Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych.

 

Czas czytania: ~17 min


W epoce koncepcji Medycyny opartej na wartościach (Value Based Healthcare VBC) zainicjowanej przez harwardzkiego ekonomistę Michaela Portera, nacisk w ochronie zdrowia kładziony jest nie tyle na sam fakt świadczenia usług, ile na efekty kompleksowej poprawy zdrowia i jakości życia pacjenta. Jednym z elementów koncepcji VBC jest na pewno architektura. W czasie naszej konferencji będziemy badać jaki jest dzisiaj stan rozważań na ten temat oraz jakie wskazówki praktyczne wypływają z połączenia współczesnej architektury oraz medycyny typu VBC. Zapraszamy 24 października 2023 na godz. 9:00 do Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Wstęp wolny. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się.

 

Konferencja Medycyna w architekturze

Szpital jest jednym z najbardziej kompleksowych typów budynków. W jego skład wchodzi wiele sektorów obsługujących, technicznych i funkcjonalnych. Idealny scenariusz szpitala i indywidualne preferencje jego inwestorów muszą być zrównoważone z podstawowymi potrzebami wszystkich użytkowników, aktualnymi wyzwaniami funkcjonalnymi oraz względami finansowymi. Architektura szpitali znajduje się więc na pograniczu dwóch dyscyplin: artystycznej i technicznej, odzwierciedla rozwój myśli w dziedzinie medycyny, technologii i techniki, a w szczególności w obszarze medycyny opartej o zasady VBC.

 

S35Gs2nWHvEBIf5im92FcTfIj4Shcxj8CH3n8kw9U0jGlg6IBy3plhbatAkV_partnerzyjpg.jpg

 

0Q6na1I9wvRJUUk4g90a148VrcLyfVJwgrsPZeS78xXUViV6Wqube6L93yTE_partnerzy-merytorycznijpg.jpg
 

 

z8hTzhjklb6Ee6Tl8QVzpEYGTFOdVAylnONMedgP61zzYdDWjhZ3QkUQzXTx_patroni-honorowijpg.jpg

 

ZYyA1jAUeO3kgqV2KLyhZPW5c29e19x6ZcOSX3i2jwPDi5ZGCqibljFCXDbr_patroni-medialnijpg.jpg

 

FavHXMBQH0CclkMOufyoEGfYG3s7ZRb4o8aebxHGSO58Z0rue0TG77XvHtwj_program-konferencjijpg.jpg

9:00 Powitanie gości

 

Red.nacz. Grupy Sztuka Architektury Krzysztof Sołoducha; dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, Uczelnia Łazarskiego; przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia

 

 

NBkhtyFMcNG0GKug07uem7WvopBDQBSEL9561931YeL6qeHiuKig6PVtV6fq_michal-grzymalajpg.jpg

Value Based Healthcare w szpitalnictwie a architektura

 

Wystąpienie będzie dotyczyć wpływu rozwiązań architektonicznych na efekty pracy i leczenia w obiektach ochrony zdrowia. Rola rozwiązań architektonicznych w kreowaniu Value Health Care i ograniczaniu zjawisk negatywnych w szpitalach. Przedstawione zostaną metody naukowe i rozwiązania praktyczne stosowane przy projektowaniu optymalnych obiektów medycznych.Zaprezentowane zostaną również przykłady praktyczne realizacji zaprojektowanych przy użyciu metod naukowych.

 

Prowadzący: dr inż. Architekt Michał Grzymała-Kazłowski, prof. WSEiZ, Prezes Archimed Sp. z o.o.

Członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów, Członek i sędzia konkursowy SARP. Wieloletni wykładowca akademicki.

 

Ukończył i doktoryzował się na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Za swoją pracę doktorską w 2007 roku otrzymał nagrodę Ministra Infrastruktury. Wieloletni wykładowca akademicki obecnie profesor na Wydziale Architektury WSEiZ w Warszawie.

 

Jako jedyny architekt w Polsce ukończył studia podyplomowe na belgijskiej uczelni KU Leuven w specjalizacji Master of Engineering in Hospital Designing,  Wielokrotnie nagradzany m.in. w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych w Polsce - konkursie Fundacji dla Polski im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego, za projekt "Modernizacja i rozbudowa szpitala św. Zofii przy ulicy Żelaznej w Warszawie. Nagroda Złoty Laur Innowacyjności Naczelnej  Organizacji Technicznej za projekt Światowego centrum Słuchu i Mowy w  Kajetanach.

 

Autor wielu obiektów medycznych i użyteczności publicznej min Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach, szpital Położniczy Inflancka, Centrum Psychiatrii dzieci  młodzieży w Lubinie, Centralne Laboratorium Diagnostyka w Warszawie i wielu  innych. Jest autorem koncepcji modernizacji wielu największych polskich szpitali min Instytutu Kardiologii w Warszawie, Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, Instytutu Onkologii w Gliwicach, Szpitali Uniwersyteckich w Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Łodzi.

 

S9u9X8dJTTls6aasIHnAOB9axr8mn8v3Kl4hrDLku8t9tCdBnNIjLA2a7eF8_informer-medjpg.jpg

Optymalizacja inwestycji medycznych – case studies

 

W obecnych czasach sektor ochrony zdrowia staje w obliczu wyzwań finansowych i rosnącej presji na poprawę warunków pracy oraz zwiększanie jakości opieki medycznej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w kompleksowej obsłudze placówek medycznych wiemy jakie rozwiązania skutecznie optymalizują koszty i zwiększają ergonomię pracy personelu medycznego. Przedstawiamy skuteczne strategie optymalizacji inwestycji szpitalnych na przykładach z nowopowstałych szpitali na terenie Polski, które wdrożyły strategie optymalizacji inwestycji. Zaprezentujemy jakie korzyści przyniosły te zmiany.

 

Prowadzący: Informer Med

 

6odZNUM9H2EsQqt0LVsdhmVWhI8j1kju2PiSHHfMD3Dz6PbNaWiraRUEMETA_jakub-s-biljpg.jpg

Architektura szpitali psychiatrycznych, a jakość usług medycznych

 

Poruszane zagadnienia:

1. Krótka historia lecznictwa psychiatrycznego

2. Profil pacjenta psychiatrycznego i somatycznego

3. Wymagania środowiska fizycznego szpitala - różnice pomiędzy szpitalem psychiatrycznym a ogólnym

4. Omówienie dwóch przypadków - środowisko szpitala, a proces leczenia - jakość opieki.

5. Podsumowanie.

 

Prowadzący: dr inż.arch. Jakub S. Bil, MPH

Posiada tytuł doktora w zakresie architektury opieki zdrowotnej, specjalizujący się w placówkach zdrowia psychicznego. Ekspert WHO w zakresie placówek zdrowia psychicznego i projektowania bezpieczeństwa środowiska szpitali psychiatrycznych. m.in. w projekcie: "Long-stay mental health care institutions and the COVID-19 crisis: identifying and addressing the challenges for better response and preparedness” - (WHO Euro). Ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań w zakresie leczenia psychiatrycznego i architektury. Biegły Sądowy przy Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu w zakresie: architektury obiektów ochrony zdrowia, w szczególności oceny zagrożeń płynących ze środowiska zbudowanego szpitali psychiatrycznych w kontekście samobójstw pacjentów i innych zachowań niepożądanych, - oceny środowiska zbudowanego szpitali psychiatrycznych w kontekście bezpieczeństwa użytkowników. Jest również ekspertem Międzynarodowego Komitetu Ekspertów Naukowych przy Fundacji Romualdo del Bianco, włoskiej organizacji non-profit z siedzibą we Florencji we Włoszech. Wygłosił liczne wykłady na międzynarodowych konferencjach poświęconych zdrowiu psychicznemu i jest autorem wielu artykułów na temat zdrowia psychicznego, które zostały opublikowane w recenzowanych czasopismach. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych i krajowych projektach naukowych związanych z opieką psychiatryczną i destygmatyzacją chorób i zaburzeń psychicznych.

 

vPSn0v2GBHOnnxTOCLWXGnfEUQMxwsBm9Tb8BwmZLO93lcrLOEVlBWEHqqvj_joanna-barcikjpg.jpg

Integracja kluczowych wykonawców i odbiorców w kompleksowym wyposażeniu inwestycji medycznych.

 

Poruszane zagadnienia:

1. Kompleksowość jako sprawdzona formuła dialogu oraz integracji.

2. Świadomość  złożoności wymagań placówek medycznych.

3. Jakość, funkcjonalność, estetyka,  jako standard rozwiązań Formed.

4. Jedna formuła współpracy wiele udanych realizacji.

 

Prowadząca: Joanna Barcik, Architekt Wnętrz w firmie Formed

 

10:50 - 11:10 Przerwa kawowa

kk

 

9552wy8XY77BADtHxYKrdm33pM4HqUyoaDiuVNQRUHzXh6l95dlMTO3hi9N9_tomasz-maciejewskijpg.jpg

Innowacje w szpitalnictwie a architektura – wnioski z pracy grupy roboczej NIL

 

Prowadzący: dr n. med. Tomasz Maciejewski, Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie

 

Zawodowo: ginekolog, położnik, perinatolog. Absolwent studiów podyplomowych SGH na Wydziale Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia oraz studiów MBA w medycynie.

 

Autor wielu publikacji naukowych, książek oraz artykułów z dziedziny położnictwa i ginekologii; prelegent licznych zjazdów/konferencji w kraju i za granicą. Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia, Rządowej Rady Ludnościowej, elektor Rady Głównej Instytutów Badawczych i członek Rady Ekspertów Rzecznika Praw Pacjenta oraz działającego przy Radzie zespołu ds. zarządzania szpitalami. Jako członek zespołu ekspertów PARPA brał udział w opracowaniu rekomendacji dot. FAS (opublikowane w 2020 r.), obecnie członek Zespołu Ekspertów Regionalnych Projektu Badawczego FAR SEAS. Zasiada w Radzie Społeczno-Biznesowej Akademii Finansów i Biznesu Vistula, wchodzącej w skład Grupy Uczelni Vistula. Od czerwca 2022 pełni też funkcję członka Rady Eksperckiej projektu „Zdrowe Życie”. Projekt „Zdrowe Życie” to wyjątkowe przedsięwzięcie łączące zaangażowanie czterech instytucji: Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz PZU S.A. pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

 

4H163tDROBUSRlPP9PQnMmPx8t2wOGlwqbjNb7KV6D8ZOZxdE2NnTdxonUbT_konrad-staniewskijpg.jpg

Projektowanie efektywnych stanowisk terapeutycznych. Nowoczesne koncepcje w przestrzeni szpitala.

 

Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu w projektowaniu medycznych stanowisk pracy doskonale rozumiemy wpływ poprawnej organizacji pracy i procesów klinicznych na opiekę nad pacjentem. Skupiając się na czterech aspektach towarzyszących nam podczas projektowania postaramy się odpowiedzieć, dlaczego tak bardzo istotna jest personalizacja, ergonomia, środowisko wspierające terapię, a przede wszystkim jak ważna jest profilaktyka zakażeń.

 

Prowadzący: Konrad Staniewski, Specjalista ds. Projektów Infrastruktury Medycznej w Dräger Polska Sp. z o. o.

Posiada wieloletnie doświadczenie w opracowaniu koncepcji, planowaniu, wdrażaniu projektów zintegrowanych stanowisk terapeutycznych.

 

VVsSxdiDkdT69GgyfAA6LuZjasCqLzOU7hPdqN6PIAWLReHlQP7EBOugM4Xp_piotr-trojnieljpg.jpg

Domowy Szpital w Białej Podlaskiej

 

Prowadzący: dr inż. arch. Piotr Trojniel, Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, Biuro Projektowe ARCH-DOM

 

Architekt, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej w Pracowni Architektury Kultur Lokalnych. Równolegle do pracy dydaktyczno-naukowej na Uczelni czynnie projektuje m.in. we współpracy z Biurem Projektowym ARCH-DOM oraz biurem DK Projekt w Białej Podlaskiej. Od 2019 roku Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Oddział Białystok.

 

Autor i współautor kilkudziesięciu projektów i realizacji m.in. z zakresu architektury użyteczności publicznej, w tym obiektów akademickich, służby zdrowia oraz rewitalizacji obiektów zabytkowych. Laureat Nagrody Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP 2018 w kategorii Obiekty Specjalne oraz I Nagrody w Konkursie PTM Lublin o Kryształową Cegłę w 2017 roku za Domowy Szpital w Białej Podlaskiej.

 

Laureat w Konkursie PTM Lublin o Kryształową Cegłę w 2020 roku - I Nagroda za Bialską Onkologię w Białej Podlaskiej w kat. Obiekty Służby Zdrowia.

 

„Po godzinach” pasjonat podróży, fotografii i zegarmistrzostwa. Z tą ostatnią pasją wiąże się także współpraca projektowa z jednym z polskich producentów zegarków naręcznych i współautorstwo kilkunastu zrealizowanych projektów zegarków marki Vratislavia Conceptum.

 

3aApuoNKj5wt1d38bHca6SQY8E8GIVqqDFDZnIX5OOXiHw3dxcwQEk9WtSIV_maciej-jaworskijpg.jpg

Łazienki szpitalne – komfort pacjenta i personelu

 

W prezentacji zostaną pokazane rozwiązania HEWI dla obiektów medycznych i poruszymy zagadnienia związane z:

- wytycznymi projektowymi do łazienek dla osób z niepełnosprawnościami

- projektowaniem uniwersalnym

- samodzielnością pacjenta i odciążeniem personelu

- higieną i trwałością pomieszczeń sanitarnych

- znaczeniem  koncepcji kolorystycznej.

 

Prowadzący: Maciej Jaworski, Dyrektor Handlowy firmy Hewi

 

1kfQ6lbyk29ZilyBjqku8PKQ6RVj8RSM7ts0sPtIROgPlI51lb1LPsSAVWKb_olga-struzyna-mazurkiewiczjpg.jpg

Od historycznego Sanatorium do nowoczesnego Ośrodka Kompleksowej Rehabilitacji

 

Poruszane zagadnienia:

1. Lokalizacja Rudki w Rezerwacie Przyrody 

2. Krótka historia zabytkowego „Sanatorium dla piersiowy chorych”

3. Nowoczesny Ośrodek Kompleksowej Rehabilitacji im. dr Teodora Dunina w Rudce po modernizacji

4. Efekty kompleksowej poprawy zdrowia i jakość życia pacjenta na przykładzie Ośrodka Kompleksowej Rehabilitacji w Rudce 

 

Prowadząca: Olga Strużyna-Mazurkiewicz specjalista w Ośrodku Kompleksowej Rehabilitacji im. dr. Teodora Dunina w Rudce.
Od trzech lat prowadzi Fundację Space with Love. W sposób innowacyjny podchodzi do projektowania przestrzeni publicznej, głównie w kontekście potrzeb pacjentów onkologicznych. Projektuje zgodnie z zasadami biophilic designu i psychologii architektury. Aranżuje szpitalną przestrzeń tak, by miała korzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie pacjentów. Wraz z firmą Benefit Systems jej fundacja wyremontowała dwie sale pobytu dziennego w Mazowieckim Centrum Onkologii w Wieliszewie. W 2022 r. otrzymała wyróżnienie „Jaskółka Nadziei 2021” w kategorii Projekt/Kampania Społeczna za projekt Sala Dziennego Pobytu w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Olga Strużyna-Mazurkiewicz jest pierwszą w Polsce dyplomowaną psycholożką dizajnu; w 2016 roku uzyskała certyfikat z psychologii dizajnu u prekursorki tej dziedziny, dr Toby Israel. Jako założycielka marki Space with Love doradza, jak aranżować wnętrza, które poprawiają samopoczucie, a także prowadzi warsztaty dla architektów i pacjentów onkologicznych na temat zasad zdrowego mieszkania. Przez 15 lat była fotoedytorką i dziennikarką miesięcznika „Dobre Wnętrze”.

 

5trt4FCECrbfrRsHv3TEKoc4whRpcJ0RB372XBLa2UCu1qHsIHNSMjZ3MDDq_michal-kukowskijpg.jpg

Automatyka drzwiowa na miarę XXI wieku

 

Obiekty medyczne stawiają przed inwestorami specyficzne wymagania, które wymuszają pogodzenie przepisów sanitarnych, przeciwpożarowych i budowlanych jak i samej estetyki. Istotne jest nie tylko wyposażenie takich obiektów w specjalne instalacje oraz urządzenia służące do ratowania zdrowia i życia. Ważne jest również dostosowanie ciągów komunikacyjnych, systemu przewietrzania, ewakuacji czy kontroli dostępu do podwyższonych standardów, związanych z higieną, wygodą i bezpieczeństwem użytkowania.

 

Prowadzący: Michał Kukowski, Strategic Market Junior Manager firmy Geze

Absolwent Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie na kierunku Architektura. Zajmuje się opieką nad projektami sektora medycznego GEZE począwszy od wizji po etap eksploatacji. Prowadził wiele projektów zarówno związanych z modernizacją istniejących obiektów, jak również nowych inwestycji. Ściśle współpracuje z Inwestorami, Architektami i Generalnymi Wykonawcami. 

 

WFyDV8qspvntv2ker0IrTyRm1a2IUDUGewnbOvzm335iFerm59NtAk9X9uFD_jacek-forysjpg.jpg

Modernizacja istniejącej tkanki architektonicznej na potrzeby ochrony zdrowia. Modernizacja zabytkowego budynku na obiekt biurowy z przychodnią

 

Poruszane zagadnienia:

Rys historyczny  i stan sprzed przebudowy:

a) historia budynku

b) stan  wyjściowy do projektowania.

 

Opis zamierzenia inwestycyjnego:

a) budynek wielofunkcyjny

b) wymienność funkcji w trakcie jego eksploatacji.

 

Historyczny budynek  w nowej formie:

a) nowy duch w starym ciele –  dodajemy nowe które nie udaje starego

b) operacja się udała a pacjent ma się dobrze – zachowanie tożsamości budynku - podsumowanie.

 

Prowadzący: arch. Jacek Foryś, Architekt Izby Architektów RP oraz  Stowarzyszenia Architektów Rzeczpospolitej (SARP)

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej,  promotor pracy dyplomowej  prof.zw.dr hab.inż.arch. Tomasz Mańkowski.

 

Współpraca zawodowa  z arch. arch. Tomaszem Taczewskim, Teobaldem Jałyńskim, Tadeuszem Czerwińskim, Małgorzatą Przybyłą.

 

Architekt w biurze architektonicznym PRZYBYŁA-FORYŚ, pełna informacja o działalności na stronie internetowej biura.

 

4AjPGOxZVrCcA38v7kaDKFd7nyoVXogTE12J1ofaIg5cYvdk2vFjofMWa7ht_krzysztof-klimczakjpg.jpg

Mała ingerencja – duża zmiana. Modernizacja oświetlenia sali operacyjnej z systemem transmisji i rejestracji obrazów.

 

Prowadzący: Krzysztof Klimczak, Wiceprezes Zarządu Medicom / Vice President

 

14:10 - 14:40 Przerwa na lunch

 

VSGJTdaNq4HeGcfeUzXgTxv03DnmcY8vd1jBaIof37KlGgC3Mgk1XMrYgFDH_monika-sadlowskajpg.jpg

Komfort akustyczny jako czynnik jakości w opiece zdrowotnej – wymagania dot. akustyki wnętrz oraz wpływ na personel i pacjentów

 

Podczas prezentacji wyjaśnione zostanie jak ważny jest komfort akustyczny w obiektach służby zdrowia oraz jak akustyka budynku wpływa na personel i pacjentów. Przedstawione zostaną badania nt. hałasu w szpitalach i placówkach medycznych. Objaśnione zostanie jakie znaczenie ma akustyka pomieszczeń i jakie są obowiązujące wymagania, które należy spełnić.

 

Prowadząca: Monika Sadłowska, Ecophon 

Absolwentka wyższych studiów magisterskich Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Od siedmiu lat związana z firmą Ecophon Saint-Gobain, która specjalizuje się w kształtowaniu akustyki pomieszczeń w obiektach użyteczności publicznej. Współpracuje z architektami oraz inwestorami przy projektach związanych z szeroko pojętym segmentem służby zdrowia, pomagając w tworzeniu odpowiedniego komfortu akustycznego w tych obiektach. Wspiera działania mające na celu zwiększanie świadomości odpowiedniej akustyki w budynkach, m.in. jako członek Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”.

 

uWgQlAKu5djvv7LzHKsELPW3D2X7Pcb7oacSwGHbNH0eyW3PJpmh3Gh5vewj_hanna-pietrasjpg.jpg

Aranżacja nowoczesnych wnętrz medycznych

 

Projektowanie wnętrz medycznych, gdzie forma idealnie łączy się z funkcją. Często zapominamy, że to pacjenci są najważniejsi, a przecież wystrój wnętrz może pełnić uzdrawiającą rolę. Dowiedz się, jak wnętrza wpływają na terapeutyczny komfort pacjentów i personelu medycznego, i jak drobne zmiany mogą zdziałać cuda. Odkryj, w które wydatki warto inwestować. To wykład, który zmieni podejście do projektowania wnętrz medycznych!

 

Prowadząca: Hanna Pietras Architects

Pracownię Hanna Pietras Architects założyłam w 2012 roku. Jest to butikowa pracownia architektury wnętrz luksusowych — prywatnych oraz komercyjnych: gabinety medyczne oraz kosmetyczne, SPA, hotele, uzdrowiska oraz biura.

Tworzymy projekty wnętrz nie tylko funkcjonalnych, ponadczasowych, ale i luksusowych. Bazujemy na wyselekcjonowanej ofercie materiałów i produktów z całego świata. To daje poczucie wyjątkowości, bo w naszym portfolio nigdy nie ma dwóch takich samych projektów.

„Oczekuj więcej…” zawsze powtarzam to sobie, mojemu zespołowi, a przede wszystkim Klientom. W procesie twórczym wraz z moim zespołem kieruję się przekonaniem, że piękno i harmonia wymykają się skończonym definicjom, sztywnym ramom i ustalonym schematom. Lubimy eksperymentować z kolorem i formą, przełamywać konwencje, łączyć style, inspirować się trendami, ale nie ulegać im. Tym jest dla mnie luksus.

Kluczem do udanego projektu według mnie jest wsłuchanie się w potrzeby klienta i dotarcie do prawdziwych potrzeb. Najważniejsza jest rozmowa. Bywa, że na początku Inwestor przychodzi z zupełnie innymi oczekiwaniami. Każda minuta takiej rozmowy jest na wagę złota. Inwestor otwiera się i mówi o swoich problemach, potrzebach, spędzaniu czasu wolnego, ale też tego, jak traktuje przestrzeń, w której musi np. pracować. Rozmowa jest dla mnie kluczem do sukcesu.


Chętnie zaprojektuję dla Ciebie wnętrze, z którego wprost trudno będzie Ci wyjść... a poczujesz to już na etapie projektu, dzięki technologii VR, z której korzystamy w mojej pracowni.

 

BmM2L79fsPgWqJno062UzGt1ahfGTU7cBdmIov1JSLhrwwXAl7wvqyWUvYIG_barbara-lukasiakjpg.jpg

Tapety obiektowe Muraspec – idealne zabezpieczenie i dekoracja ścian w obiektach medycznych

 

Ściany w obiektach medycznych są najbliższym miejscem użytkowania. Opowiemy w jaki sposób skutecznie je zabezpieczyć na lata. Bakteriostatyczność, trudnopalność, zmywalność ot must have do obiektów medycznych

 

Prowadząca: Barbara Łukasiak, Muraspec
Dyrektor handlowy Muraspec Sp. z o.o (producent tapet obiektowych), hotelarz, międzynarodowy doradca inwestycyjny w branży wnętrzarskiej.  Od 2013 roku Barbara Łukasiak jest Dyrektorem Handlowym w firmie Muraspec Sp z o.o. (producent tapet obiektowych). Oprócz prowadzenia działalności handlowej oraz intensywnej pracy szkoleniowej i edukacyjnej (targi branżowe, warsztaty, prezentacje dla hotelarzy, projektantów wnętrz i dekoratorów), na co dzień wspiera i inspiruje architektów w ich codziennej pracy projektowej. Długoletnie doświadczenie w pracy w sektorze hotelarskim sprawia, że całym sercem wspiera projekty, które stawiają na jakość i indywidualizm.

 

UPuRgldZIYAImQcrVN4xEJczz14kbqkrrUu0g0bzSkXeOcn4pPOZLC1XPI39_natalia-olszewskajpg.jpg

Biophilic design we wnętrzach i otoczeniu obiektów medycznych w kontekście koncepcji Value Based Healthcare. Perspektywa neurobiologiczna.  

 

Prezentacja zgłębi potencjał projektowania biofilicznego we wnętrzach i otoczeniach obiektów medycznych, który pozwala na realizację koncepcji Value Based Healthcare. Projektowanie biofiliczne w przestrzeniach medycznych może wpływać korzystnie na ludzką fizjologię oraz neurobiologię, a tym samym na dobrostan pacjentów, personelu medycznego i jakość opieki zdrowotnej. W trakcie wystąpienia zostaną przeanalizowane konkretne przypadki, badania oraz strategie projektowania, które kładą nacisk na stworzenie otoczenia sprzyjającego zdrowieniu i skupionego na pacjencie.

 

Prowadząca: Natalia Olszewska, Impronta

Natalia Olszewska jest współzałożycielką Impronty, firmy konsultingowo-badawczej w zakresie projektowania pod dobrostan, specjalizującej się w wykorzystaniu wiedzy neuronaukowej w architekturze.  Lekarka z ponad 10-letnim doświadczeniem. Posiada wyjątkowe wykształcenie w zakresie medycyny (Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Tor Vergata), neuronauki (University College London, École Normale Supérieure i Sorbonne) oraz zastosowania neuronauki w projektowaniu architektonicznym (Uniwersytetu IUAV). Doświadczenie w zakresie współpracy z architektami zdobywała konsultując projekty w Polsce i na świecie dla firm takich jak Arup, Skanska, Google, EDGE, Landsec. Wykładowczyni na programie magisterskim NAAD (Neuroscience Applied to Architectural Design) organizowanym przez Uniwersytet IUAV w Wenecji. 

 

4ghmhXhStTkt4sj3HJBcuFOpflrNdGQOqbUq3To3ZLSCsp2kZy7zNQyGtrGk_katarzyna-baranowskajpg.jpg

8 najważniejszych trendów w projektowaniu obiektów medycznych w kontekście doświadczeń i praktyk firmy Gerflor

 

Prowadząca: Katarzyna Baranowska Marketing Manager Gerflor Polska

Od 20 lat w branży architektoniczno-budowlanej, ze specjalnością rozwiązania podłogowe. Entuzjastka projektowania inkluzywnego i zrównoważonego rozwoju. Członkini PLGBC.

 

ZJCTBvgM1t5QJaS4Y8Q5kHylHVC7l3F4dZHHajdlqheZfXj3OQd5Mv57cjdM_malgorzata-galazka-sobotkajpg.jpg

16:20 -17:20 Przestrzeń zorientowana na wartość zdrowotną. Dyskusja podsumowująca.

 

W dyskusji wezmą udział:

- dr Rafał Staszewski, Zastępca Prezesa ds. Finansowania badań, Agencja Badań Medycznych

- Joanna Adasik, Dyrektor Departamentu Oceny Inwestycji w Ministerstwie Zdrowia

- Arkadiusz Lendzion, Dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Gdańsku,

- Andrzej Kamasa, Dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie

- dr Tomasz Maciejewski, Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, 

- dr Michał Grzymała-Kozłowski, Prezes Archimed Sp. Z o.o.

- Remigiusz Cichocki, Dyrektor Handlowy Formed Sp. z o.o. Sp.K

 

Prowadząca: dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, Uczelnia Łazarskiego

 

17:20 - 18:00 Przerwa kawowa. Business Mixer


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Architektura Medyczna, Szpital, Medycyna W Architekturze, Konferencja Architektoniczna, Konferencja Dla Architektów, Konkurs Dla Studentów Architektury, Zaproszenie Dla Architektów, Zaproszenie Dla Studentów Architektury, Hot

Cegła na przystanku
Cegła na przystanku

„Nowy budynek dworca, który będzie pełnić funkcję centrum przesiadkowego ma się przyczynić do popraw ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!

Za nami szesnasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL. Profesjonalne jury oraz publiczność wyb ...

Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.
Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.

Ma 452 metry długości i łączy dwie strony miasta. To nowy most pieszo-rowerowy w Warszawie, który je ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera