Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowoczesne przedszkole w Mesznej

 

Czas czytania: ~2 min


Dynamiczny rozwój Gminy Meszna, napędzany wzrostem liczby mieszkańców przenoszących się z miast do malowniczych podmiejskich gmin, skłania władze do inwestycji w nowoczesną infrastrukturę. Jednym z najnowszych projektów jest sześcio-oddziałowe przedszkole przy ulicy Szczyrkowskiej, autorstwa pracowni Archikunszt Studio. Obiekt zapewnia wyjątkowe warunki edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców i doskonale wkomponowuje się w otaczający górski krajobraz.

 

Przedszkole w Mesznej
Przedszkole w Mesznej

Architektura w zgodzie z otoczeniem

Obiekt wykorzystuje naturalną rzeźbę terenu, w postaci spadku w kierunku ulicy Agrestowej, co pozwala na harmonijne wkomponowanie się w górski krajobraz otoczenia, przy jednoczesnej ekspozycji frontowej elewacji wzdłuż ulicy Szczyrkowskiej. Dzięki naturalnemu dostosowaniu kształtu budowli do terenu, obie kondygnacje mają bezpośredni dostęp z poziomu gruntu. Górna część obiektu pełni funkcję centralną, zawierającą wszystkie pomieszczenia przeznaczone dla dzieci, a dolna kondygnacja przeznaczona jest na obszar administracyjny przedszkola. Sale przedszkolne mogą łącznie pomieścić 150 przedszkolaków.

Przedszkole w Mesznej
Przedszkole w Mesznej

Elastyczna przestrzeń na różnicowane potrzeby

Projekt przedszkola uwzględnia zróżnicowane potrzeby dzieci w różnym wieku i o różnych umiejętnościach. Sale przedszkolne z widokiem na ogród, połączone przeszklonym holem, tworzą przyjazne środowisko do nauki i zabawy. Dodatkowo, zespół pomieszczeń do zajęć rewalidacyjno-wychowawczych i integracji sensorycznej wspiera indywidualny rozwój maluchów. Elastyczne pomieszczenia dostosowane do potrzeb najmłodszych uczestników edukacji stawiają na innowacyjne podejście do procesu nauczania. Przedszkole w Mesznej stawia na harmonię z otaczającym środowiskiem. Trzy strefy funkcjonalne, widoczne zarówno w elewacjach budynku, jak i w otoczeniu, tworzą spójną całość. Strefa publiczna, półprywatna i prywatna doskonale współgrają, tworząc zamkniętą przestrzeń dla dzieci. Przestrzeń złożoną z zielonych pagórków, urządzeń z naturalnych materiałów oraz kolorowej elewacji ogrodowej. To miejsce, gdzie edukacja przeplata się z radością zabawy, a dzieci uczą się szacunku do natury od najwcześniejszych lat.

Przedszkole w Mesznej
Przedszkole w Mesznej

Wnętrze przyjazne dzieciom

Autorki projektu nie zapomniały również o wnętrzach przedszkola. Skupienie na potrzebach dzieci widoczne jest w każdym szczególe, a motyw przewodni kolorystyki odzwierciedla sześć oddziałów przedszkolnych. Przyjazne, zdecydowane barwy, drewno i biel wspólnie kształtują estetykę miejsca, rozwijając jednocześnie wrażliwość estetyczną najmłodszych. Przedszkole w Mesznej to nie tylko budynek, to przestrzeń, w której architektura spotyka się z edukacją, tworząc idealne miejsce dla rozwoju najmłodszych mieszkańców Gminy Meszna. Widoczny jest coraz wyższy standard w projektowaniu przedszkoli. Przykładem tego jest również proekologiczne przedszkole w Regułach autorstwa M.O.C. Architekci.

 

Zobacz galerię zdjęć przedszkola

Przedszkole w Mesznej – metryczka projektu budynku

Projekt: Archikunszt Studio Anna Sierant

Lokalizacja: Meszna

Zespół projektowy: Anna Sierant, Natalia Sikora, Łukasz Pluta, Rafał Seemann

Współpraca: plus8.pl s.c. M. Górczyński, Ł. Pluta, R. Seemann

Realizacja: 2023

Zdjęcia: Tomasz Zakrzewski / archifolio.pl

Źródło: archikunszt.pl


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Realizacja Architektoniczna, Realizacja Budynku, Obiekt Architektoniczny

Dom na słupach
Dom na słupach

Na warszawskich Kabatach dobiega końca budowa nowego zespołu mieszkaniowego. Jako inwestor stoi za n ...

Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.
Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.

Ma 452 metry długości i łączy dwie strony miasta. To nowy most pieszo-rowerowy w Warszawie, który je ...

Retransmisja konferencji Kolor w architekturze
Retransmisja konferencji Kolor w architekturze

10 kwietnia 2024 w Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie odbyła się pierwsza edycja konfere ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kubatura
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera