Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Francuskie doświadczenia architektoniczne - wykład architektoniczny

 

Czas czytania: ~2 min


SARP zaprasza na nowy cykl wydarzeń pt. Meeting Point Foksal, których celem jest pobudzenie otwartej debaty na temat tworzenia zrównoważonych miast poprzez spotkania z wybitnymi architektami oraz ekspertami z wielu powiązanych dziedzin. Gośćmi pierwszego wykładu będą Frédérica Chartier i Pascale Dalix z paryskiej pracowni architektonicznej ChartierDalix, autorzy takich projektów jak wieża Monparnasse w Paryżu czy Université de droit Paris I. Spotkanie odbędzie się 8 września o godz. 17.30 w Pawilonie Wystawowym SARP, ul. Foksal 2 w Warszawie.

 

Meeting Point Foksal. ChartierDalix

Architekci opowiedzą o projektach, w których architektura jest postrzegana jako zbudowany system, który łączy w sobie gościnność życia, poezję i wspólne dobro. Przybliżą, w jaki sposób pracują nad równowagą w tworzeniu odpowiedniego środowiska współczesnego człowieka.

 

"Od lasów pasterskich po farmy przemysłowe, ludzka organizacja postępowała w kierunku oddzielenia miasta od wsi, miasta od rolnictwa, metropolii od obszarów wiejskich. Te opozycje opierają się na założeniu panowania ludzkości nad naturą oraz pragnieniu racjonalizacji i utowarowienia życia. Zagęszczenie miast niekoniecznie tworzy więzi społeczne. Być może najbardziej odpornymi miastami będą te, które są skłonne przywrócić pewną elastyczność w organizacji przestrzeni, zachęcając do różnorodności na bardzo lokalnych poziomach? 

 

Naszym celem jest projektowanie przestrzeni, które wymagają utrzymywania i pielęgnowania we wszystkich skalach, aby na powrót wprowadzić spójność między ludźmi a naturą. Wierzymy, że sposobem na zaszczepienie poczucia wspólnoty w przestrzeni miejskiej, na ponowne przemyślenie pojęć równości i dzielenia się, jest zieleń. Wprowadzenie natury jako elementu składowego architektury wymaga zaakceptowania pewnych niewiadomych związanych z rozwojem środowiska naturalnego. W naszych projektach staramy się zapewnić nową równowagę dla miast jutra, by rezonowały z pierwotnymi potrzebami budowania wspólnot i powrotu do korzeni. Tworzymy przyjazne ekosystemy, które są egzemplifikują naturalny rytm współżycia człowieka z naturą." - tłumacza architekci

 

Po wykładzie odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem przedstawicieli Miasta St. Warszawy, NGOs, architektów i varsavianistów. Goście postarają się odpowiedzieć na pytania:

- Jak tworzyć przyjazne, pełne życia, zrównoważone przestrzenie w centrach aglomeracji.

- Jak komponować zieleń, by przekładała się na dobrostan społeczności miejskich.

- Stymulowanie poczucia wspólnoty – czy taki kierunek obierze architektura miast przyszłości.

 

Więcej informacji o wykładzie architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Jesteśmy patronem medialnym wydarzenia


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wykład Architekta, Wykład Architektoniczny, Wykład Dla Architektów, Wykład Dla Studentów Architektury, Spotkanie Architektoniczne, Spotkania Dla Architektów, Spotkanie Z Architektem

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera