W niebieskiej poświacie - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


W niebieskiej poświacie

 

Czas czytania: ~3 min


ZXtFJajFODQ0p1W9qhfmjNwccGO7dKG2CxbIKbbAYDyfsFxK5RdtU4TmELHR_fot-1-aranzacja-przestrzeni-ekspozycyjnej.jpg

Fot. Aranżacja przestrzeni ekspozycyjnej Łódź Design Festiwal - centralny punkt scenografii, fot. Piotr Maciaszek

Już w najbliższy czwartek, 25 października w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL", odbędzie się kolejne spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Jan Sukiennik opowie tym razem o aranżacji przestrzeni ekspozycyjnej Łódź Design Festiwal.

Projekt aranżacji centrum festiwalowego w 2011 roku po raz pierwszy został wyłoniony w drodze konkursu. Zwycięski projekt studia 137 kilo architekci bazował na prostej idei wykorzystania jednego materiału – folii stretchowej, która została rozciągnięta między słupami na poszczególnych kondygnacjach. W ten sposób powstały organizujące przestrzeń „ściany” działowe, a wejścia na ekspozycje zostały zaakcentowane.

Rozwiązanie umożliwiło podkreślenie zastanego układu konstrukcyjnego budynku, a także wprowadzenie ciekawego kontrastu – „półprzezroczysta folia wprowadza do wnętrza efemeryczną poświatę”, poprzez swoją pozorną delikatność uwydatniając jego surowy, przemysłowy charakter. Po zakończeniu festiwalu folia posłużyła do pakowania i transportu eksponatów.

iPb8TJkRMuxPkyIbzTbdu3zbykbsxHH3wPhpEHizkTIr4yJPGq6HKkuRxkQD_fot-2-aranzacja-przestrzeni-ekspozycyjnej.jpg

Fot. Aranżacja przestrzeni ekspozycyjnej Łódź Design Festiwal - pozostałe pomieszczenia, fot. Piotr Maciaszek

Interwencja objęła też zewnętrzną część budynku – odnowiona elewacja została uzupełniona podłużnym podestem pomyślanym jako festiwalowy „czerwony dywan”. Oś wejściowa została poprowadzona w linii prostej przez recepcję z szatnią, kasami biletowymi i punktem informacyjnym do centralnej agory określanej przez projektantów mianem „wielkiego bumu”.

Jan Sukiennik opowie też o innym projekcie studia 137 kilo nominowanym w plebiscycie Polskie Wnętrze 2011 – aranżacji wystawy poświęconej pięćdziesięcioleciu współpracy Andrzeja Heidricha z Narodowym Bankiem Polskim.

Zapraszamy na wykład do Klubu Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa
Czwartek, 25.10.2012 o godz. 18.00.
Wstęp wolny.

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie "Polskie Wnętrze XXL" organizowanym przez wortal Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji można znaleźć na wortalu www.sztuka-wnetrza.pl

Sponsor: BN Office Solution
Patroni: Warszawski Oddział SARP, Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz
Patroni medialni: Wnętrze i Ogród, Dom i Wnętrze, Czas na wnętrze, Architektura&Biznes, dobrzemieszkaj.pl, dlastudenta.pl, Portal Studencki Polibuda.info, Domo Plus, Dekoratornia TV, Radio Kampus, Pracownia Rysunku Domin, Pracownia i Szkoła Rysunku Labirynt
Patroni naukowi: ASP Warszawa, Polsko - Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Plebiscyt Polskie Wnętrze XXL jest dorocznym podsumowaniem największych osiągnięć polskiej architektury wnętrz. Zgłaszane przez projektantów i publiczność architektoniczną projekty są oceniane przez internautów oraz profesjonalne jury. Organizatorem plebiscytu i cyklu spotkań Polskie Wnętrze XXL jest wortal Sztuka Wnętrza, który jest medium cyfrowym skierowanym do profesjonalnych projektantów i miłośników designu. Wortal sztuka-wnetrza.pl jest częścią Grupy Sztuka Architektury - grupy wortali tematycznych skierowanych do architektów na którą składają się wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajobrazu.pl, e-kwartalnik "Krytyka Architektury" oraz księgarnia internetowa ksa24.pl.


Podepnij swój artykuł

tagi

Zakopana szkoła podstawowa od xystudio
Zakopana szkoła podstawowa od xystudio

Chyba bez wielkiej przesady można powiedzieć, że każda gmina marzy zapewne o współpracy z takim zesp ...

Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej - prezentacja obiektu
Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej - prezentacja obiektu

Nowy Werdon to dość nietypowy obiekt mieszkalny, w którym zastosowano eksperymentalne połączenie „lo ...

Webinarium Schüco: Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje
Webinarium Schüco: Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje

Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje to temat webinarium architektonicznego firmy Schüco, k ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera