Polska Architektura 2012 – zapraszamy do głosowania - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Polska Architektura 2012 – zapraszamy do głosowania

 

Czas czytania: ~3 min


fKHNYLjzoGwsP517qtKEn7XW9Kw8YJfVi3PIdZdSE4n19yhk92cnjsgqOhFa_razem.JPG

Jaka była polska architektura ubiegłego roku? Które z realizacji zasługują na największą uwagę i które z nich pozostaną trwałym znakiem w polskiej przestrzeni? Grupa wortali Sztuka-Architektury już po raz piąty zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania minionego roku! Głosowanie w plebiscycie Polska Architektura 2012 trwa od 04 marca do końca kwietnia 2013 r.

W tegorocznym plebiscycie o głosy walczy blisko 100 kandydatów podzielonych na trzy główne kategorie: architektura, wnętrza i krajobraz. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można na stronach głównych wortali należących do Grupy Sztuka Architektury.

Fot.1 Stodoła Wszystkich Świętych zwana Oczyszczalnią tandemu Anna Mycia i Joanna Muniak

I tak wortal sztuka-architektury.pl prezentuje 40 kandydatów w kategorii architektura zgrupowanych w siedem podkategorii: dom i mieszkanie, nowe i stare, kultura i nauka, ekologia, transport sport rekreacja, biura przemysł handel, kult. Wśród prezentowanych realizacji znajdują się zarówno te wielkie i okrzyczane, jak Dom muzyki autorstwa biura DDJM, Nowa siedziba Wydziałów Neofilologii oraz Lingwistyki Stosownej Uniwersytetu Warszawskiego autorstwa biura Kuryłowicz & Associates czy też lotnisko w Lublinie biura Are, jak i ten mniej jeszcze nagłośnione, a warte uwagi, jak Stodoła Wszystkich Świętych tandemu Anna Mycia i Joanna Muniak czy też Marina w Bydgoszczy biura APA Rokiccy.

wyrlEJGxWpPrS2qbTiHbaeZMuQcPt87gWggsNyD68X3eZ2WWof0rf3Or2LQl_dworz-wroc-pleb.JPG

Fot.2 Nowy dworzec we Wrocławiu, biura Grupa 5 architekci

Z kolei wortal sztuka-wnetrza.pl prezentuje w plebiscycie Polskie Wnętrze 2012 najciekawsze realizacje wnętrzarskie podzielone na część publiczną i prywatną. Wśród wnętrz publicznych znajdują się zarówno wnętrza nowego dworca w Katowicach biur Sud oraz Medusa, nowy dworzec we Wrocławiu, biura Grupa 5 architekci, jak i mała cukiernia Lukullus w Warszawie. Prezentowanych jest także kilkanaście ciekawych aranżacji wnętrz domów i mieszkań.

lk0l9IX8I9nQl6mZRtth82zvrCdNxFyJIbjWMffVGvVoQwojKCpiNWP20OXd_lab-pleb.JPG

Fot.3 Świat Labiryntów- Pracownia Sztuki Ogrodowej

Wortal sztuka-krajobrazu.pl przedstawia w plebiscycie Polski Krajobraz 2012 realizacje z obszaru architektury krajobrazu w dwóch kategoriach: przestrzeń publiczna oraz ogrody prywatne. Realizacje krajobrazowe są nowym elementem plebiscytu Polska Architektura XXL.

Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury.

Głosy w plebiscycie Polska Architektura 2012 można oddawać do końca kwietnia za pomocą formularzy znajdujących się w dolnej części strony głównej wortali: www.sztuka-architektury.pl, www.sztuka-wnetrza.pl i www.sztuka-krajobrazu.pl. Zwycięzcy otrzymają specjalne dyplomy a wybrani autorzy zostaną zaproszeni do wygłoszenia wykładu w Klubie Sztuka Architektury w Warszawie. Wśród osób głosujących zostaną rozlosowane specjalne koszulki „Łeb architektury”. Żeby wygrać koszulkę trzeba skomentować co najmniej dwie realizacje w wortalu lub na Facebooku oraz wysłać maila z danymi na adres redakcja@sztuka-architektury.pl. Redakcja wybierze 10 najlepszych komentarzy. Serdecznie zapraszamy!

Wyniki plebiscytu oraz konkursu dla głosujących zostaną ogłoszone na początku maja 2013 r.

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura 2012 jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.


Podepnij swój artykuł

tagi

Znamy wyniki konkursu Koło „Projekt Łazienki 2021”
Znamy wyniki konkursu Koło „Projekt Łazienki 2021”

Kolejna edycja konkursu Koło na projekt toalety publicznej zakończyła się 29 listopada 2021 roku. Pa ...

Akustyka w architekturze
Akustyka w architekturze

Projektowanie dla zmysłów jest to bardzo waży trend w architekturze współczesnej. Jednak architekci ...

Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad
Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad

Strefa aktywności została zaprojektowana na terenie powstałym po wyburzeniu jednego z budynków garni ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera