Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


"Uwaga! Budowa" - pierwszy krok w przestrzeń

 

Czas czytania: ~2 min


1NVcemBskp6tsl5ZYJTUKoRNw98kvR40Kq0j4sCbLRL6NziWsoSL0DINMc8R_okladka-uwaga-budowa.jpg

Już w połowie października 2011 roku w księgarniach pojawi się pierwsze polskie wydanie niemieckiego hitu wydawniczego poświęconego edukacji przestrzennej oraz architektonicznej dzieci i młodzieży pt. „Uwaga! Budowa”.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa „Media Rodzina” (znanego między innymi z wydawania polskiej edycji serii Harry Potter). Będzie to polskie tłumaczenie przeboju wydawniczego wprowadzonego w 2009 roku na niemiecki rynek przez Wydawnictwo Brockhaus. W 2010 roku książka została ona nominowana do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteratur Preis oraz zdobyła liczne wyróżnienia wydawnicze.

„Kwestia edukacji przestrzennej społeczeństwa jest czymś, co spędza sen z oka zarówno architektom, urbanistom, jak i władzom miejskim w całej Polsce. Na rynku brakuje ciągle materiałów do edukacji przestrzennej dla najmłodszych i tę właśnie lukę postanowiliśmy zapełnić dzięki naszej książce. Wpisuje się ona w naszą długofalową politykę budowania portfolio wydawnictwa w oparciu o pozycje z najwyższej półki, jeżeli chodzi o kryteria merytoryczne oraz graficzne – powiedział Marcin Walkowiak, kierownik marketingu wydawnictwa Media Rodzina.”

Książka „Uwaga! Budowa” w ciekawy sposób przedstawia młodemu czytelnikowi cały proces powstawania domu. Od pomysłu, przez kolejne etapy realizacji. Uczy na przykładzie dużego i skomplikowanego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu, że nawet bardzo złożony plan można wcielić w życie pod warunkiem, że dysponuje się odpowiednią wiedzą i umiejętnością organizacji pracy.

Narrację uzupełniają atrakcyjne rozwiązania edytorskie w postaci rozkładanych rysunków planów, materiałów budowlanych oraz narzędzi. Wydawnictwo uczy przez to najmłodszych czytelników kultury graficznej i plastycznej.

Książka pojawi się w ogólnopolskiej dystrybucji w połowie października 2011 roku. Patronat medialny nad tą pozycją przejęły Wydawnictwo Murator oraz wortal architektoniczny „Sztuka-Architektury.pl”. Publikacja została wydana dzięki pomocy finansowej firmy PTB Nickel.

Wydawnictwo „Media Rodzina” to oficyna założona przez Szkota, Roberta Gambla w 1992 roku. Specjalizuje się w literaturze psychologicznej, pedagogicznej, wychowawczej oraz skierowanej do dzieci i młodzieży. Oficyna należy w tej chwili do grupy największych, polskich wydawnictw książkowych.

Podepnij swój artykuł

tagi

Ceglana rozbudowa hospicjum dla dzieci Caritas
Ceglana rozbudowa hospicjum dla dzieci Caritas

„To spełnienie naszych marzeń i naszych pacjentów. Kiedy w szpitalu rodzice dowiadują się, że dzieck ...

Lektury na Światowy Dzień Architektury
Lektury na Światowy Dzień Architektury

Ostatnia dekada w Polsce miłośnikom architektury mija zapewne pod znakiem zakupów: bardzo dynamiczni ...

Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły
Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły

Przemysłowa historia terenu, na którym swoją siedzibę wzniosła firma NT Industry sięga początku XIX ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera