Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Czy można wykorzystać fotowoltaikę do ogrzewania domu?

 

Czas czytania: ~2 min


W ostatnich latach wiele osób prywatnych oraz firm zdecydowało się na instalacje fotowoltaiczne. Rozwiązanie to z jednej strony pozwala obniżyć opłaty za energię elektryczną, a z drugiej nadwyżki prądu można wykorzystać do ogrzewania elektrycznego. Jest to szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, gdy zarówno ceny energii, jak i ogrzewania nieruchomości znacznie wzrosły. Na szczęście, nawet jeżeli ktoś do tej pory nie rozważał zakupu instalacji fotowoltaicznej, to wciąż może się na to zdecydować i dzięki temu zacząć oszczędzać.

 

Instalacje fotowoltaiczne

Zanim jednak zaczniesz szukać firmy, która podejmie się przygotowania projektu instalacji fotowoltaicznej, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. W związku z tym przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu nie tylko dowiesz się, jak działa instalacja fotowoltaiczna i jaką firmę wybrać, aby przeprowadziła montaż instalacji fotowoltaicznej, ale również otrzymasz odpowiedź na pytanie o to, czy da się ogrzewać dom fotowoltaiką.

 

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne

Argumentów przemawiających za tym, aby zamontować instalację fotowoltaiczną, jest wiele. Przede wszystkim warto zrozumieć, że nowoczesne rozwiązania są bardzo wydajne, dzięki czemu nawet kilka porządnych paneli fotowoltaicznych może przyczynić się do zauważalnych obniżek rachunków za energię elektryczną. Nic więc dziwnego, że oprócz osób prywatnych, na instalacje pozwalające korzystać z energii promieniowania słonecznego decydują się firmy, gospodarstwa rolne i wspólnoty mieszkaniowe.

 

Fotowoltaika wykorzystywana do ogrzewania domu

Wysoka wydajność paneli sprawia, że podczas produkcji energii często generowane są nadwyżki. Te natomiast można wykorzystać do ogrzewania nieruchomości w okresie jesienno-zimowym. Nawet jeżeli zapas energii elektrycznej nie wystarczy do ogrzania całego domu, to i tak będzie można wykorzystać go do dogrzania nieruchomości, co przełoży się na niższy rachunek za ogrzewanie. Rosnące ceny gazu w połączeniu z nieustannie podnoszonymi opłatami za korzystanie z sieci elektroenergetycznej to wystarczający argument przemawiający za tym, aby jak najszybciej pomyśleć o instalacji fotowoltaicznej. Wybierając doświadczoną firmę, klient zyskuje pewność, że instalacja fotowoltaiczna będzie działała w sposób bezawaryjny, podobnie jak połączony z nią magazyn energii. Na początek warto jednak zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie fotowoltaika jednofazowa, czy może jednak fotowoltaika trójfazowa. Ta pierwsza polecana jest przede wszystkim gospodarstwom domowym korzystającym z ogrzewania gazowego lub pieca węglowego, natomiast wariant trójfazowy stosuje się przy nowych budynkach, gdzie energia elektryczna wykorzystywana jest również do ogrzewania.

 

Firma zakładająca instalacje fotowoltaiczne

Kluczowe znaczenie dla komfortu użytkowania instalacji oraz tego, w jakim czasie zwrócą się koszty inwestycji, ma między innymi rozmiar instalacji oraz to, jakie panele fotowoltaiczne zostaną zastosowane. Warto więc skontaktować się ze specjalistą, który będzie mógł przygotować najlepszą ofertę. Świetne opinie wśród klientów od lat zbiera fotowoltaika od Otovo, dlatego najlepiej już teraz zapoznać się z jej ofertą. Trzeba tylko pamiętać, aby wspomnieć o chęci korzystania z takich rozwiązań, jak pompa ciepła, aby dobrane zostały wydajne ogniwa fotowoltaiczne. Firma zadba również o prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych, a zaproponowana cena instalacji fotowoltaicznej obejmuje wszystkie niezbędne elementy.

 

Artykuł Partnera


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Ogrzewanie, Technologie, Fotowoltaika

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego
Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego

To była jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszaw ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera