Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Leśna rezydencja na wniesieniu

 

Czas czytania: ~ 1 min


Forest Line to projekt rezydencji stworzony przez Przemka Olczyka z Mobius Architekci. Obiekt ma być zlokalizowany w naturalnym otoczeniu lasu, na stromym wzniesieniu. Projekt łączy nowoczesną architekturę połączoną z naturalnym krajobrazem, oferując funkcjonalne przestrzenie mieszkalne.

 

Projekt rezydencji Forest Line
Projekt rezydencji Forest Line

W linii lasu

Rezydencja "Forest Line" ma składać się z dwóch podłużnych brył, połączonych transparentnym łącznikiem, które są umieszczone na stromym wzniesieniu. Nazwa Forest Line nawiązuje do linii lasu, która stała się kluczowym elementem projektu. - Postanowiliśmy utrzymać istniejący drzewostan i nie ingerować w naturalne ukształtowanie terenu. Linia lasu dzieli polanę na dwie części i to ona zdeterminowała kształt rezydencji – tłumaczy Przemek Olczyk, właściciel i główny architekt studia Mobius Architekci.

Projekt rezydencji Forest Line
Projekt rezydencji Forest Line

Układ Forest Line

Na parterze znajdzie się otwarta przestrzeń dzienna z kuchnią i jadalnią oraz strefa rekreacyjna z basenem, spa i siłownią. Piętro domu, dostępne z osobnym wejściem, mieści sypialnie. Mobilne okiennice pozwolą na regulację dostępu światła oraz kadrowanie widoków. Naturalny spadek terenu został wykorzystany do umieszczenia garażu na poziomie -1, co zminimalizuje jego widoczność. Istotnym elementem budynku ma być szklany łącznik, która będzie spajał oba ramiona rezydencji. Podobną filozofię projektową widać w innych projektach takich jak willa Circle Line czy Dune House.

Forest Line - metryczka projektu budynku

Biuro: Mobius Architekci

Projekt: 2023

Źródło: materiały prasowe


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Projekt Architektoniczny , Projekt Domu , Bryła Domu

Nowa wersja Łodzi Kaliskiej już wkrótce
Nowa wersja Łodzi Kaliskiej już wkrótce

Jeszcze w tym roku rozpocznie działanie nowy dworzec Łódź Kaliska, zbudowany w miejscu rozebranego b ...

Konferencja "Zielona i błękitna infrastruktura w architekturze" - IV edycja
Konferencja "Zielona i błękitna infrastruktura w architekturze" - IV edycja

Wiele polskich miast już od wielu lat wdraża rozwiązania z zakresu zielonej i błękitnej infrastruktu ...

Stadion Skry w Warszawie znów działa
Stadion Skry w Warszawie znów działa

Warszawa odzyskała teren sportowo-rekreacyjny. Właśnie zakończył się pierwszy etap remontu od lat zd ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera