanął przy ulicy Jana Brzechwy w miejscowości ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera