Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Przestrzeń rozciągnięta

 

Czas czytania: ~2 min


3uq9P1lpWCIl2LPBUbD69rvsDfrsqkbTHCwuu5Lgg4aRmNqaATAweDsRG88T_fot-2-pop-up-shop-zuo.jpg

W czwartek, 29 listopada w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL", odbędzie się kolejne spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Agnieszka Kuczyńska opowie o aranżacji tymczasowego sklepu marki odzieżowej ZUO Corp w Warszawie.

KXZD7UPW2LsFmCDAWCtlENamXApZiMYxI5FHqEKGVaig1ZowWfRjcR0q5nqC_zuo-cop2m.jpg

Butik został zaprojektowany przez Hannę Kokczyńską i Jacka Majewskiego z pracowni Super Super oraz Agnieszkę Kuczyńską z biura Inside/Outside. Działał przez trzy miesiące na początku 2011 r., zajmując skrawek terenu przy ul. Brackiej. Jego siedzibą były dwa połączone z sobą, metalowe kontenery biurowe o wymiarach 4.65 x 5.60 x 2.31 metra.

We wnętrzu pawilonu o powierzchni zaledwie 27 metrów kwadratowych wydzielona została część sprzedażowa na planie kwadratu o wymiarach 4.5 x 4.5 metra oraz niewielkie zaplecze z magazynem i przebieralnią. Tak zorganizowaną, niewielką przestrzeń projektanci postanowili optycznie 'rozciągnąć' do nieskończoności. Wyłożone w całości lustrami wnętrze butiku przenosiło przekraczających próg klientów do innego świata, pozwalając im poczuć się jak w gabinecie iluzjonisty, w którym nie wiadomo, co jest materialnym przedmiotem, a co złudzeniem.

Brak punktów odniesienia zacierał granice między tym, co istnieje naprawdę i tym, co jest tylko lustrzanym odbiciem, a małe pomieszczenie poprzecinane liniami światła emitowanego przez listwy z oświetleniem ledowym sprawiało wrażenie ciągnącego się w nieskończoność labiryntu.

xc00nT77KR3d67WNtFGfeGACC4MO69AYnQcY0EEYVYStucMglxy8FkZSFYa4_fot-2-pop-up-shop-zuo-corp-1.jpg

Zapraszamy na wykład do Klubu Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa
Czwartek, 29.11.2012 o godz. 18.00.
Wstęp wolny.

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie "Polskie Wnętrze XXL" organizowanym przez wortal Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji można znaleźć na wortalu www.sztuka-wnetrza.pl

Sponsor: BN Office Solution
Patroni: Warszawski Oddział SARP, Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz
Patroni medialni: Wnętrze i Ogród, Dom i Wnętrze, Czas na wnętrze, Architektura&Biznes, dobrzemieszkaj.pl, dlastudenta.pl, Portal Studencki Polibuda.info, Domo Plus, Dekoratornia TV, Radio Kampus, Pracownia Rysunku Domin, Pracownia i Szkoła Rysunku Labirynt
Patroni naukowi: ASP Warszawa, Polsko - Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Plebiscyt Polskie Wnętrze XXL jest dorocznym podsumowaniem największych osiągnięć polskiej architektury wnętrz. Zgłaszane przez projektantów i publiczność architektoniczną projekty są oceniane przez internautów oraz profesjonalne jury. Organizatorem plebiscytu i cyklu spotkań Polskie Wnętrze XXL jest wortal Sztuka Wnętrza, który jest medium cyfrowym skierowanym do profesjonalnych projektantów i miłośników designu. Wortal Sztuka-wnetrza.pl jest częścią Grupy Sztuka Architektury - grupy wortali tematycznych skierowanych do architektów na którą składają się wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajobrazu.pl, e-kwartalnik "Krytyka Architektury" oraz księgarnia internetowa ksa24.pl.


Podepnij swój artykuł

tagi

Browary Warszawskie najlepszym budynkiem stolicy
Browary Warszawskie najlepszym budynkiem stolicy

To była już ósma edycja konkursu, w którym nowo powstałe warszawskie budynki rywalizują ze sobą o mi ...

Osiedle z drewna i cegły
Osiedle z drewna i cegły

Współczesny świat nie jest łatwym miejscem do życia. Wszechobecny pośpiech i presja, życie w zatłocz ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera