Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Startuje jesienna Akcja – Kreacja

 

Czas czytania: ~2 min


tS2k0TlEf329jIFTICBprqcOONXIOC0vE8ka0peDwaTCfnPnb2nhgot64Rnt_agrest2.jpg
Już 2 października w gdańskim CSW Łaźnia wystartuje jesienna edycja happeningu architektonicznego Akcja – Kreacja 2010. Znamy też harmonogram szkoleń oraz eliminacji w Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Nowością jesiennej edycji będzie to, że imprezy odbędą się w wielkich centrach handlowych o walorach architektonicznych, jak Stary Browar w Poznaniu czy też Manufaktura w Łodzi. Daje to nadzieje na spotkanie z architekturą tych indywidualnych odbiorców, którzy nigdy nie wybraliby się na wydarzenie organizowane, jak dotychczas, w jednym z centrów kultury.
Liczymy zatem, że dzięki tej inicjatywie nie tylko będziemy w stanie zainteresować architekturą szerszą niż dotychczas grupę publiczności, ale także uczestniczące w wydarzeniu biura architektoniczne będą miały szansę zainteresować swoją ofertą większe grono potencjalnych klientów.

Impreza ma formę konkursu kompetencji. W jej ramach zaproszone, młode zespoły architektoniczne projektują w ciągu 10 godzin budynek o zdefiniowanej lokalizacji, programie i funkcji. Wyniki pracy projektantów, pokazane w postaci prezentacji oraz modelu, są demokratycznie oceniane przez publiczność. Wyłonione w 10 miastach Polski najlepsze, młode zespoły wezmą udział w ogólnopolskim finale w Muzeum Architektury we Wrocławiu na początku 2011 roku.

„Akcja Kreacja” 2010 składa się z dwóch części. W trakcie pierwszej zainteresowani architekci zostaną przeszkoleni z zasad projektowania zgodnego z systemem wielokryterialnej oceny ekologicznej budynków. Szkolenie będzie przeprowadzone przez specjalistów z międzynarodowego biura inżynieryjnego Buro Happold oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.

W drugiej części zespoły będą miały za zadanie nie tylko pokazanie swojej kreatywności, ale także zmierzenie się z problemem „Zielonej architektury”. Ich koncepcje budynku muszą uwzględniać odpowiedź na pytanie o stosunek współczesnej architektury do ekologii. Najlepsze projekty wybierze publiczność w drodze demokratycznego głosowania.

Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo 2010
Temat przewodni 2010: Zielonym do góry
Termin imprezy: luty - listopad 2010
Organizatorzy: portal Sztuka-Architektury.pl i Muzeum Architektury we Wrocławiu
Partner: Buro Happold, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego
Sponsor: Procad, Velux
Finał ogólnopolski: Muzeum Architektury we Wrocławiu

Ogólnopolscy patroni medialni: radio RMF Classic, miesięcznik Architektura i Biznes, portal Otodom.pl, portal DlaStudenta.pl

Serdecznie zapraszamy

Zobacz szczegółowe informacje o AK 2010

Podepnij swój artykuł

tagi

Lektury na Światowy Dzień Architektury
Lektury na Światowy Dzień Architektury

Ostatnia dekada w Polsce miłośnikom architektury mija zapewne pod znakiem zakupów: bardzo dynamiczni ...

Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły
Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły

Przemysłowa historia terenu, na którym swoją siedzibę wzniosła firma NT Industry sięga początku XIX ...

Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio
Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio

W czerwcu 2021 roku pracownia Mirosława Nizio podpisała umowę z Muzeum Podlaskim w Białymstoku na pr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera