Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Polska Architektura 2012 – zapraszamy do głosowania

 

Czas czytania: ~3 min


fKHNYLjzoGwsP517qtKEn7XW9Kw8YJfVi3PIdZdSE4n19yhk92cnjsgqOhFa_razem.JPG

Jaka była polska architektura ubiegłego roku? Które z realizacji zasługują na największą uwagę i które z nich pozostaną trwałym znakiem w polskiej przestrzeni? Grupa wortali Sztuka-Architektury już po raz piąty zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania minionego roku! Głosowanie w plebiscycie Polska Architektura 2012 trwa od 04 marca do końca kwietnia 2013 r.

W tegorocznym plebiscycie o głosy walczy blisko 100 kandydatów podzielonych na trzy główne kategorie: architektura, wnętrza i krajobraz. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można na stronach głównych wortali należących do Grupy Sztuka Architektury.

Fot.1 Stodoła Wszystkich Świętych zwana Oczyszczalnią tandemu Anna Mycia i Joanna Muniak

I tak wortal sztuka-architektury.pl prezentuje 40 kandydatów w kategorii architektura zgrupowanych w siedem podkategorii: dom i mieszkanie, nowe i stare, kultura i nauka, ekologia, transport sport rekreacja, biura przemysł handel, kult. Wśród prezentowanych realizacji znajdują się zarówno te wielkie i okrzyczane, jak Dom muzyki autorstwa biura DDJM, Nowa siedziba Wydziałów Neofilologii oraz Lingwistyki Stosownej Uniwersytetu Warszawskiego autorstwa biura Kuryłowicz & Associates czy też lotnisko w Lublinie biura Are, jak i ten mniej jeszcze nagłośnione, a warte uwagi, jak Stodoła Wszystkich Świętych tandemu Anna Mycia i Joanna Muniak czy też Marina w Bydgoszczy biura APA Rokiccy.

wyrlEJGxWpPrS2qbTiHbaeZMuQcPt87gWggsNyD68X3eZ2WWof0rf3Or2LQl_dworz-wroc-pleb.JPG

Fot.2 Nowy dworzec we Wrocławiu, biura Grupa 5 architekci

Z kolei wortal sztuka-wnetrza.pl prezentuje w plebiscycie Polskie Wnętrze 2012 najciekawsze realizacje wnętrzarskie podzielone na część publiczną i prywatną. Wśród wnętrz publicznych znajdują się zarówno wnętrza nowego dworca w Katowicach biur Sud oraz Medusa, nowy dworzec we Wrocławiu, biura Grupa 5 architekci, jak i mała cukiernia Lukullus w Warszawie. Prezentowanych jest także kilkanaście ciekawych aranżacji wnętrz domów i mieszkań.

lk0l9IX8I9nQl6mZRtth82zvrCdNxFyJIbjWMffVGvVoQwojKCpiNWP20OXd_lab-pleb.JPG

Fot.3 Świat Labiryntów- Pracownia Sztuki Ogrodowej

Wortal sztuka-krajobrazu.pl przedstawia w plebiscycie Polski Krajobraz 2012 realizacje z obszaru architektury krajobrazu w dwóch kategoriach: przestrzeń publiczna oraz ogrody prywatne. Realizacje krajobrazowe są nowym elementem plebiscytu Polska Architektura XXL.

Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury.

Głosy w plebiscycie Polska Architektura 2012 można oddawać do końca kwietnia za pomocą formularzy znajdujących się w dolnej części strony głównej wortali: www.sztuka-architektury.pl, www.sztuka-wnetrza.pl i www.sztuka-krajobrazu.pl. Zwycięzcy otrzymają specjalne dyplomy a wybrani autorzy zostaną zaproszeni do wygłoszenia wykładu w Klubie Sztuka Architektury w Warszawie. Wśród osób głosujących zostaną rozlosowane specjalne koszulki „Łeb architektury”. Żeby wygrać koszulkę trzeba skomentować co najmniej dwie realizacje w wortalu lub na Facebooku oraz wysłać maila z danymi na adres redakcja@sztuka-architektury.pl. Redakcja wybierze 10 najlepszych komentarzy. Serdecznie zapraszamy!

Wyniki plebiscytu oraz konkursu dla głosujących zostaną ogłoszone na początku maja 2013 r.

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura 2012 jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.


Podepnij swój artykuł

tagi

Nowe wcielenie białej kostki
Nowe wcielenie białej kostki

Historia miasta zapisana jest w jego architekturze i ci, którzy współcześnie w tę przestrzeń chcą wp ...

 Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły
Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły

W willowej dzielnicy Słupska wzdłuż dawnego koryta rzeki Słupi powstał Dom 7w1 projektu pracowni Arc ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera