Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Polskie Wnętrze 2012

 

Czas czytania: ~3 min


Gov07vCbVgPD1M0g7d3sC9h0NEd4SrflDyLwejinCfCPAVBAidjQ3zbRpJRp_pw-fot5.JPG

Fot. Wnętrza Bausch and Lomb / 137 kilo oraz Beza Projekt/ fot. Jacek Kołodziejski

Architektura wnętrz przeżywa obecnie niezwykły rozkwit. Coraz więcej ciekawych realizacji czeka na nas zarówno we wnętrzach publicznych, jak i w prywatnych domach i mieszkaniach. Warto się im bliżej przyjrzeć. Właśnie dlatego wortal www.sztuka-wnetrza.pl już po raz drugi zorganizował plebiscyt 'Polskie Wnętrze 2012', którego celem jest zaprezentowanie i wyróżnienie najciekawszych aranżacji wnętrz zrealizowanych w ubiegłym roku w naszym kraju.

ZWUaa59Foa9QUVFLV4Mniyvssndzmjv4jb0Y3jIEtG2bli1ySr938K7mM03c_pw-fot1.JPG

Fot. Wnętrza Dworca we Wrocławiu / Grupa 5 Architekci

W tym roku plebiscyt 'Polskie Wnętrze 2012' odbywa się po raz drugi. Zaczęło się od zbierania propozycji od projektantów. Zgłoszenia były przyjmowane w dwóch kategoriach: wnętrz publicznych i prywatnych. Więcej propozycji otrzymano w pierwszej z nich, co można przyjąć za dobrą monetę – znak, że inwestorzy coraz większą uwagę przywiązują do jakości przestrzeni, jaką tworzą.

KfQBEXncXGc5fk4744ES9afuT2mBqV5v8MBZTd02Sh57UZmERRIT3hle49Xr_pw-fot2m.jpg

Fot. Wnętrza Dworca w Katowicach/ Sud Architekci oraz Medusagroup

Wśród wnętrz publicznych o tytuł najlepszych walczą między innymi sklepy, biura, restauracje, klinika dentystyczna, wystawy, dworce czy centrum kultury. Ich charakter jest bardzo zróżnicowany – są wśród nich realizacje długo wyczekiwane i zrealizowane z rozmachem jak wnętrza dworców we Wrocławiu autorstwa Grupy 5 Architekci oraz w Katowicach projektu Sud Architekci oraz Medusagroup, a także wykonane w krótkim czasie, nowatorskie i pomysłowe projekty jak wnętrza Łódź Design 2012 pracowni Centrala lub Foyer Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu autorstwa biura Buck Architekci.

7HWJmZmPjq2wRhipYnoq6OHpOa83FjISJSFrxiKuLCmh1UPMEs6vsyv9eBx3_pw-fot3m.jpg

Fot. Wnętrza wystawiennicze Łódź Design 2012 / Centrala

Nie zabrakło oryginalnych i nowoczesnych realizacji, na przykład wnętrza Bausch + Lomb HQ autorstwa 137 kilo oraz Beza Projekt. Godne uwagi są również projekty stworzone z myślą o szczególnym komforcie użytkownika: Duda Clinic w Katowicach autorstwa biura KMA Kabarowski Misiura Architekci oraz kolorowe Przedszkole Niepubliczne Niebieskie Migdały w Tczewie pracowni CGL Architektura Wnętrz.

zq6DzqFYZ93znzOv2cSZHAwImDnynxQod2Sl9swuai58siSeRPF5yZNo2Ygx_pw-fot4m.jpg

Fot. Foyer Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu / Buck Architekci

W kategorii mieszkań prywatnych konkurencja jest również spora. Wszystkie zgłoszone realizacje są z pewnością warte uwagi. Tu do wyboru są zarówno wnętrza domów jak i mieszkań.

Prezentacje wszystkich realizacji można znaleźć na stronach portalu www.sztuka-wnetrza.pl. Zapraszamy do zapoznania się z nimi, oglądania zdjęć i oddawania głosów na najlepsze! Formularz głosowania znajduje się na stronie głównej portalu www.sztuka-wnetrza.pl.

Konkurs trwa od 1 marca do 30 kwietnia 2013 r., a wyniki ogłosimy na początku maja. Oprócz publiczności, zwycięzców wskaże także profesjonalne jury.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Wortal sztuka-wnetrza.pl to serwis tematyczny skierowany do architektów wnętrz i miłośników dobrego designu. Naszym celem jest dostarczanie informacji o aktualnościach, realizacjach, trendach, technologiach i wszystkim co pomaga w pracy profesjonalistom oraz sprawia przyjemność miłośnikom piękna na co dzień. Wortal sztuka-wnetrza.pl jest elementem działalności wydawniczej KLAXON Communications obejmującej poza tym takie media internetowe, jak: skierowany do architektów wortal sztuka-architektury.pl i e-kwartalnik krytyka-architektury.info


Podepnij swój artykuł

tagi

Browary Warszawskie najlepszym budynkiem stolicy
Browary Warszawskie najlepszym budynkiem stolicy

To była już ósma edycja konkursu, w którym nowo powstałe warszawskie budynki rywalizują ze sobą o mi ...

Osiedle z drewna i cegły
Osiedle z drewna i cegły

Współczesny świat nie jest łatwym miejscem do życia. Wszechobecny pośpiech i presja, życie w zatłocz ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera