Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Norweskie biuro architektoniczne DARK Arkitekter otwiera oddział w Polsce

 

Czas czytania: ~2 min


Jedno z najbardziej renomowanych norweskich biur architektonicznych Dark Arkitekter otworzyło swoje pierwsze biuro za granicą a dokładnie w Polsce. Sebastian Grzesiak, nowo powołany CEO oddziału w Gdańsku, cieszy się na możliwość popularyzowania skandynawskiej architektury na nowym rynku.

 

Dark Arkitekter

Zespół Dark Arkitekter Polska w biurze na Garnizonie w Gdańsku.

Kiedy dwóch architektów pracujących w Dark Arkitekter w Norwegii zdecydowało się na powrót do Polski, firma dostrzegła możliwość założenia biura za granicą. Sebastian Grzesiak i Barbara Olejniczak-Grzesiak obecnie kierują jego rozwojem i zatrudnili już dwóch lokalnych architektów.

 

Pierwszy oddział DARK Arkitekter za granicą

Oddział w Gdańsku jest pierwszym zagranicznym przedsięwzięciem wielobranżowego koncernu DARK Design Group, który tworzą architekci, architekci wnętrz i architekci krajobrazu. Nowe biuro działa od stycznia 2022 roku i znajduje się w Garnizonie, dzielnicy Gdańska która jest jednym z najbardziej udanych przykładów transformacji architektonicznej w Polsce.

 

Widzimy wiele ekscytujących możliwości na polskim rynku. Gdańsk się rozwija, innowacje architektoniczne i zrównoważona architektura stają się coraz ważniejsze w Polsce. Zespół w Gdańsku będzie częścią interdyscyplinarnej grupy i będzie pracował zarówno z norweskimi jak i polskimi klientami, mówi CEO DARK Design Group, Geir G. Hantveit.

Dark Arkitekter

Barcode, Oslo. DARK Design Group we współpracy z A-Lab oraz MVRDV. Rewitalizacja nabrzeża.

Dzielenie się nordyckim zrównoważonym podejściem

Architektura skandynawska cieszy się w Polsce uznaniem i jest postrzegana jako architektura zrównoważona o wysokiej jakości i doskonałym wzornictwie. Nowo powstała firma ma na celu promowanie jej zasady i wartości na polskim rynku.

 

Za pośrednictwem naszego norweskiego doświadczenia w zakresie zrównoważonej architektury, rewitalizacji i programów certyfikacji środowiskowej, takich jak BREEAM czy WELL, możemy wywierać pozytywny wpływ za granicą. Posiadamy szerokie doświadczenie w wykorzystaniu struktur z drewna oraz potencjału ponownego wykorzystania materiałów i produktów. Skupienie się na zrównoważonych technologiach i projektowaniu w obiegu zamkniętym staje się korzyścią, biorąc pod uwagę znaczenie troski o klimat i stale zmieniające się trendy na rynku budowlanym. Szczególnie w obecnych, wymagających czasach - mówi Grzesiak.

Dark Arkitekter

Spor X, Drammen. DARK Design Group. 10-piętrowy budynek biurowy z litego drewna.

W ciągu ostatnich dwóch lat DARK Design Group założyła trzy nowe biura w Norwegii i jedno w Polsce. Dziś studio projektowe liczy łącznie około 180 pracowników w pięciu biurach.

 

Zajrzyj na Linkedin i Instagram.


Podepnij swój artykuł

tagi

Architekt, Architektura, Biuro Architektoniczne

Polski Cement w Architekturze 2022 - wyniki konkursu architektonicznego
Polski Cement w Architekturze 2022 - wyniki konkursu architektonicznego

Konkurs „Polski Cement w Architekturze” od ponad 25 lat organizują wspólnie Stowarzyszenie Architekt ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera