Polskie Wnętrze 2012 - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Polskie Wnętrze 2012

 

Czas czytania: ~3 min


Gov07vCbVgPD1M0g7d3sC9h0NEd4SrflDyLwejinCfCPAVBAidjQ3zbRpJRp_pw-fot5.JPG

Fot. Wnętrza Bausch and Lomb / 137 kilo oraz Beza Projekt/ fot. Jacek Kołodziejski

Architektura wnętrz przeżywa obecnie niezwykły rozkwit. Coraz więcej ciekawych realizacji czeka na nas zarówno we wnętrzach publicznych, jak i w prywatnych domach i mieszkaniach. Warto się im bliżej przyjrzeć. Właśnie dlatego wortal www.sztuka-wnetrza.pl już po raz drugi zorganizował plebiscyt 'Polskie Wnętrze 2012', którego celem jest zaprezentowanie i wyróżnienie najciekawszych aranżacji wnętrz zrealizowanych w ubiegłym roku w naszym kraju.

ZWUaa59Foa9QUVFLV4Mniyvssndzmjv4jb0Y3jIEtG2bli1ySr938K7mM03c_pw-fot1.JPG

Fot. Wnętrza Dworca we Wrocławiu / Grupa 5 Architekci

W tym roku plebiscyt 'Polskie Wnętrze 2012' odbywa się po raz drugi. Zaczęło się od zbierania propozycji od projektantów. Zgłoszenia były przyjmowane w dwóch kategoriach: wnętrz publicznych i prywatnych. Więcej propozycji otrzymano w pierwszej z nich, co można przyjąć za dobrą monetę – znak, że inwestorzy coraz większą uwagę przywiązują do jakości przestrzeni, jaką tworzą.

KfQBEXncXGc5fk4744ES9afuT2mBqV5v8MBZTd02Sh57UZmERRIT3hle49Xr_pw-fot2m.jpg

Fot. Wnętrza Dworca w Katowicach/ Sud Architekci oraz Medusagroup

Wśród wnętrz publicznych o tytuł najlepszych walczą między innymi sklepy, biura, restauracje, klinika dentystyczna, wystawy, dworce czy centrum kultury. Ich charakter jest bardzo zróżnicowany – są wśród nich realizacje długo wyczekiwane i zrealizowane z rozmachem jak wnętrza dworców we Wrocławiu autorstwa Grupy 5 Architekci oraz w Katowicach projektu Sud Architekci oraz Medusagroup, a także wykonane w krótkim czasie, nowatorskie i pomysłowe projekty jak wnętrza Łódź Design 2012 pracowni Centrala lub Foyer Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu autorstwa biura Buck Architekci.

7HWJmZmPjq2wRhipYnoq6OHpOa83FjISJSFrxiKuLCmh1UPMEs6vsyv9eBx3_pw-fot3m.jpg

Fot. Wnętrza wystawiennicze Łódź Design 2012 / Centrala

Nie zabrakło oryginalnych i nowoczesnych realizacji, na przykład wnętrza Bausch + Lomb HQ autorstwa 137 kilo oraz Beza Projekt. Godne uwagi są również projekty stworzone z myślą o szczególnym komforcie użytkownika: Duda Clinic w Katowicach autorstwa biura KMA Kabarowski Misiura Architekci oraz kolorowe Przedszkole Niepubliczne Niebieskie Migdały w Tczewie pracowni CGL Architektura Wnętrz.

zq6DzqFYZ93znzOv2cSZHAwImDnynxQod2Sl9swuai58siSeRPF5yZNo2Ygx_pw-fot4m.jpg

Fot. Foyer Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu / Buck Architekci

W kategorii mieszkań prywatnych konkurencja jest również spora. Wszystkie zgłoszone realizacje są z pewnością warte uwagi. Tu do wyboru są zarówno wnętrza domów jak i mieszkań.

Prezentacje wszystkich realizacji można znaleźć na stronach portalu www.sztuka-wnetrza.pl. Zapraszamy do zapoznania się z nimi, oglądania zdjęć i oddawania głosów na najlepsze! Formularz głosowania znajduje się na stronie głównej portalu www.sztuka-wnetrza.pl.

Konkurs trwa od 1 marca do 30 kwietnia 2013 r., a wyniki ogłosimy na początku maja. Oprócz publiczności, zwycięzców wskaże także profesjonalne jury.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Wortal sztuka-wnetrza.pl to serwis tematyczny skierowany do architektów wnętrz i miłośników dobrego designu. Naszym celem jest dostarczanie informacji o aktualnościach, realizacjach, trendach, technologiach i wszystkim co pomaga w pracy profesjonalistom oraz sprawia przyjemność miłośnikom piękna na co dzień. Wortal sztuka-wnetrza.pl jest elementem działalności wydawniczej KLAXON Communications obejmującej poza tym takie media internetowe, jak: skierowany do architektów wortal sztuka-architektury.pl i e-kwartalnik krytyka-architektury.info


Podepnij swój artykuł

tagi

Pawilon wystawowy dla młodych twórców od Architekci Gadomscy
Pawilon wystawowy dla młodych twórców od Architekci Gadomscy

Zespół pracowni Architekci Gadomscy pod kierunkiem Piotra Gadomskiego stworzył dla Państwowego Lice ...

Retencja wody w architekturze
Retencja wody w architekturze

W ostatnich latach podejście do wody opadowej uległo znaczącym zmianom. Jeszcze w latach 90. stawian ...

Webinarium Bauder: Innowacje Bauder 2021 na każdy dach
Webinarium Bauder: Innowacje Bauder 2021 na każdy dach

Zapraszamy na webinarium architektoniczne firmy Bauder, którego tematem będzie prezentacja innowacyj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera