Miedź w architekturze – rusza konkurs - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Miedź w architekturze – rusza konkurs

 

Czas czytania: ~2 min


7o7g01UhBUxDqUairITBWKupAwBgAE995eaOS65ehmsEIkI7PfKJBRBKEA2d_art-spon.JPG

Fot. Chapel of St Lawrence, Finlandia - zwycięzca edycji 2011

Rusza kolejna edycja konkursu „Miedź w architekturze”. Innowacyjne obiekty zrealizowane z wykorzystaniem tego materiału można zgłaszać do 31 maja 2013 roku.

Rozwój technologii przetwarzania miedzi w ostatnich latach spowodował, że bardzo rozszerzyły się możliwości jej zastosowania we współczesnym budownictwie. Szczególnie dotyczy to rozwiązań fasadowych. Innowacyjne i atrakcyjne realizacje najlepiej prezentują miedź jako wartościowy materiał designerski. Dlatego w 2002 roku powstał międzynarodowy konkurs „Miedź w architekturze”. Jego celem jest wyłonienie raz na dwa lata najciekawszych realizacji powstających w Europie z wykorzystaniem tego materiału. W dotychczasowych edycjach wzięło udział kilkuset projektantów z całej Europy.

Polskie Centrum Promocji Miedzi zaprasza polskich projektantów do udziału w kolejnej edycji konkursu European Copper in Architecture 2013. Do rywalizacji można zgłaszać budynki o dowolnej funkcji ukończone w okresie od maja 2011 do maja 2013 roku. Autorzy projektów nagrodzonych i wyróżnionych otrzymają repliki brązowych rzeźb cykladzkich wręczanych na specjalnej gali. Dodatkowo, zarówno osoby nagrodzone, jak i finaliści konkursu mogą liczyć na szeroko zakrojoną promocję na arenie międzynarodowej za pośrednictwem mediów Europejskiego Instytutu Miedzi (European Copper Institute, ECI) z siedzibą w Brukseli oraz mediów architektonicznych z całej Europy.

VU64ibKMQkO4WJeI6DSbsR4CnbLQhBk4fT2zf66tQgiNgunlySkhcYcGjwN0_art-spon1.JPG

Fot. Archeology Museum of Vitoria w Hiszpanii - zwycięzca edycji 2009

Jak zgłaszać obiekty?
Prezentacje zrealizowanych projektów zgłaszanych do konkursu powinny zawierać fotografie, rysunki oraz opis projektu ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania miedzi. Wszystkie te informacje należy umieścić na jednym lub dwóch planszach formatu A1. W prezentacji powinien znaleźć się (lub być do niej dołączony) także opis projektu zawierający około 250 słów. Wszelkie informacje o realizacji, w tym jej opis powinny być przygotowane w języku angielskim. Wszystkie grafiki zamieszczone w pracy konkursowej należy dołączać do zgłoszenia w formie elektronicznej (grafiki o minimalnej rozdzielczości 300 dpi) zapisane na płycie CD, na której powinien znaleźć się również opis projektu w pliku o formacie zgodnym z programem MS Word, a także wypełniony formularz zgłoszeniowy. Nie ma ograniczenia liczby projektów zgłaszanych przez jednego uczestnika.

Ocena i harmonogram
Jury konkursu będzie oceniać wartość architektoniczną całego obiektu, a nie tylko fragmentu zrealizowanego z wykorzystaniem miedzi. Ocena jest wieloetapowa i bardzo wszechstronna (w skład jury wchodzi aż 15 osób).

Prace należy przesłać pocztą do 31 maja na adres:
Copper in Architecture
5 Grovelands Business Centre
Boundary Way
Hemel Hempstead
HP2 7TE
Wielka Brytania

Formularz zgłoszeniowy konkursu można znaleźć TUTAJ


Podepnij swój artykuł

tagi

Kompleks sportowy w Piekarach Śląskich - wyniki konkursu architektonicznego
Kompleks sportowy w Piekarach Śląskich - wyniki konkursu architektonicznego

Konkurs urbanistyczno-architektoniczny na wykonanie koncepcji kompleksu sportowego z zagospodarowani ...

Osiedle Bolko - metamorfoza poprzemysłowego terenu Bytomia
Osiedle Bolko - metamorfoza poprzemysłowego terenu Bytomia

Osiedle Bolko – to projekt pracowni Medusa Group, której współtwórca, Przemo Łukasik jest zarazem au ...

Porta Mare  - nowa zabudowa w dawnym stylu
Porta Mare - nowa zabudowa w dawnym stylu

Porta Mare – taką nazwę ma nosić nowa inwestycja, która planowana jest na Wyspie Spichrzów w Elblągu ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera