Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Finał Akcji - Kreacji

 

Czas czytania: ~ 2 min


URY14dHGXs3DkofXPIG1PtemRWdUKZmoN6zS7O3JdsFbIp0OsobSKcmT66GH_logoakmale.jpg
Ogólnopolski finał architektonicznego happeningu "AKCJA-KREACJA. PROJEKTOWANIE NA ŻYWO", odbędzie się 22 listopada 2008 roku we wrocławskim Muzeum Architektury.

Głównym celem „Akcji-kreacji” jest promocja współczesnej, polskiej architektury i młodych projektantów oraz pokazanie publiczności, jak powstaje projekt architektoniczny.

Zadaniem, z jakim zmierzą się uczestniczące w akcji młode pracownie architektoniczne i grupy projektantów, będzie stworzenie na żywo projektu budynku. Temat zostanie wybrany tak, aby był jak najciekawszy, zarówno dla projektantów, jak i dla widzów. Przez dziesięć godzin publiczność będzie mogła obserwować, jak postępuje praca architektów - od wstępnych dyskusji i szkiców, po opracowanie makiet i wizualizacji. Następnie, po zakończeniu prac projektowych, pracownie będą miały po 10-15 minut na zaprezentowanie publiczności swoich koncepcji, a widzowie, głosując, wybiorą zwycięzców.

W finale „Akcji-kreacji” weźmie udział 8 zespołów architektonicznych – zwycięzców poszczególnych edycji lokalnych, wybranych przez publiczność z ponad 30 młodych pracowni projektowych z całego kraju. W trakcie imprezy, od godziny 15.30, w części „Manifesty”, architekci opowiedzą o tym, czym jest dla nich architektura.

Finałowi towarzyszyć będzie wystawa plansz, przedstawiających zdjęcia i projekty, które powstały podczas wszystkich edycji „Akcji-kreacji”. Dodatkową atrakcją finałowej imprezy, będzie wykład zaproszonego gościa – światowej sławy architekta.

ROZPOCZĘCIE IMPREZY I PREZENTACJA TEMATU: 10.00
PRACE PROJEKTOWE: 10.00-19.00
MANIFESTY – PREZENTACJE ARCHITEKTONICZNEGO CREDO UCZESTNIKÓW: 15.30-17.00
WYKŁAD GOŚCIA SPECJALNEGO: 18.00-19.00
PREZENTACJE PROJEKTÓW: 19.00-20.00
GŁOSOWANIE: 20.00-20.15
OGŁOSZENIE WYNIKÓW: 20.15-20.30
POCZĘSTUNEK I UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE IMPREZY: 20.30-21.30

W finale wezmą udział nastepujące zespoły - zwycięzcy imprez regionalnych:

1. Łosiak&Siwiak Architekci - Łódź
2. Grupa Zeriba - Kraków
3. Pio Studio - Gdańsk
4. Grupa projektowa Domino - Szczecin
5. Grupa Plus 48 - Warszawa
6. Grupa Grawizja - Katowice
7. Macków Studio - Wrocław
8. Front Architects - Poznań


Organizatorzy:
Muzeum Architektury we Wrocławiu i portal www.sztuka-architektury.pl

Zapraszamy wszystkich do Wrocławia.
Zobacz relację z happeningów regionalnych:
Łódź
Kraków
Warszawa
Szczecin
Gdańsk
Katowice
Poznań
Wrocław

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Antonio Gaudi będzie świętym?
Antonio Gaudi będzie świętym?

Kilka dni temu papież Franciszek zaaprobował dekret o heroiczności cnót hiszpańskiego architekta Ant ...

Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024
Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024

Znamy wyniki głosowania internautów w ramach siedemnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. ...

Ceglane dworce odzyskują blask
Ceglane dworce odzyskują blask

Na chwilę przed wielkanocnymi podróżami świątecznymi prezentujemy kolejne dwa budynki dworcowe, któr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera