Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


„Krytyka Architektury” znowu dofinansowana

 

Czas czytania: ~2 min


lwvicLIOwFS6Hqkr5EVRioztuHqnXzkwfqL0cFfFySeJl6pljPKlpvrowS0C_fot-okladka-krytyki-architektury-1-6-2012.jpg

Kwartalnik „Krytyka Architektury” już po raz drugi znalazł się na liście czasopism finansowanych z grantów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ukazujący się od października 2010 roku kwartalnik „Krytyka Architektury” znalazł uznanie w oczach komisji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i po raz drugi uzyskał prestiżowe dofinansowanie. Jest to tym bardziej cenne osiągnięcie, że „Krytyka Architektury” ma bardzo nowoczesną formułę bezpłatnego e-magazynu pobieranego za darmo w formie PDF-a ze specjalnego podserwisu wortalu Sztuka-Architektury.pl.

Docenienie przez komisję MKiDN to nie koniec ostatnich sukcesów e-kwartalnika „Krytyka Architektury". Pismo otrzymało również specjalne wyróżnienie Kapituły Konkursu Polski Internet 2011. Zostało docenione za „innowacyjną formułę wydawniczą i wysokiej jakości treści podawane w atrakcyjnej oprawie graficznej". Zdobyło też bardzo dobre wyniki w głosowaniu internetowym przeprowadzonym w ramach Konkursu Polski Internet 2011.

Każdy numer kwartalnika „Krytyka Architektury” zawiera prezentacje tematycznie dobranych realizacji, wywiady z architektami, krótkie informacje i tłumaczenia klasycznych tekstów. Tematem przewodnim najnowszego numeru „Krytyki Architektury” są prezentacje stadionów na Euro 2012. Kwartalnik można bezpłatnie pobrać pod adresem: www.krytyka-architektury.info.

Wydawcą kwartalnika „Krytyka Architektury” jest wortal Sztuka-Architektury.pl. Jest on jednym z największych, fachowych, sieciowych mediów architektonicznych w Polsce. Powstał w 2001 roku jako rozwinięcie strony internetowej towarzyszącej polskiej prezentacji wystawy laureatów nagrody Pritzkera - architektonicznego Nobla. Oprócz informacji o aktualnościach z polskiej i światowej architektury serwis Sztuka-Architektury.pl jest organizatorem szeregu wydarzeń architektonicznych, jak: „ArchFilmFest - Festiwal Filmów o Architekturze", „Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo", program szkoleń "Bottom-up design" czy „Polska Architektura XXL" - doroczny plebiscyt będący podsumowaniem największych wydarzeń architektonicznych w kraju. Wortal ma także własny program wydawniczy oraz bazę danych najlepszych, młodych pracowni projektowych.


Podepnij swój artykuł

tagi

Browary Warszawskie najlepszym budynkiem stolicy
Browary Warszawskie najlepszym budynkiem stolicy

To była już ósma edycja konkursu, w którym nowo powstałe warszawskie budynki rywalizują ze sobą o mi ...

Osiedle z drewna i cegły
Osiedle z drewna i cegły

Współczesny świat nie jest łatwym miejscem do życia. Wszechobecny pośpiech i presja, życie w zatłocz ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera