Przestrzeń rozciągnięta - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Przestrzeń rozciągnięta

 

Czas czytania: ~2 min


3uq9P1lpWCIl2LPBUbD69rvsDfrsqkbTHCwuu5Lgg4aRmNqaATAweDsRG88T_fot-2-pop-up-shop-zuo.jpg

W czwartek, 29 listopada w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL", odbędzie się kolejne spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Agnieszka Kuczyńska opowie o aranżacji tymczasowego sklepu marki odzieżowej ZUO Corp w Warszawie.

KXZD7UPW2LsFmCDAWCtlENamXApZiMYxI5FHqEKGVaig1ZowWfRjcR0q5nqC_zuo-cop2m.jpg

Butik został zaprojektowany przez Hannę Kokczyńską i Jacka Majewskiego z pracowni Super Super oraz Agnieszkę Kuczyńską z biura Inside/Outside. Działał przez trzy miesiące na początku 2011 r., zajmując skrawek terenu przy ul. Brackiej. Jego siedzibą były dwa połączone z sobą, metalowe kontenery biurowe o wymiarach 4.65 x 5.60 x 2.31 metra.

We wnętrzu pawilonu o powierzchni zaledwie 27 metrów kwadratowych wydzielona została część sprzedażowa na planie kwadratu o wymiarach 4.5 x 4.5 metra oraz niewielkie zaplecze z magazynem i przebieralnią. Tak zorganizowaną, niewielką przestrzeń projektanci postanowili optycznie 'rozciągnąć' do nieskończoności. Wyłożone w całości lustrami wnętrze butiku przenosiło przekraczających próg klientów do innego świata, pozwalając im poczuć się jak w gabinecie iluzjonisty, w którym nie wiadomo, co jest materialnym przedmiotem, a co złudzeniem.

Brak punktów odniesienia zacierał granice między tym, co istnieje naprawdę i tym, co jest tylko lustrzanym odbiciem, a małe pomieszczenie poprzecinane liniami światła emitowanego przez listwy z oświetleniem ledowym sprawiało wrażenie ciągnącego się w nieskończoność labiryntu.

xc00nT77KR3d67WNtFGfeGACC4MO69AYnQcY0EEYVYStucMglxy8FkZSFYa4_fot-2-pop-up-shop-zuo-corp-1.jpg

Zapraszamy na wykład do Klubu Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa
Czwartek, 29.11.2012 o godz. 18.00.
Wstęp wolny.

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie "Polskie Wnętrze XXL" organizowanym przez wortal Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji można znaleźć na wortalu www.sztuka-wnetrza.pl

Sponsor: BN Office Solution
Patroni: Warszawski Oddział SARP, Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz
Patroni medialni: Wnętrze i Ogród, Dom i Wnętrze, Czas na wnętrze, Architektura&Biznes, dobrzemieszkaj.pl, dlastudenta.pl, Portal Studencki Polibuda.info, Domo Plus, Dekoratornia TV, Radio Kampus, Pracownia Rysunku Domin, Pracownia i Szkoła Rysunku Labirynt
Patroni naukowi: ASP Warszawa, Polsko - Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Plebiscyt Polskie Wnętrze XXL jest dorocznym podsumowaniem największych osiągnięć polskiej architektury wnętrz. Zgłaszane przez projektantów i publiczność architektoniczną projekty są oceniane przez internautów oraz profesjonalne jury. Organizatorem plebiscytu i cyklu spotkań Polskie Wnętrze XXL jest wortal Sztuka Wnętrza, który jest medium cyfrowym skierowanym do profesjonalnych projektantów i miłośników designu. Wortal Sztuka-wnetrza.pl jest częścią Grupy Sztuka Architektury - grupy wortali tematycznych skierowanych do architektów na którą składają się wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajobrazu.pl, e-kwartalnik "Krytyka Architektury" oraz księgarnia internetowa ksa24.pl.


Podepnij swój artykuł

tagi

Bardzo zielony budynek
Bardzo zielony budynek

W mieście Ho Chi Minh City w Wietnamie powstała nowa siedziba fabryki, produkującej specjalistyczne ...

Webinarium Stiebel Eltron: Pojemnościowe ogrzewacze wody
Webinarium Stiebel Eltron: Pojemnościowe ogrzewacze wody

Zapraszamy na ósme webinarium firmy Stiebel Eltron, które odbędzie się 20 października 2020 o godz. ...

Webinarium Stefania: Dyle szklane LINIT - parametry techniczne szklenia - nowe rozwiązania termiczne
Webinarium Stefania: Dyle szklane LINIT - parametry techniczne szklenia - nowe rozwiązania termiczne

Dyle szklane LINIT to temat webinarium architektonicznego firmy Stefania, które odbędzie się 21 paźd ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera