Twórcze wnętrze - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Twórcze wnętrze

 

Czas czytania: ~3 min


IOsiJN7Pzx7xEZURdybB0yyHliIinTDMrSeikeDCGDlwxPfnzdzWIIM5WwCD_tworcze-wnetrze-3.jpg

Fot. Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie - studio nagrań

W czwartek, 13 grudnia w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL", odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Wojciech Gawinowski z Vostok Design opowie o aranżacji ośrodka dla młodzieży „ U Siemachy” w Krakowie.

4l4D1Tl2D9mO0ChcV0EDO7rqj0LhfHVgvPaCKwfguJPQl3mUyX6zB3cR3UoM_tworcze-wnetrze-4.jpg

Fot. Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie - detal "miękkiej" ściany

Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha powstał w centrum handlowym Bonarka w Krakowie. Jest to edukacyjna instytucja dla młodzieży której celem jest łączenie twórczej rozrywki z nauką. Autorami wnętrz są architekci z krakowskiej pracowni Vostok Design.

Lokalizacja obiektu była dla projektantów nie lada wyzwaniem – musieli zaaranżować przestrzeń, która trafi do odbiorców, będzie odpowiadać charakterowi miejsca, a zarazem pozostanie zgodna z filozofią organizacji. Ważne także było użycie odpowiedniego języka architektonicznego, który będzie przenosić użytkowników z przestrzeni komercyjnej do miejsca, którego celem jest wspomaganie rozwoju młodych ludzi i sprzyjanie nawiązywaniu przez nich przyjaźni.

gYPADz9xY45Jp3mHRB3O9RfQlqJDBZCPCxw64bIfrJYKnvwhvhkuAxjoZuZA_tworcze-wnetrze-1.jpg

Fot. Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie - scena główna

We wnętrzu wydzielono pięć indywidualnych pracowni, pomieszczenie biurowe, salę narad, toalety, kuchnię i pomieszczenia gospodarcze oraz przestrzeń wspólną z aulą i sceną. W zależności od funkcji, wnętrzom tym nadano odrębny charakter – każda z pracowni otrzymała specyficzny, zdecydowany wygląd i mocne kolory, strefa wspólna zaś potraktowana została jako tło dla nich – czyste, proste i przygotowane na ekspresję użytkowników ośrodka. Dyskretna identyfikacja wizualna, wprowadzająca do przestrzeni ośrodka elementy ciekawej typografii i grafiki, świetnie współgra z charakterem wnętrz.

Zapraszamy na wykład do Klubu Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa
Czwartek, 13.12.2012 o godz. 18.00.
Wstęp wolny.

0FaYZs0ClodbgUrZVs1F5yf45rjydrYIAr7VoNwEFK3FJLZyKkpZ4lURvqyk_tworcze-wnetrze-2m.jpg

Fot. Ośrodek Stowarzyszenia Siemacha w Krakowie - lobby

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie "Polskie Wnętrze XXL" organizowanym przez wortal Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji można znaleźć na wortalu www.sztuka-wnetrza.pl

Sponsor: BN Office Solution
Patroni: Warszawski Oddział SARP, Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz
Patroni medialni: Wnętrze i Ogród, Dom i Wnętrze, Czas na wnętrze, Architektura&Biznes, dobrzemieszkaj.pl, dlastudenta.pl, Portal Studencki Polibuda.info, Domo Plus, Dekoratornia TV, Radio Kampus, Pracownia Rysunku Domin, Pracownia i Szkoła Rysunku Labirynt
Patroni naukowi: ASP Warszawa, Polsko - Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Plebiscyt Polskie Wnętrze XXL jest dorocznym podsumowaniem największych osiągnięć polskiej architektury wnętrz. Zgłaszane przez projektantów i publiczność architektoniczną projekty są oceniane przez internautów oraz profesjonalne jury. Organizatorem plebiscytu i cyklu spotkań Polskie Wnętrze XXL jest wortal Sztuka Wnętrza, który jest medium cyfrowym skierowanym do profesjonalnych projektantów i miłośników designu. Wortal Sztuka-wnetrza.pl jest częścią Grupy Sztuka Architektury - grupy wortali tematycznych skierowanych do architektów na którą składają się wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajobrazu.pl, e-kwartalnik "Krytyka Architektury" oraz księgarnia internetowa ksa24.pl.


Podepnij swój artykuł

tagi

Bardzo zielony budynek
Bardzo zielony budynek

W mieście Ho Chi Minh City w Wietnamie powstała nowa siedziba fabryki, produkującej specjalistyczne ...

Webinarium Stiebel Eltron: Pojemnościowe ogrzewacze wody
Webinarium Stiebel Eltron: Pojemnościowe ogrzewacze wody

Zapraszamy na ósme webinarium firmy Stiebel Eltron, które odbędzie się 20 października 2020 o godz. ...

Webinarium Stefania: Dyle szklane LINIT - parametry techniczne szklenia - nowe rozwiązania termiczne
Webinarium Stefania: Dyle szklane LINIT - parametry techniczne szklenia - nowe rozwiązania termiczne

Dyle szklane LINIT to temat webinarium architektonicznego firmy Stefania, które odbędzie się 21 paźd ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera