Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Twórcze wnętrze

 

Czas czytania: ~3 min


IOsiJN7Pzx7xEZURdybB0yyHliIinTDMrSeikeDCGDlwxPfnzdzWIIM5WwCD_tworcze-wnetrze-3.jpg

Fot. Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie - studio nagrań

W czwartek, 13 grudnia w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL", odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Wojciech Gawinowski z Vostok Design opowie o aranżacji ośrodka dla młodzieży „ U Siemachy” w Krakowie.

4l4D1Tl2D9mO0ChcV0EDO7rqj0LhfHVgvPaCKwfguJPQl3mUyX6zB3cR3UoM_tworcze-wnetrze-4.jpg

Fot. Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie - detal "miękkiej" ściany

Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha powstał w centrum handlowym Bonarka w Krakowie. Jest to edukacyjna instytucja dla młodzieży której celem jest łączenie twórczej rozrywki z nauką. Autorami wnętrz są architekci z krakowskiej pracowni Vostok Design.

Lokalizacja obiektu była dla projektantów nie lada wyzwaniem – musieli zaaranżować przestrzeń, która trafi do odbiorców, będzie odpowiadać charakterowi miejsca, a zarazem pozostanie zgodna z filozofią organizacji. Ważne także było użycie odpowiedniego języka architektonicznego, który będzie przenosić użytkowników z przestrzeni komercyjnej do miejsca, którego celem jest wspomaganie rozwoju młodych ludzi i sprzyjanie nawiązywaniu przez nich przyjaźni.

gYPADz9xY45Jp3mHRB3O9RfQlqJDBZCPCxw64bIfrJYKnvwhvhkuAxjoZuZA_tworcze-wnetrze-1.jpg

Fot. Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie - scena główna

We wnętrzu wydzielono pięć indywidualnych pracowni, pomieszczenie biurowe, salę narad, toalety, kuchnię i pomieszczenia gospodarcze oraz przestrzeń wspólną z aulą i sceną. W zależności od funkcji, wnętrzom tym nadano odrębny charakter – każda z pracowni otrzymała specyficzny, zdecydowany wygląd i mocne kolory, strefa wspólna zaś potraktowana została jako tło dla nich – czyste, proste i przygotowane na ekspresję użytkowników ośrodka. Dyskretna identyfikacja wizualna, wprowadzająca do przestrzeni ośrodka elementy ciekawej typografii i grafiki, świetnie współgra z charakterem wnętrz.

Zapraszamy na wykład do Klubu Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa
Czwartek, 13.12.2012 o godz. 18.00.
Wstęp wolny.

0FaYZs0ClodbgUrZVs1F5yf45rjydrYIAr7VoNwEFK3FJLZyKkpZ4lURvqyk_tworcze-wnetrze-2m.jpg

Fot. Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie - lobby

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie "Polskie Wnętrze XXL" organizowanym przez wortal Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji można znaleźć na wortalu www.sztuka-wnetrza.pl

Sponsor: BN Office Solution
Patroni: Warszawski Oddział SARP, Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz
Patroni medialni: Wnętrze i Ogród, Dom i Wnętrze, Czas na wnętrze, Architektura&Biznes, dobrzemieszkaj.pl, dlastudenta.pl, Portal Studencki Polibuda.info, Domo Plus, Dekoratornia TV, Radio Kampus, Pracownia Rysunku Domin, Pracownia i Szkoła Rysunku Labirynt
Patroni naukowi: ASP Warszawa, Polsko - Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Plebiscyt Polskie Wnętrze XXL jest dorocznym podsumowaniem największych osiągnięć polskiej architektury wnętrz. Zgłaszane przez projektantów i publiczność architektoniczną projekty są oceniane przez internautów oraz profesjonalne jury. Organizatorem plebiscytu i cyklu spotkań Polskie Wnętrze XXL jest wortal Sztuka Wnętrza, który jest medium cyfrowym skierowanym do profesjonalnych projektantów i miłośników designu. Wortal Sztuka-wnetrza.pl jest częścią Grupy Sztuka Architektury - grupy wortali tematycznych skierowanych do architektów na którą składają się wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajobrazu.pl, e-kwartalnik "Krytyka Architektury" oraz księgarnia internetowa ksa24.pl.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Cedrowy dom pod Montrealem
Cedrowy dom pod Montrealem

Pośród kanadyjskich czerwonych klonów pracownia Ravi Handa Architect zrealizowała swój projekt domku ...

Supernowoczesny biurowiec w centrum Wilna
Supernowoczesny biurowiec w centrum Wilna

Zintegrowany z planem miasta Wilna i popularnym placem publicznym przylegającym do terenu, supernowo ...

Ostatnie dni głosowania! Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.
Ostatnie dni głosowania! Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najba ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera