Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Notes Archikultury. Praktyki i inspiracje - spotkanie wokół książki architektonicznej

 

Czas czytania: ~ 1 min


NIAiU zaprasza mieszkańców Olsztyna, przedstawicieli władz samorządowych województwa warmińsko-mazurskiego, specjalistów z zakresu planowania, projektowania, konserwacji zabytków oraz społeczność akademicką na spotkanie wokół książki architektonicznej "Notes Archikultury. Praktyki i inspiracje", które odbędzie się 23 marca 2023 o godz. 13.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie, ul. Oczapowskiego 12B, sala 116 (I piętro - antresola).

 

Notes Archikultury. Praktyki i inspiracje. Spotkanie wokół książki

„Notesy Archikultury” to seria opowiadająca o kulturze architektonicznej i urbanistycznej europejskich miast i miasteczek. Autorzy – specjaliści w takich dziedzinach jak urbanistyka, architektura, architektura krajobrazu i historia sztuki – postanowili prześledzić praktyczne przełożenie zasad zawartych w dokumencie nazywanym Deklaracją z Davos. Jego tytuł: Ku wysokiej jakości Baukultur dla Europy, wskazał kierunek prowadzenia badań nad wartością architektury wybranych regionów europejskich. Pierwszym badanym i opisywanym przez nas regionem jest Nadrenia Północna-Westfalia i Meklemburgia-Pomorze Przednie. Opisywane w książce praktyki mogą być inspirujące dla polskich miast.

 

Publikacja powstała przy wsparciu pracowników naukowych Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Katedry Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

 

W spotkaniu wezmą udział:

dr inż. arch. Marta Akincza – kierowniczka projektu Laboratorium Regionów z ramienia UWM, architekt krajobrazu. Specjalizuje się w tematyce konserwacji i rewaloryzacji krajobrazu. Szczególną uwagę skupia na kształtowaniu krajobrazu o podłożu historycznym oraz sposobach i możliwościach dalszego planowania i gospodarowania nim.

dr inż. arch. Wiesława Gadomska – adiunkt w Katedrze Architektury Krajobrazu. Prowadzone działania naukowe dotyczą kształtowania krajobrazu kulturowego w różnych skalach i kontekstach przestrzennych. Obejmują tereny zurbanizowane, układy ruralistyczne, obszary o cennych walorach krajobrazowych.

Katarzyna Domagalska – kierowniczka merytoryczna projektu Laboratorium Regionów, historyk sztuki i architektury. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z ochroną dziedzictwa architektonicznego, urbanistycznego i kulturowego, semantyką przestrzeni miejskich, powszechną edukacją architektoniczną.

Piotr Hardt – absolwent studiów magisterskich Projektowanie architektoniczne i Historia w Szkole Architektury i Urbanistyki na Politechnice Mediolańskiej (w ramach UNESCO Chair in Architectural Preservation and Planning in World Heritage Cities). Koordynator projektu Laboratorium Regionów; obszar badań: urbanistyka i projektowanie architektoniczne w kontekście historycznym.

 

Więcej informacji o spotkaniu architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Książka Architektoniczna , Książka Dla Architektów , Książka Dla Studentów Architektury , Książka O Architekturze , Książka Dla Budownictwa , Spotkanie Architektoniczne , Spotkanie Z Architekturą , Spotkanie Dla Architektów

Kamienna bryła na uniwersytecie
Kamienna bryła na uniwersytecie

28 października 2024 roku na terenie głównego kampusu Uniwersytetu Warszawskiego oddano do użytku no ...

Transformacja dawnej zagrody
Transformacja dawnej zagrody

Projekt przebudowy dawnego gospodarstwa wiejskiego autorstwa Atelier Tom Vanhee w nowoczesny sposób ...

Retransmisja konferencji Medycyna w architekturze II
Retransmisja konferencji Medycyna w architekturze II

24 października 2024 w Centrum Olimpijskim odbyła się druga edycja konferencji Medycyna w architektu ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera