Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych II edycja

 

Czas czytania: ~ 18 min


Hasłem przewodnim drugiej edycji naszej konferencji Medycyna w architekturze będzie projektowanie przestrzeni terapeutycznych w oparciu o dane, tzw. Evidence Based Design - EBD. Jest to idea, która pojawiła się jako praktyczne narzędzie implementacji koncepcji medycyny opartej na wartościach – VBH, która była w centrum rozważań w czasie pierwszej konferencji pt. Medycyna w architekturze. Zapraszamy 24 października 2024 na godz. 10:00 do Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Wstęp wolny. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się.

 

Dzięki EBD jesteśmy w stanie tak zaplanować proces zbierania  oraz wykorzystania danych o potrzebach pacjenta, personelu medycznego oraz innych użytkowników obiektów medycznych aby przyjęte rozwiązania nie tylko optymalizowały zalety funkcjonalne obiektu, ale także maksymalnie przyczyniały się do przyspieszenia  oraz poprawy procesu terapeutycznego. O praktyce wykorzystania koncepcji EBD w procesie kreacji przestrzeni medycznych będziemy mówić zarówno z punktu widzenia różnych technik zbierania i opracowania danych do projektowania, jak i przez pryzmat prezentacji studiów przypadku obiektów planowanych i realizowanych. Tegoroczna konferencja będzie w związku z tym ,podzielona na dwie równoległe sesje.  

Konferencja Medycyna w architekturze


KIsHduUAKKZua6HnIabKb3x4ICHb5R2f7nr8ulftx86rAO3PbjQWlW9bFDJf_partnerzyjpg.jpg

 

 

 

 

 

 

ioebN3ZfRNbwaNyXQ922igM7nkbKuCULPAVSvrGdwTHyqbOkp6yTLuFY9d2O_partnerzy-merjpg.jpg

 

   
xynqEzCwA7txvr3b5OBwGg2PBQQb9odJBT2TneA286mDiCsDz6xydKEZdxRr_partn-honorjpg.jpg
   
8YGbS6pp0xdYE6zMG8THhxBWQCsCkNzuX6l1OJ8aUFtiPu3ieeN7hMuDXeVN_partnerzy-medijpg.jpg
 
 
   
   
CJ6R4uP7HxNClWXZSXWQvf9vg4ViSI3DeWkXIwf7kn0T62r3PDKgGsvIiukP_programjpg.jpg

10:00 Powitanie gości

 

SESJA nr 1: EBD – dane jako podstawa projektowania zoptymalizowanych przestrzeni terapeutycznych

 

10:15 - 10:45 Evidence Based Design - historia idei i jej zastosowanie w projektowaniu obiektów medycznych

 

1. Evidence Based Design -  historia powstania 

2. Zasady wprowadzania EBD do badań przedprojektowych. 

3. Algorytmy.

4. Generowanie danych, krytyczna ocena i wdrożenie. 

5. Zastosowanie dowodów naukowych w szpitalach różnych typów. 

6. Zastosowanie EBD i POE w ocenie 

 

Prowadzący: dr inż.arch. Jakub S. Bil, MPH

Posiada tytuł doktora w zakresie architektury opieki zdrowotnej, specjalizujący się w placówkach zdrowia psychicznego. Ekspert WHO w zakresie placówek zdrowia psychicznego i projektowania bezpieczeństwa środowiska szpitali psychiatrycznych. m.in. w projekcie: "Long-stay mental health care institutions and the COVID-19 crisis: identifying and addressing the challenges for better response and preparedness” - (WHO Euro). Ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań w zakresie leczenia psychiatrycznego i architektury. Biegły Sądowy przy Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu w zakresie: architektury obiektów ochrony zdrowia, w szczególności oceny zagrożeń płynących ze środowiska zbudowanego szpitali psychiatrycznych w kontekście samobójstw pacjentów i innych zachowań niepożądanych, - oceny środowiska zbudowanego szpitali psychiatrycznych w kontekście bezpieczeństwa użytkowników. Jest również ekspertem Międzynarodowego Komitetu Ekspertów Naukowych przy Fundacji Romualdo del Bianco, włoskiej organizacji non-profit z siedzibą we Florencji we Włoszech. Wygłosił liczne wykłady na międzynarodowych konferencjach poświęconych zdrowiu psychicznemu i jest autorem wielu artykułów na temat zdrowia psychicznego, które zostały opublikowane w recenzowanych czasopismach. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych i krajowych projektach naukowych związanych z opieką psychiatryczną i destygmatyzacją chorób i zaburzeń psychicznych. Pełni funkcję pełnomocnika ds. współpracy i rozwoju w Szpitalu Psychiatrycznym im. Św. Antoniego Wielkiego we Fromborku

 

10:45 - 11:05 Tworzenie przestrzeni medycznych z myślą o użytkownikach: Jak współpraca z klientem kształtuje funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania

 

W tej prelekcji pokażemy nasze wieloletnie doświadczenie w projektowania przestrzeni medycznych, oparte na aktywnym słuchaniu i współpracy z klientem. Omówimy wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się placówki medyczne oraz jak wspólne opracowywanie rozwiązań, bazujące na realnych potrzebach użytkowników, prowadzi do bardziej efektywnych, komfortowych i praktycznych przestrzeni. Prezentacja pokaże, że klucz do sukcesu leży w dialogu z klientami, a nie narzucaniu gotowych wizji projektowych.

 

Prezentację  popprowadzi: Joanna Barcik, Koordynator projektów wnętrz z firmy Formed

 

11:05 - 11:35 Optymalizacja Przestrzeni Terapeutycznych w Ambulatoryjnej Reumatologii Dziecięcej: Podejście zorientowane na pacjenta

 

Optymalizacja przestrzeni terapeutycznych w reumatologii dziecięcej to nowatorski obszar wiedzy, który, dostosowany do potrzeb pacjentów, może znacząco wpłynąć na efektywność opieki medycznej. Reumatologia dziecięca zajmuje się bowiem dziećmi z przewlekłymi i rzadkimi chorobami, które mają istotny wpływ na jakość ich życia zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Dzieci z chorobami reumatycznymi wymagają częstych wizyt u lekarzy, innych terapeutów oraz regularnego przeprowadzania zabiegów i badań diagnostycznych.

 

W celu uzyskania kompleksowej analizy zagadnienia optymalizacji przestrzeni terapeutycznych dla tej grupy pacjentów, zastosowaliśmy metodę Delphi. Jest to uznawana technika badawcza, wykorzystywana do konsolidacji opinii ekspertów w obszarach nowatorskich lub słabo zbadanych. W naszym międzynarodowym panelu eksperckim znaleźli się specjaliści z dziedzin architektury i medycyny, a także polscy rodzice pacjentów i pacjenci w wieku 18-22 lat. Panel obejmował ekspertów: architekta, architekta wnętrz, fizyka budowli, projektanta mebli, specjalistę ergonomii, pediatrę, reumatologa, reumatologa dziecięcego, pielęgniarkę.

W wyniku ustrukturyzowanych głosowań eksperci wyznaczyli i szczegółowo opisali (wraz z przykładami) kluczowe elementy optymalizacji przestrzeni terapeutycznych dla reumatologii dziecięcej, takie jak: komfort fizyczny (przestrzeń, meble, sprzęt pomocniczy), komfort emocjonalny (bezpieczeństwo, elementy przyjazne dzieciom, strefa relaksu), potrzeby sensoryczne (minimalizacja bodźców,  podłogi dostosowane do badania chodu, obecność zielonych przestrzeni), prywatność (podział przestrzeni, indywidualne przestrzenie terapeutyczne), dostępność usług i transparentność  komunikacji (szybkość i kompleksowość usług), zastosowanie nowoczesnych technologii wspomagających leczenie (także w formie wirtualnej) oraz modułowe rozwiązania przestrzeni i organizacji.

 

Chociaż uzyskane przez nas wyniki są uniwersalne i mogą być stosowane międzynarodowo, przyszłe wdrożenia powinny uwzględniać lokalne potrzeby i oczekiwania pacjentów. Opracowane analiza zostanie teraz skonfrontowana z opiniami dzieci, młodzieży i ich opiekunów, aby zapewnić jej praktyczną skuteczność i pełne dostosowanie do rzeczywistych potrzeb dzieci chorujących na choroby reumatyczne w Polsce

 

Prezentację poprowadzą:

dr n.med. Joanna Wójtowicz

Pediatra i reumatolog dziecięcy, założycielka REUMAPEDIC – miejsca, gdzie opieka i diagnostyka ambulatoryjna są w pełni zorientowane na potrzeby pacjenta. Lekarka, która rozumie, jak istotny wpływ na efekty leczenia dzieci ma odpowiednio zaprojektowana przestrzeń terapeutyczna.

 

dr inż. architekt Alicja Maciejko

Architekt RP i adiunkt w Instytucie Architektury i Urbanistyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zaangażowana w naukowy i teoretyczny, jak też praktyczny wymiar architektury. Autorka projektów i konkursów architektonicznych. Promuje podejście interdyscyplinarne w projektowaniu przestrzeni skierowanej na potrzeby użytkowników. Przewodnicząca międzynarodowej konferencji Human Factors, Architecture, Sustainable Urban Planning and Infrastructure.

 

11:35 - 11:48 Demencja to podróż a nie cel. Projektowanie dla osób z demencją

 

Projektowanie dla osób z demencją wymaga uwzględnienia kilku kluczowych aspektów, aby stworzyć przestrzenie, które są bezpieczne, funkcjonalne i przyjazne dla użytkowników. Gerflor na podstawie wieloletnich doświadczeń w segmencie zdrowia oraz we współpracy z DSDC opracował przewodnik, wspierający architektów i projektantów w tym zakresie a podczas konferencji przekażemy najważniejsze jego punkty.

 

Katarzyna Baranowska -Marketing Manager firmy Gerflor Polska

Od 20 lat w branży architektoniczno-budowlanej, ze specjalnością rozwiązania podłogowe. Entuzjastka projektowania inkluzywnego i zrównoważonego rozwoju. Członkini PLGBC.

 

11:48 - 12:25 Przerwa kawowa

 

12:25 - 12:55 Warsztaty przedprojektowe jako źródło informacji o potrzebach pacjenta w procesie evidence based design

 

Podczas prezentacji przedstawione będą doświadczenia zespołu Iplusmed.eu w wykorzystaniu narzędzia jakim są warsztaty projektowe w projektowaniu obiektów medycznych. Opracowana przez zespół Iplusmed.eu metodyka przygotowania i prowadzenia warsztatów zyskuje na popularności wśród Inwestorów, którzy doceniają możliwość czynnego udziału w procesie inwestycyjnym i włączenia się w bieżące życie projektu.

 

Prelekcję poprowadzi dr n. med. Maciej Matłok  - założyciel i współwłaściel firmy Iplusmed.eu, specjalizującej się w przygotowaniu projektów technologii medycznej i laboratoryjnej dla obiektów ochrony zdrowia, laboratoriów i przemysłu farmaceutycznego. Zespół technologów Iplusmed.eu brał udział w opracowaniu projektów technologii medycznej dla ponad 50 obiektów o łącznej powierzchni ponad 650 000 m2 zlokalizowanych w Polsce ale także w Niemczech, Austrii, Ukrainie, Litwie i Estonii. Kierowany przez Maciej Matłoka wielobranżowy zespół Iplusmed.eu jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych i realizacyjnych przyznanych za unikalne połączenie ergonomii technologii medycznej i nowoczesnych rozwiązań zgodnych z aktualnymi trendami architektury.

 

12:55 - 13:08 Rola akustyki w nowoczesnym obiekcie medycznym – tworzenie środowiska sprzyjającego zdrowiu i komfortowi pacjentów oraz normy regulujące

 

Akustyka w nowoczesnych obiektach medycznych odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu komfortu zarówno pacjentom, jak i personelowi. Dobre warunki dźwiękowe mogą przyczynić się do poprawy jakości leczenia, redukując stres oraz wspierając procesy regeneracyjne pacjentów. W prezentacji omówione zostaną najważniejsze aspekty związane z projektowaniem akustycznym w szpitalach, wpływ hałasu na zdrowie oraz obowiązujące normy, takie jak PN-B-02151-4, które określają wymagania dotyczące odpowiedniego komfortu akustycznego,

 

Prezentację poprowadzi: Monika Sadłowska, Concept Developer Healthcare w Ecophon Saint-Gobain

Absolwentka wyższych studiów magisterskich Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Członek Stowarzyszenia „Komfort Ciszy”. Od ponad 7 lat związana z firmą Ecophon Saint-Gobain, która specjalizuje się w kształtowaniu akustyki pomieszczeń w obiektach użyteczności publicznej. Współpracuje z architektami oraz inwestorami przy projektach związanych z szeroko pojętym segmentem ochrony zdrowia, pomagając w tworzeniu odpowiedniego komfortu akustycznego w tych obiektach. Wspiera działania mające na celu zwiększanie świadomości odpowiedniej akustyki w budynkach.

 

13:10 - 13:40 Jak projektować obiekty medyczne – przegląd najlepszych praktyk i metody implementacji w Polsce

 

Na podstawie badań 80 współczesnych szpitali specjalistycznych w Europie zostaną przedstawione najlepsze praktyki w projektowaniu obiektów służby zdrowia. Poruszone zostaną zagadnienia związane z podejściem do projektowania, rozwiązaniami przestrzennymi i funkcjonalnymi oraz materiałowymi. Autor przedstawi aspekty stosowania zieleni, sztuki, odpowiedniej kolorystyki oraz systemu wayfindingu w szpitalach. Wszystkie z zagadnień zostaną zobrazowane wzorcowymi przykładami współczesnych Europejskich szpitali specjalistycznych powstałych w ostatnich latach. Autor omówi także możliwości oraz stopień trudności implementacji najlepszych rozwiązań projektowych w szpitalach w Polsce, zwłaszcza w istniejących obiektach.

 

Prezentację poprowadzi:  dr inż. arch. Rafał Strojny

Architekt specjalizujący się w projektowaniu obiektów służby zdrowia. Posiada kilkuletnie doświadczenie w projektowaniu szpitali oraz obiektów mieszkaniowych w Polsce i za granicą. Właściciel biura architektonicznego HDS Design Studio.

Adiunkt badawczo-dydaktyczny w Katedrze Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Autor kilkunastu publikacji naukowych o tematyce projektowania współczesnych obiektów służby zdrowia oraz modernizacji istniejących szpitali.

Ukończył z wyróżnieniem studia na kierunku Architektura na Politechnice Lubelskiej (I stopień) oraz Politechnice Wrocławskiej (II stopień). Absolwent studiów podyplomowych BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o obiektach, infrastrukturze i procesach budowlanych na AGH w Krakowie. Obronił z wyróżnieniem pracę doktorską nt. Współczesnych tendencji w projektowaniu europejskich szpitali specjalistycznych na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, za którą otrzymał Nagrodę Naukową Izby Architektów RP.

 

13:40 - 13:55 Łazienki szpitalne – komfort pacjenta i personelu

 

W prezentacji pokażemy rozwiązania HEWI dla obiektów medycznych i poruszymy zaganienia związane z:

- wytycznymi projektowymi do łazienek dla osób z niepełnosprawnościami

- projektowaniem uniwersalnym

- samodzielnością pacjenta i odciążeniem peronelu

- higienieną i trwałością pomieszczeń sanitarnych

- znaczeniem  koncepcji kolorystycznej 

 

Prezentację poprowadzi: Maciej Jaworski, dyrektor handlowy firmy HEWI

 

14:55 - 14:25  Silver Design jako prewencja w procesie starzenia się

 

1. Zmiany społeczne w Europie i zmiana modelu rodziny

2. Kim są dziś seniorzy, miejsce seniorów na tle zmian społecznych

3. Potrzeby osób 60+

4. Oferta różnych form zamieszkania dla seniorów w Europie i w Polsce 

5. Wzorcowy przykład domu międzypokoleniowego

6. Układy urbanistyczne, zieleń i detale sprzyjające aktywności i samodzielności seniorów

7. Przykłady osiedli wspierających niezależność i dobrostan mieszkańców

8. Budynek mieszkalny wielorodzinny na osiedlu Planty Racławickie jako przykład obiektu bez barier

9. Podsumowanie

 

Prezentację poprowadzi mgr inż. arch. Ewa Dziurzyńska / SRDK Studio Projekt

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej kierunku Architektura i Urbanistyka oraz Planowanie Przestrzenne. Specjalizuje się w kompleksowym projektowaniu dużych założeń wielorodzinnych — aktualnie pracuje nad osiedlem o powierzchni całkowitej ponad 87 tys. m2. W projektowaniu najważniejsza jest dla niej funkcja i potrzeby przyszłych mieszkańców. Tworzy przestrzenie ze społecznym potencjałem. Szczególną uwagę zwraca w pracy swojego zespołu na zagospodarowanie przestrzeni. Współpracuje z Fundacją Integracja nad dostosowaniem projektu do potrzeb różnych grup odbiorców. 

 

14:30 - 15:15 Jak przejść od ilości do jakości. Rola danych w projektowaniu nowoczesnych placówek medycznych - dyskusja podsumowująca

 

Prezentację poprowadzą dr Małgorzata Gałązka-Sobotka/ Uczelnia Łazarskiego - Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia oraz dr inż. arch Jakub Bil -Pełnomocnik ds. współpracy i rozwoju w Szpitalu Psychiatrycznym im. Św. Antoniego Wielkiego we Fromborku

 

15:15 Zakończenie sesji 1 i biznes mixer

 

Sesja 2: EBD Case studies

 

10:15 - 10:45 Przegląd inwestycji medycznych realizowanych w Polsce przez Ministerstwo Zdrowia – najważniejsze trendy

 

Opis w przygotowaniu

 

10:45 - 11:05 Prezentacja firmy Drager

 

Opis w przygotowaniu

 

11:05 - 11:35 Centrum Psychiatryczne dla dzieci w Lubinie - proces realizacji z wykorzystaniem EBD

 

1. Charakterystyka funkcjonalna obiektu w Lubinie

2. Nowoczesne zasady kształtowania obiektów psychiatrii dla dzieci i młodzieży

3. Przykłady takich obiektów europejskich

4. Zasady naukowe stosowane w projekcie z przykładami (3-5) slajdow

5. przedstawienie struktury funkcjonalnej obiektu (2-3) slajdy

6. Szczególne rozwiązania techniczne zastosowane w Lubinie (obszary gornicze sasiedztwo kolei, boisko na dachu)

7. Podsumowanie i wskazanie cech obiektu warunkowanych zastosowaniem zasad EBD

 

Prowadzący: dr inż. Architekt Michał Grzymała-Kazłowski, prof. WSEiZ, Prezes Archimed Sp. z o.o.

Członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów, Członek i sędzia konkursowy SARP. Wieloletni wykładowca akademicki.

 

Ukończył i doktoryzował się na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Za swoją pracę doktorską w 2007 roku otrzymał nagrodę Ministra Infrastruktury. Wieloletni wykładowca akademicki obecnie profesor na Wydziale Architektury WSEiZ w Warszawie.

 

Jako jedyny architekt w Polsce ukończył studia podyplomowe na belgijskiej uczelni KU Leuven w specjalizacji Master of Engineering in Hospital Designing,  Wielokrotnie nagradzany m.in. w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych w Polsce - konkursie Fundacji dla Polski im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego, za projekt "Modernizacja i rozbudowa szpitala św. Zofii przy ulicy Żelaznej w Warszawie. Nagroda Złoty Laur Innowacyjności Naczelnej  Organizacji Technicznej za projekt Światowego centrum Słuchu i Mowy w  Kajetanach.

 

Autor wielu obiektów medycznych i użyteczności publicznej min Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach, szpital Położniczy Inflancka, Centrum Psychiatrii dzieci  młodzieży w Lubinie, Centralne Laboratorium Diagnostyka w Warszawie i wielu  innych. Jest autorem koncepcji modernizacji wielu największych polskich szpitali min Instytutu Kardiologii w Warszawie, Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, Instytutu Onkologii w Gliwicach, Szpitali Uniwersyteckich w Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Łodzi.

 

11:35 - 11:48 Optymalizacja inwestycji szpitalnych

 

Czy da się zredukować koszty szpitala przy korzystaniu z nowych technologii i dedykowanych rozwiązań dla placówek medycznych? Oczywiście, że tak. Optymalizacja miejsca, efektywność personelu, ergonomia pracy i dedykowane rozwiązania, które dobrane zostaną przez doświadczony zespół są podstawą działania w takich przypadkach.

 

Prezentację poprowadzi: Andrzej Piątkowski, Informer Med

Kierownik ds. Sprzedaży technologii Medycznej i Sprzętu w firmie Informer Med. Zajmuje się opieką nad Zespołem obsługującym realizacje medyczne na terenie całej Polski. Od 12 lat dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą podczas koordynacji i realizacji inwestycji medycznych w placówkach ochrony zdrowia.

 

11:48 - 12:18 Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii - case study

 

Opis w przygotowaniu

 

12:18 - 13:00 Przerwa kawowa

 

13:00 - 13:30 Projektowanie zmian w organizacji procesów terapeutycznych w oparciu o teorię Evidence Based Design na przykładzie szpitala w Ciechanowie

 

Prezenrtacja przedstawi proces długookresowej reorganizacji procesów leczenia i opieki nad pacjentami Specjalistycznego  Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie oraz opracowania propozycji zmian w przestrzeni architektonicznej szpitala, w odniesieniu do projektowanych zmian struktury organizacyjnej, Wykorzystano do tego założenie teorii Evidence Based Design ( EBD), oraz metodę POE (Post Occupancy Evaluation), która jest kompleksowym i wszechstronnym systemem oceny środowiska zbudowanego.

 

Wyniki prac analitycznych pozwoliły na zaprojektowanie konsolidacji oddziałów szpitalnych, realizujących podobne funkcje medyczne poprzez utworzenie pionów medycznych. Pierwszym, zrealizowanym zadaniem  w 2022 roku była konsolidacja w jednej przestrzeni architektonicznej leczenia pacjentów do 18 roku życia.

 

Wdrażanie tej metody rozpoczęto w ciechanowskim szpitalu od zlecenia w 2019 roku interdyscyplinarnemu zespołowi architektów i lekarzy z VITA Management Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, usługi konsultingowej dla zadania „Modernizacja przestrzeni poradni AOS SSzW w Ciechanowie”, której celem było przedstawienie rozwiązań, usprawniających działalność szpitala, poprzez wprowadzenie zmian w przestrzeni i organizacji przebiegu procesów leczenia.

 

Prezentajcję poprowadzi Andrzej Komasa - dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie

Od 2016 roku dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, wcześniej w latach 2012 – 2016 Przewodniczący Rady Społecznej  SSzW w Ciechanowie. Absolwent m.in.: podyplomowych studiów menedżerskich: Audyt i Kontrola Wewnętrzna na Wydziale Zarządzania UW oraz MBA w Ochronie Zdrowia w CKP Uczelni Łazarskiego.

 

13:30 - 13:43 Prezentacja firmy Ajro

 

Opis w przygotowaniu

 

13:43 - 14:03 Konkurs jako metoda wyłonienia koncepcji kolorystycznej wnętrz placówki medycznej - doświadczenia szpitala w Lublinie

 

Opis w przygotowaniu

 

14:03 - 14:16 Światło w służbie zdrowia: Innowacje, komfort i oszczędność

 

Prezentację poprowadzi: Jacek Szewczyk, Glamox

Z wykształceniem ekonomicznym i specjalizacją w zarządzaniu przedsiębiorstwami

handlowymi, z pasją rozwija swoją karierę w dziedzinie doradztwa i szkoleń  związanych z oświetleniem oraz efektywnością energetyczną. Jako prelegent i  szkoleniowiec, cieszy się dzieleniem się swoją wiedzą i doświadczeniem, co pozwala mu inspirować innych do osiągania lepszych rezultatów w ich działalności.

 

Jego zainteresowania obejmują różnorodne tematy, takie jak motoryzacja,  fotografia, gry planszowe, rośliny owadożerne, podróże i kulinaria. Aktywnie spędza czas na jeździe na rowerze, zarówno w terenie, jak i na rowerze stacjonarnym, co wpływa na jego zdrowie i samopoczucie.

 

Rodzina zajmuje u niego jednak najwyższą pozycję w hierarchii wartości życiowych. To właśnie bliscy – dziesięcioletnia córka, czternastoletni syn oraz partnerka Paula – stanowią fundament jego szczęścia i spełnienia. Każdy dzień z nimi przynosi mu nowe radości, a wzajemna miłość i wsparcie budują niezachwianą więź, która  dodaje mu sił w codziennym życiu. Dla nich jest gotów podejmować wszelkie wyzwania, a ich uśmiechy są dla niego najcenniejszym skarbem.

 

Zawodowo Jacek jest związany z branżą oświetleniową od ponad 13 lat, z czego od 11 lat pracuje jako product manager w jednej z największych firm oświetleniowych w Polsce. Jego przekonanie, że nie ma rzeczy niemożliwych, motywuje go do  podejmowania ambitnych działań i dążenia do osobistych oraz zawodowych celów.  Wierzy, że to często brak czasu lub pomysłu ogranicza nas w realizacji naszych

aspiracji, co motywuje go do nieustannego poszukiwania rozwiązań i innowacji.

 

14:16 - 14:36 Historie, które leczą.  Projekty dla dziecięcych placówek medycznych/Wojciech Drąg

 

Podczas prezentacji omówione zostaną przykładowe realizacje Medical Design Studio ze szczególnym uwzględnieniem korzyści „projektowania ku zdrowiu” z punktu widzenia dziecka, opiekuna, personelu medycznego oraz zarządu szpitala.

 

Prezentację poprowadzi Wojciech Drąg, prezes Medical Design Studio

Medical Design Studio specjalizuje się w projektach z zakresu wayfindingu i dekoracji placówek medycznych. Główną misją pracowni jest tworzenie miejsc przyjaznych dla pacjenta i personelu, nacechowanych pozytywnymi emocjami i wspierającymi proces leczenia. Medical Design Studio było zaangażowane w około 70 projektów, z których większość dotyczyła placówek dziecięcych. Studio zostało wyróżnione w wielu konkursach, zdobywając m.in. dwukrotnie pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie International Academy for Design and Health za realizacje dla placówek pediatrycznych.

 

14:36 Dyskusja podsumowująca. Zakończenie konferencji i biznes mixer

 


OwJ17g66t0O7mygho7orpZKGDhOZowNYc2AeDlnhyKtLBzB9qimi9b1suG2t_logo-idee-prop-2jpg.jpg

Idee i technologie w architekturze to cykl spotkań, których zadaniem jest dyskusja nad najważniejszymi ideowymi, materiałowymi oraz technologicznymi trendami we współczesnej architekturze. Składają się z prezentacji  poświęconych teoretycznym konceptom projektowym oraz wykładów dotyczących towarzyszącym im technologiom rynkowym.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Konferencja Architektoniczna , Konferencja Dla Architektów , Zaproszenie Dla Architektów , Zaproszenie Dla Studentów Architektury , Hot

Drapacz chmur koło plebanii
Drapacz chmur koło plebanii

3 października spółka deweloperska BBI Development opublikowała komunikat giełdowy, w którym poinfor ...

Retransmisja konferencji Architektura o niskim śladzie węglowym IV edycja
Retransmisja konferencji Architektura o niskim śladzie węglowym IV edycja

Hasłem czwartej edycji konferencji Architektura o niskim śladzie węglowym był Low tech - high tech. ...

Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych II edycja
Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych II edycja

Hasłem przewodnim drugiej edycji naszej konferencji Medycyna w architekturze będzie projektowanie pr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera