"Uwaga! Budowa" - pierwszy krok w przestrzeń - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


"Uwaga! Budowa" - pierwszy krok w przestrzeń

 

Czas czytania: ~2 min


1NVcemBskp6tsl5ZYJTUKoRNw98kvR40Kq0j4sCbLRL6NziWsoSL0DINMc8R_okladka-uwaga-budowa.jpg

Już w połowie października 2011 roku w księgarniach pojawi się pierwsze polskie wydanie niemieckiego hitu wydawniczego poświęconego edukacji przestrzennej oraz architektonicznej dzieci i młodzieży pt. „Uwaga! Budowa”.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa „Media Rodzina” (znanego między innymi z wydawania polskiej edycji serii Harry Potter). Będzie to polskie tłumaczenie przeboju wydawniczego wprowadzonego w 2009 roku na niemiecki rynek przez Wydawnictwo Brockhaus. W 2010 roku książka została ona nominowana do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteratur Preis oraz zdobyła liczne wyróżnienia wydawnicze.

„Kwestia edukacji przestrzennej społeczeństwa jest czymś, co spędza sen z oka zarówno architektom, urbanistom, jak i władzom miejskim w całej Polsce. Na rynku brakuje ciągle materiałów do edukacji przestrzennej dla najmłodszych i tę właśnie lukę postanowiliśmy zapełnić dzięki naszej książce. Wpisuje się ona w naszą długofalową politykę budowania portfolio wydawnictwa w oparciu o pozycje z najwyższej półki, jeżeli chodzi o kryteria merytoryczne oraz graficzne – powiedział Marcin Walkowiak, kierownik marketingu wydawnictwa Media Rodzina.”

Książka „Uwaga! Budowa” w ciekawy sposób przedstawia młodemu czytelnikowi cały proces powstawania domu. Od pomysłu, przez kolejne etapy realizacji. Uczy na przykładzie dużego i skomplikowanego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu, że nawet bardzo złożony plan można wcielić w życie pod warunkiem, że dysponuje się odpowiednią wiedzą i umiejętnością organizacji pracy.

Narrację uzupełniają atrakcyjne rozwiązania edytorskie w postaci rozkładanych rysunków planów, materiałów budowlanych oraz narzędzi. Wydawnictwo uczy przez to najmłodszych czytelników kultury graficznej i plastycznej.

Książka pojawi się w ogólnopolskiej dystrybucji w połowie października 2011 roku. Patronat medialny nad tą pozycją przejęły Wydawnictwo Murator oraz wortal architektoniczny „Sztuka-Architektury.pl”. Publikacja została wydana dzięki pomocy finansowej firmy PTB Nickel.

Wydawnictwo „Media Rodzina” to oficyna założona przez Szkota, Roberta Gambla w 1992 roku. Specjalizuje się w literaturze psychologicznej, pedagogicznej, wychowawczej oraz skierowanej do dzieci i młodzieży. Oficyna należy w tej chwili do grupy największych, polskich wydawnictw książkowych.

Podepnij swój artykuł

tagi

Nowe życie zabytkowego budynku
Nowe życie zabytkowego budynku

Pracownia Tadeusza Lemańskiego jest odpowiedzialna za projekt architektoniczny rozbudowy i nadbudowy ...

Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej - prezentacja obiektu
Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej - prezentacja obiektu

Nowy Werdon to dość nietypowy obiekt mieszkalny, w którym zastosowano eksperymentalne połączenie „lo ...

Webinarium Schüco: Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje
Webinarium Schüco: Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje

Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje to temat webinarium architektonicznego firmy Schüco, k ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera