Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Francuskie doświadczenia architektoniczne - wykład architektoniczny

 

Czas czytania: ~2 min


SARP zaprasza na nowy cykl wydarzeń pt. Meeting Point Foksal, których celem jest pobudzenie otwartej debaty na temat tworzenia zrównoważonych miast poprzez spotkania z wybitnymi architektami oraz ekspertami z wielu powiązanych dziedzin. Gośćmi pierwszego wykładu będą Frédérica Chartier i Pascale Dalix z paryskiej pracowni architektonicznej ChartierDalix, autorzy takich projektów jak wieża Monparnasse w Paryżu czy Université de droit Paris I. Spotkanie odbędzie się 8 września o godz. 17.30 w Pawilonie Wystawowym SARP, ul. Foksal 2 w Warszawie.

 

Meeting Point Foksal. ChartierDalix

Architekci opowiedzą o projektach, w których architektura jest postrzegana jako zbudowany system, który łączy w sobie gościnność życia, poezję i wspólne dobro. Przybliżą, w jaki sposób pracują nad równowagą w tworzeniu odpowiedniego środowiska współczesnego człowieka.

 

"Od lasów pasterskich po farmy przemysłowe, ludzka organizacja postępowała w kierunku oddzielenia miasta od wsi, miasta od rolnictwa, metropolii od obszarów wiejskich. Te opozycje opierają się na założeniu panowania ludzkości nad naturą oraz pragnieniu racjonalizacji i utowarowienia życia. Zagęszczenie miast niekoniecznie tworzy więzi społeczne. Być może najbardziej odpornymi miastami będą te, które są skłonne przywrócić pewną elastyczność w organizacji przestrzeni, zachęcając do różnorodności na bardzo lokalnych poziomach? 

 

Naszym celem jest projektowanie przestrzeni, które wymagają utrzymywania i pielęgnowania we wszystkich skalach, aby na powrót wprowadzić spójność między ludźmi a naturą. Wierzymy, że sposobem na zaszczepienie poczucia wspólnoty w przestrzeni miejskiej, na ponowne przemyślenie pojęć równości i dzielenia się, jest zieleń. Wprowadzenie natury jako elementu składowego architektury wymaga zaakceptowania pewnych niewiadomych związanych z rozwojem środowiska naturalnego. W naszych projektach staramy się zapewnić nową równowagę dla miast jutra, by rezonowały z pierwotnymi potrzebami budowania wspólnot i powrotu do korzeni. Tworzymy przyjazne ekosystemy, które są egzemplifikują naturalny rytm współżycia człowieka z naturą." - tłumacza architekci

 

Po wykładzie odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem przedstawicieli Miasta St. Warszawy, NGOs, architektów i varsavianistów. Goście postarają się odpowiedzieć na pytania:

- Jak tworzyć przyjazne, pełne życia, zrównoważone przestrzenie w centrach aglomeracji.

- Jak komponować zieleń, by przekładała się na dobrostan społeczności miejskich.

- Stymulowanie poczucia wspólnoty – czy taki kierunek obierze architektura miast przyszłości.

 

Więcej informacji o wykładzie architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Jesteśmy patronem medialnym wydarzenia


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wykład Architekta, Wykład Architektoniczny, Wykład Dla Architektów, Wykład Dla Studentów Architektury, Spotkanie Architektoniczne, Spotkania Dla Architektów, Spotkanie Z Architektem

Historyczna wieża ciśnień i Park Nauki Torus w Ciechanowie. Nowe realizacje.
Historyczna wieża ciśnień i Park Nauki Torus w Ciechanowie. Nowe realizacje.

Zbudowana w latach 70. według projektu warszawskiego architekta Jerzego Bogusławskiego wieża ciśnień ...

Najwyższy w Chorzowie
Najwyższy w Chorzowie

W czerwcu 2023 roku na chorzowskim Osiedlu Różanka rozpoczęła się budowa najwyższego budynku mieszka ...

Biura dla studentów
Biura dla studentów

Lipowy Office Park przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie został wybudowany w 2009 roku przez firmę Ho ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera