Twórcze wnętrze - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Twórcze wnętrze

 

Czas czytania: ~3 min


IOsiJN7Pzx7xEZURdybB0yyHliIinTDMrSeikeDCGDlwxPfnzdzWIIM5WwCD_tworcze-wnetrze-3.jpg

Fot. Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie - studio nagrań

W czwartek, 13 grudnia w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL", odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Wojciech Gawinowski z Vostok Design opowie o aranżacji ośrodka dla młodzieży „ U Siemachy” w Krakowie.

4l4D1Tl2D9mO0ChcV0EDO7rqj0LhfHVgvPaCKwfguJPQl3mUyX6zB3cR3UoM_tworcze-wnetrze-4.jpg

Fot. Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie - detal "miękkiej" ściany

Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha powstał w centrum handlowym Bonarka w Krakowie. Jest to edukacyjna instytucja dla młodzieży której celem jest łączenie twórczej rozrywki z nauką. Autorami wnętrz są architekci z krakowskiej pracowni Vostok Design.

Lokalizacja obiektu była dla projektantów nie lada wyzwaniem – musieli zaaranżować przestrzeń, która trafi do odbiorców, będzie odpowiadać charakterowi miejsca, a zarazem pozostanie zgodna z filozofią organizacji. Ważne także było użycie odpowiedniego języka architektonicznego, który będzie przenosić użytkowników z przestrzeni komercyjnej do miejsca, którego celem jest wspomaganie rozwoju młodych ludzi i sprzyjanie nawiązywaniu przez nich przyjaźni.

gYPADz9xY45Jp3mHRB3O9RfQlqJDBZCPCxw64bIfrJYKnvwhvhkuAxjoZuZA_tworcze-wnetrze-1.jpg

Fot. Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie - scena główna

We wnętrzu wydzielono pięć indywidualnych pracowni, pomieszczenie biurowe, salę narad, toalety, kuchnię i pomieszczenia gospodarcze oraz przestrzeń wspólną z aulą i sceną. W zależności od funkcji, wnętrzom tym nadano odrębny charakter – każda z pracowni otrzymała specyficzny, zdecydowany wygląd i mocne kolory, strefa wspólna zaś potraktowana została jako tło dla nich – czyste, proste i przygotowane na ekspresję użytkowników ośrodka. Dyskretna identyfikacja wizualna, wprowadzająca do przestrzeni ośrodka elementy ciekawej typografii i grafiki, świetnie współgra z charakterem wnętrz.

Zapraszamy na wykład do Klubu Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa
Czwartek, 13.12.2012 o godz. 18.00.
Wstęp wolny.

0FaYZs0ClodbgUrZVs1F5yf45rjydrYIAr7VoNwEFK3FJLZyKkpZ4lURvqyk_tworcze-wnetrze-2m.jpg

Fot. Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie - lobby

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie "Polskie Wnętrze XXL" organizowanym przez wortal Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji można znaleźć na wortalu www.sztuka-wnetrza.pl

Sponsor: BN Office Solution
Patroni: Warszawski Oddział SARP, Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz
Patroni medialni: Wnętrze i Ogród, Dom i Wnętrze, Czas na wnętrze, Architektura&Biznes, dobrzemieszkaj.pl, dlastudenta.pl, Portal Studencki Polibuda.info, Domo Plus, Dekoratornia TV, Radio Kampus, Pracownia Rysunku Domin, Pracownia i Szkoła Rysunku Labirynt
Patroni naukowi: ASP Warszawa, Polsko - Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Plebiscyt Polskie Wnętrze XXL jest dorocznym podsumowaniem największych osiągnięć polskiej architektury wnętrz. Zgłaszane przez projektantów i publiczność architektoniczną projekty są oceniane przez internautów oraz profesjonalne jury. Organizatorem plebiscytu i cyklu spotkań Polskie Wnętrze XXL jest wortal Sztuka Wnętrza, który jest medium cyfrowym skierowanym do profesjonalnych projektantów i miłośników designu. Wortal Sztuka-wnetrza.pl jest częścią Grupy Sztuka Architektury - grupy wortali tematycznych skierowanych do architektów na którą składają się wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajobrazu.pl, e-kwartalnik "Krytyka Architektury" oraz księgarnia internetowa ksa24.pl.


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt przebudowy w geometrycznym stylu od pracowni MMOA
Projekt przebudowy w geometrycznym stylu od pracowni MMOA

Często mówi się o tym, że Polskę zapełnia dość szpetna architektura, a naprawdę ciekawych brył nie j ...

Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej - prezentacja obiektu
Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej - prezentacja obiektu

Nowy Werdon to dość nietypowy obiekt mieszkalny, w którym zastosowano eksperymentalne połączenie „lo ...

Webinarium Schüco: Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje
Webinarium Schüco: Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje

Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje to temat webinarium architektonicznego firmy Schüco, k ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera