Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Uwaga – dziecko w przestrzeni!

 

Czas czytania: ~2 min


2obTiy0XeiPNiS4gvbYT6xOT2zJYc2wKgYjh1WfT7EUxethag9XMrNs3q2S4_okladka-uwaga-budowa.jpg

Dyskusją na temat kształcenia architektonicznego dzieci i młodzieży zainauguruje na Muranowie swoją działalność klub Sztuka Architektury.


Pretekstem do rozmowy będzie wydana właśnie przez poznańskie wydawnictwo Media Rodzina książka pt. „Uwaga! Budowa”. Jest to polskie tłumaczenie niemieckiego przeboju wydawniczego wprowadzonego w 2009 roku na rynek przez Wydawnictwo Gerstenberg.  Książka „Uwaga! Budowa” w ciekawy sposób przedstawia młodemu czytelnikowi cały proces powstawania domu. Od pomysłu, przez kolejne etapy realizacji.

Uczy na przykładzie dużego i skomplikowanego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu, że nawet bardzo złożony plan można wcielić w życie pod warunkiem, że dysponuje się odpowiednią wiedzą i umiejętnością organizacji pracy. Książka zdobyła w Niemczech liczne wyróżnienia wydawnicze, a pierwsze, polskie wydanie już po kilku dniach od wprowadzenia na rynek okazało się bestsellerem.

W dyskusji wezmą udział: Maria Anna Kowalska – organizatorka warsztatów Archidzieciaki,
Danuta Pusek – Ministerstwo Edukacji Narodowej, Janina Trepczyńska – Grynberg – SARP Warszawa, Marcin Walkowiak – Wydawnictwo Media Rodzina, Tomasz Zaborowicz – Wydawnictwo Murator. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Sołoducha – wydawca wortalu Sztuka-Architektury.pl.

Spotkanie inauguruje także funkcjonowanie nowego miejsca na kulturalnej mapie Warszawa, klubu i mini kina architektonicznego Sztuka Architektury – wspólnego przedsięwzięcia Stowarzyszenia Stacja Muranów oraz wortalu Sztuka-architektury.pl. W klubie będą odbywać się dyskusje, wykłady, projekcje filmów i spotkania poświęcone architekturze i kulturze współczesnej.

Impreza odbędzie się w czwartek, 20 października o godzinie 11.00 w lokalu Stowarzyszenia Stacja Muranów przy ulicy Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej).


Wydawnictwo Media Rodzina to oficyna założona przez Szkota, Roberta Gambla w 1992 roku. Specjalizuje się w literaturze psychologicznej, pedagogicznej, wychowawczej oraz skierowanej do dzieci i młodzieży. Należy w tej chwili do grupy największych, polskich wydawnictw książkowych.

Organizatorem klubu i mini kina architektonicznego „Sztuka Architektury” jest wortal Sztuka-architektury.pl. Wortal Sztuka-Architetury.pl jest jednym z największych, fachowych, sieciowych mediów architektonicznych w Polsce. Powstał w 2001 roku jako rozwinięcie strony internetowej towarzyszącej polskiej prezentacji wystawy laureatów nagrody Pritzkera. Oprócz informacji o aktualnościach z polskiej i światowej architektury serwis Sztuka-Architektury.pl jest organizatorem szeregu wydarzeń architektonicznych, jak jak ArchFilmFest - Festiwal Filmów o Architekturze, Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo oraz doroczny plebiscyt na największe wydarzenia architektoniczne pt. Polska Architektura XXL. Prowadzi także specjalistyczną księgarnię internetową oraz posiada bazę najciekawszych, młodych biur architektonicznych.


Podepnij swój artykuł

tagi

Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły
Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły

Przemysłowa historia terenu, na którym swoją siedzibę wzniosła firma NT Industry sięga początku XIX ...

Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio
Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio

W czerwcu 2021 roku pracownia Mirosława Nizio podpisała umowę z Muzeum Podlaskim w Białymstoku na pr ...

Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP
Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP

Nagroda Roku SARP – to konkurs ceniony i znaczący. To sami architekci nagradzają w nim realizacje sw ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera